nb1.hu

Az új sportigazgató elmondta, hogyan alakulhat át a DVTK kerete

Télen is lehetnek változások a csapatnál.

November elején dőlt el, hogy Horváth Csenger személyében új sportigazgatója lett a Diósgyőrnek. A mindössze 27 éves Horváth a dvtk.eu-nak adott egy hosszabb interjút, amiben a keretet érintő változásokra is kitért.

„Meg fogunk határozni objektív mutatókat, és aki megfelel ennek, azzal tudunk tervezni a jövőben, a többiektől viszont elválunk, és a helyükre új labdarúgókat keresünk. Végeredményében egy szűkebb, racionálisabb létszámú, tudatos keretszerkezetet alakítunk ki: 4 kulcsjátékos, 10 kezdőjátékos, 4 rotációs játékos, 7 projekt játékos – mindegyik kategóriához külön fizetési sávot rendelünk. Mivel a fizetési büdzsé nem változik, ez azzal is jár, hogy a legjobbak a bónuszoknak köszönhetően akár a mostani, nem alacsony fizetésénél is többet vihetnek haza, de ehhez kiemelkedően kell teljesíteni, és akkor mindenki boldog lesz. Már elkezdte a munkát az új futballstratégiai osztály, ami játékosmegfigyelőkből és adatelemzőkből áll. Nekik az az elsődleges feladatuk, hogy a klub költségvetését figyelembe véve minőségi külföldi játékosokat találjon a nemzetközi piacon, hiszen külföldről csak kulcsjátékost, esetleg kezdőjátékost akarunk igazolni, illetve amennyiben találunk, akkor még projektjátékos jöhet szóba – bár ebben a kategóriában elsősorban magyarokban gondolkodunk -, kiegészítő ember azonban semmiképpen nem. A nemzetközi tapasztalatok szerint egy keret átalakítása 2-3 átigazolási időszak alatt végezhető el, persze már most télen is lesznek változások. A nyár végén pedig bátrabb, konkrét célt tűzhetünk ki magunk elé, ami nem csak minket motivál, hanem a szurkolók számára is lelkesítő” – hangsúlyozta az ifjú sportigazgató.

Az is szóba került, a Diósgyőr hogyan tudna eladni játékosokat külföldre. 

„Magyarország és az OTP Bank Liga világfutballban elfoglalt helyét figyelembe véve akkor van esélyünk játékost értékesíteni a nemzetközi piacon, ha legkésőbb a húszas évei elején eladjuk a játékjogot. Mert ahová potenciálisan értékesíteni tudunk, azoknak a ligáknak alacsonyabb az átlag életkora, mint az NB I.-é. Az idősebbek ritkán piacképesek, persze akadnak kivételek. Ezért az érési folyamatot figyelembe véve 17-20 éves kor között kell betenni a fiatalokat a csapatba, majd a felépítését követően értékesíteni a játékjogot. Ez azt is meghatározza, hogy milyen idős labdarúgókat kell igazolni, mikor kezdjük el őket építeni, és mennyi kifutási ideje van egy labdarúgónak” – osztotta meg az álláspontját Horváth Csenger.

A DVTK az ötödik helyen áll jelenleg az NB I-ben.

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kecskeméti TE
Fehérvár FC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC