A Kecskemét sem tudta megállítani a remek formában lévő Zetét

Márton Gábor csapata újabb győzelmet könyvelhetett el.

Az NB I 22. fordulójában a tabellán 6. helyen álló Kecskemét a 9. Zalaegerszeghez látogatott. A hazaiak már a mérkőzés elején megszerezték a vezetést. Egy beadást a tizenhatos előterébe fejeltek ki a kecskeméti védők, Kiss Bence pedig egy átvétel után a rövid alsóba zúdított, 1-0. A zalaiaknak még a szünet előtt sikerült megduplázniuk előnyüket. A 41. percben Croizet fejezett be remekül egy ellentámadást, rövid fölsőbe tartó lövésénél Varga Bence tehetetlen volt, 2-0.

A szünetben hármat is cserélő Kecskemét  a fordulás után szépíteni tudott. Egy kapu előtti kavarodás után Zeke Márió volt a legszemfülesebb, a lecsorgó labdát középről, hat méterről, bal külsővel lőtte a kapuba, 2-1. A hajrára fordulva az egyre többet kockáztató KTE teret engedett a ZTE kontráinak, aminek meg is lett az ára. Mance távoli lövése után a kapusról kijövő labdát Gruber Zsombor pofozta a hálóba, 3-1.

OTP Bank Liga, 22. forduló:
ZALAEGERSZEGI TE – KECSKEMÉTI TE  3–1 (2–0)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 2588 néző, v.: Csonka
gólszerzők: Kiss B. (10.), Croizet (41.), Gruber (81.) illetve Zeke (60.)
sárga lap: Szankovics (90+1.), illetve Zeke (20.), Varga (35.), Horváth (84.)
ZTE: Dombó – Csóka, Várkonyi, Szafronov – Kiss B. (Hadida, 63.), Szankovics, Szendrei N., Bedi (Németh, 84.), Mim – Croizet (Gruber, 52.), Mance (Sajbán, 84.). Vezetőedző: Márton Gábor
KTE: Varga B. – Belényesi, Szabó A. (Iyinbor, a szünetben), Szűcs (Májer, a szünetben) – Banó-Szabó (Kovács, 83.), Katona, Vágó, Zeke, Zsótér (Helmich, 57.) – Horváth K., Lukács (Szendrei Á., a szünetben). Vezetőedző: Szabó István

Márton szerint van még hova fejlődni, Szabó odaszúrt volt játékosának – reakciók