Végül teljesen megérdemelt lett a hazaiak sikere.
Nagyon fontos győzelmet aratott a DVSC a Nyíregyháza ellen. Egyrészt azért, mert az őszi szezont a 11., kiesést jelentő helyen zárta, másrészt azért, mert a párosítás kiemelten fontos mindkét szurkolótábornak. A találkozó első félideje hatalmas iramban zajlott, néhány perces megingást leszámítva. A második félidőben viszont szinte végig jobb volt a Debrecen, ezért győzött 3–1-re.
Alaposan belekezdtek
Hatalmas iramban kezdődött a rangadó, eleinte a DVSC diktálta a tempót, annak ellenére, hogy az első kapura lövési kísérlet Kovácsréti Márk nevéhez fűződött. A Szpari egyik legjobbja 25 méterről vette célba a kaput, de fölé lőtt.
A 8. percben már a hazaiak kerültek előnybe. A télen szerződtetett Amos Youga bal oldali beadása után Bárány Donát hat méterről a kapu jobb oldalába fejelt. A Nyíregyháza szintén télen szerződtetett középső védője, Pavlos Correa elmélázott, így nem tudta megakadályozni a gólt, 1-0!
A vendégcsapat nem omlott össze a korán kapott találat után, hamar egyenlített. Előtte már volt lehetősége a Szparinak: előbb Szlobodan Babics, majd a kipattanóból Yuriy Toma közeli lövését védte bravúrral Hegyi Áron. A télen érkezett kapus viszont tehetetlen volt, amikor Kovácsréti jobb oldali szöglete után a szintén újonc Maurides bal válláról a kapu bal oldalába pattant a labda a 12. percben, 1-1!
Gólváltás után
Jól és változatosan indult tehát a mérkőzés, a havas talaj sem akadályozta meg a játékosokat abban, hogy mindent beleadjanak.
A 18. percben Babics 12 méteres, gyenge lövését védte könnyedén Hegyi, majd két perccel később Kovácsréti lőtt fölé egy csel után 22 méterről, középről.
A félidő közepére kissé visszaesett a tempó, de a mérkőzés ekkor sem vált unalmassá. A játékrész hajrájában a Loki nyomást gyakorolt a Szparira, de a vendégek gyors támadásaira is oda kellett figyelnie a debreceni védelemnek. Ebben a periódusban a hazaiak előtt adódtak veszélyes lehetőségek, de vagy Tóth Balázs hárított bravúrral, vagy a támadók tévesztettek célt.
Óvatosabban
A fordulás után a pályamunkások lelkesen takarították a havas pályát, de a szűnni nem akaró hóesés miatt a 60. percben ismét be kellett avatkozniuk. A mérkőzés színvonalában és iramában ekkor kisebb visszaesés következett be, nemcsak az időjárás miatt, hanem mert a csapatok óvatosabbá váltak. Az első félidő lendülete után érződött, hogy amelyik csapat megszerzi a következő gólt, az hatalmas lépést tehet a három pont megszerzéséért.
A 63. percben egy vendégkontra végén a télen érkezett Zan Medved került lövőhelyzetbe. Szemben állt a kapussal, 15 méterről próbálkozott, de a visszaérkező Ferenczi János becsúszva az utolsó pillanatban szerelt. Kicsivel később a DVSC csapatkapitányát (Dzsudzsák Balázs eltiltás miatt nem léphetett pályára) sérülés miatt le kellett cserélni.
Hazai henger
A fontos vezető gólt ismét a DVSC szerezte meg. Egy kapu elé ívelt szabadrúgás után a bevetődő Bárány négy méterről a jobb kapufát találta el. A kipattanó labdát a Nyíregyháza egyenlítő találatát szerző Maurides 13 méterről, középről ballal a jobb alsó sarokba lőtte. 2–1!
A Loki újbóli vezetése megérdemelt volt, mert a második félidőben végig aktívabb volt ellenfelénél. Ezt jelzi, hogy a vezetés megszerzése után is lendületben maradt. A 90. percben bal oldali beadás után Maurides lőtt ballal, 9 méterről a jobb alsó sarokba. 3–1!
Ha a DVSC a továbbiakban is így játszik, nem lesznek kiesési gondjai. A Nyíregyházának meg idejében kellett, hogy jöjjön a jelzés…
DVSC–Nyíregyháza 3–1
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 8011 néző, v.: Bogár
Debreceni VSC: Hegyi – Szécsi, Hofmann, Lang, Ferenczi (Vajda, 68.) – Szűcs (Malinov, 75.), Youga, Domingues – Szuhodovszki (Djurasek, 75.) – Bárány (Kocsis G., 91.), Maurides
Nyíregyháza: Tóth B. – Temesvári, Correa, Jokic (Keresztes, 85.) – Navratil (Benczenleitner, 76.), Keita, Toma, Nagy B. – Kovácsréti, Nagy D. (Deaconu, 58.) – Babic (Medved, 58.)
gólszerzők: Bárány (8.), Maurides (78., 90.), illetve Maurides (12., öngól)
sárga lap: Bárány (23.), Hofmann (82.), illetve Temesvári (72., 88.), Keita (77.), Jokic (81.), Toma (90.)
piros lap: Temesvári (88.)