A hajrában jött a csattanó, megszakadt a hollandok elleni rossz sorozat

Közel 40 év után sikerült elkerülni a vereséget Hollandia ellen.

A magyar válogatott harmadik Nemzetek Ligája-mérkőzését Hollandia ellen játszotta a Puskás Arénában. A kezdőcsapatban maradt a bosnyákok elleni mérkőzéshez hasonlóan Nikitscher Tamás, míg Fiola Attila Balogh Botond sérülése miatt került be. Egy másik sérüléssel bajlódó magyar játékos, Sallai Roland viszont tudta vállalni a mérkőzést.

Az első kísérlet Schäfer András nevéhez fűződött, azonban lövése alaposan elkerülte a holland kaput. Ezt követően a vendégek akarata érvényesült mezőnyben, de a 17. percben egy szögletvariáció után Sallai lőtt kapufát. A 28. minutumban Reijnders lőtt, viszont Dibusz hárítani tudott. A 32. percben egy gyönyörű támadás végén Sallai szerzett vezetést Magyarországnak (1-0). Pár perccel később közvetett szabadrúgást kapott Hollandia, de Gakpo lövését Dibusz védte. A félidőig nem változott az állás, így magyar vezetéssel vonultak szünetre a felek.

Fotó: Réti Zsolt

A fordulás után a holland válogatott nagyon élesen kezdett és folyamatos nyomás alatt tartotta a magyar csapatot. Az 59. percben De Vrij fejese kevéssel kerülte el Dibusz kapuját. Nem sokkal később Reijnders keresztbe gurított labdájáról maradt le mindenki. A holland nyomás megmaradt, viszont komoly gólszerzési lehetőség nem adódott előttük. Magyarország a 80. percben emberelőnybe került, amikor Csoboth felvágásáért megkapta a második sárga lapját Van Dijk. A 83. percben a sokadik veszélyes holland szabadrúgás után Dumfries egyenlített (1-1). A gól után magasabb fokozatba kapcsolt a magyar válogatott, viszont nem sikerült begyötörni az újabb találatot, így 1-1 lett a végeredmény. Ezzel megszakadt a 40 éve tartó vereségsorozat a hollandok ellen.

A magyar válogatott ezzel a döntetlennel megelőzte a németek ellen vereséget szenvedő bosnyákokat a csoportban. Magyarország hétfőn Boszniában lép pályára, míg Hollandia Németország vendége lesz.

Magyarország-Hollandia 1-1 (1-0)
Gólok
: Sallai 22., illetve Dumfries 83.
Sárga lapok: Varga, Fiola
Kiállítva: Van Dijk
Magyarország: Dibusz – Fiola, Orbán, Dárdai M. (Botka, a szünetben) – Bolla (Gera, 89.), Schäfer, Nikitscher, Nagy Zs. – Sallai (Csoboth, 65.), Varga (Nagy Á. 78.), Szoboszlai. Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Hollandia: Vergbruggen – Van Dijk, De Vrij (Malen, 75.), Van De Ven – Dumfries, Reijnders, Gravenberch, Timber (Til, 75.) – Simons (De Ligt, 81.), Gakpo (Hato, 89.), Zirkzee (Brobbey, 75.). Szövetségi kapitány: Ronald Koeman

FRISSÍTÉS: SZOMBAT 1:44

Marco Rossi szövetségi kapitányként képzelné el Szalai Ádámot, és humorosan tagadta a Fiol Attilával kapcsolatos pletykákat