Stefan Gartenmann hisz abban, hogy csapata vasárnap újra győztes mentalitással tud kifutni a pályára.
A Ferencváros sima, 3-0-s vereséget szenvedett a cseh Viktoria Plzen otthonában, így 3-1-es összesítéssel, a nyolcaddöntő előtt búcsúzott az Európa-liga küzdelmeitől. A Fradi játékában nem sok pozitívumot lehetett felfedezni a mérkőzés során, így érthető módon a csapat védője, Stefan Gartenmann is csalódottan és önkritikusan értékelt a magyar újságíróknak.
„A Plzen ma mindenben jobb volt nálunk. Csak magunkat okolhatjuk a vereségért. Nem arról volt szó, hogy olyan futballt játszottak, amivel ne lehetett volna felvenni a versenyt, egyszerűen jobbak voltak a párharcokban, a futómunkában, a játék legtöbb fontos elemében egy lépéssel előttünk jártak” – kezdte a dán védő.
„Mindezt csak magunknak köszönhetjük. Ha egy olyan csapattal találkozunk, amely megállíthatatlan futballt játszik, más lenne a helyzet, de nem ez történt. Még egyszer mondom, kizárólag magunkat okolhatjuk a vereségért” – ismételte meg.
Gartenmann elismerte, hogy a közelmúlt gyenge eredménysora a csapat önbizalmára is hatással volt. „Természetesen ha szenvedős meccseket játszol, és nem tudod gyűjteni a győzelmeket, az egy idő után az önbizalmadra is kihat. Ez valóban probléma. De hiszem, hogy meg tudjuk oldani, hiszen jó játékosaink vannak, a keretben nagy potenciál rejlik. Az önbizalom az egyik legfontosabb dolog a futballban, anélkül nagyon nehéz. Sokat küszködtünk az elmúlt hetekben, de hiszem, hogy vasárnap győztes mentalitással futunk majd ki a pályára” – fogalmazott.
„Abban is biztos vagyok, hogy mindenki tudja, mi a teendő. A szezon elején bizonyítottuk, hogy képesek vagyunk sorozatosan jól teljesíteni. Itt az idő, hogy mindenki megmutassa a legjobbját, és újra elkezdjünk győzelmeket aratni” – tette hozzá.

A Ferencváros vasárnap a Fehérvárral mérkőzik az OTP Bank Ligában, ahol 20 forduló után öt pont a lemaradása az éllovas Puskás Akadémiával szemben.
„Fel kell frissülnünk. Kemény időszak van mögöttünk, sok mérkőzést játszottunk, kevés pihenővel. Csapatként kell kisegítenünk egymást ebből a nehéz szituációból. Segítenünk kell egymást abban is, hogy mindenkinek visszaépüljön az önbizalma, mert tudjuk, hogy ha ebből a keretből mindenki a tudása legjavát hozza, akkor mi vagyunk a legerősebb csapat Magyarországon. Most csak ez számít, 100%-ban erre kell koncentrálnunk” – tekintett a fehérvári találkozó elébe Gartenmann.
Az újságírók arról is érdeklődtek az FTC nyáron érkező légiósánál, hogy a vezetőedző, Robbie Keane mit mondott az öltözőben a mérkőzés szünetében, illetve a lefújás után.
„Természetesen keményen fogalmazott, főleg a szünetben. Ez ránk is fért, egyértelmű, hogy az első félidőben nem játszottunk jól. A végén azt mondta, csak magunkat húzhatjuk ki ebből a nehéz helyzetből, senki nem fogja ezt megtenni helyettünk. Felhívta a figyelmünket, hogy sokan vannak az országban, akik szívesen látnák a Ferencvárost elbukni a kevésbé esélyes csapatokkal szemben, éppen ezért csak magunkra számíthatunk ebben a helyzetben. De még egyszer mondom, ehhez minden a játékoskerettől kezdve minden a rendelkezésünkre áll, úgyhogy itt az idő, hogy megmutassuk” – hangsúlyozta a védő.
A Ferencváros vasárnap látogat Fehérvárra, míg a Puskás Akadémia már szombaton játszik a Kecskeméttel, vagyis egy győzelemmel a felcsútiak akár nyolc pontos előny birtokában is nézhetik majd a Vidi-Fradit.