Az egyik magyar válogatott nyert, a másik kikapott

Felemás napot zártak együtteseink.

Az U19-es magyar válogatott a Vilotic-torna első napján 3-1-re verte a házigazda Szerbiát. Az MLSZ X-en megosztott bejegyzéséből kiderül, hogy a Szabadkán megrendezett összecsapáson Szabó Szilárd duplázott, mellette Girsik Attila is betalált. Szombaton Portugália lesz a következő ellenfelük a mieinknek.

Az U21-es nemzeti együttesnek nem sikerült ennyire jól a mai felkészülési mérkőzése. A magyarok Szlovákiát látták vendégül, az összecsapás végeredménye 1-2 lett. A meccsen a szlovákok szerezték meg a vezetést az első félidőben, majd Debreceni egalizált az 55. minutumban. Végül Szlovákia a 72. percben ismét bevette a kapunkat, később kiderült, hogy ezzel el is dőlt a mérkőzés.

Szélesi Zoltán legénysége kedden már Eb-selejtezőt játszik a spanyolokkal Kecskeméten.

U19-es felkészülési mérkőzés
Szerbia-MAGYARORSZÁG 1-3

U21-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–SZLOVÁKIA 1–2 (0–1)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion
MAGYARORSZÁG: Hegyi (Pécsi, a szünetben) – Baráth P. (Alaxai, 90+3.), Szabó A., Debreceni Á. – Komáromi (Kerezsi, 78.), Kosznovszky (Geiger, a szünetben), Horváth A. (Okeke, 66.), Vitális (Vancsa, 78.), Benczenleitner – Gruber (Dénes Cs., 66.), Lisztes K. (Molnár R., 66.). Szövetségi edző: Szélesi Zoltán
Gólszerző: Debreceni Á. (55.), ill. Gajdos (30.), Jambor (71.)