A brazil sztárigazolás hat perc alatt pazar gólokkal lőtte tovább a Ferencvárost a Magyar Kupában

Matheus Saldanha debütálása remekül sikerült.

A Magyar Kupa harmadik fordulójában az előző kiírás két finalistája csapott össze.

A Ferencváros óvatos kezdés után egyre több helyzetet alakított ki a Budafok kapuja előtt. A 17. percben Kehinde lövésébe vetődött bele Kálnoki-Kis, majd pár percre Oláh is nagyot mentett. A 27. percben Vasvári kapott egy remek kiugratást, aki majdnem megszerezte a vezetést a hazaiaknak, de a 20 éves támadó lövése után a kapufáról kipattant a labda. A 32. percben Ramírez próbálkozását védte Horváth.

A második játékrész 15. percében a Fradi hármascseréje után a zöld-fehérek sztárigazolása, Matheus Saldanha az első megmozdulása után szépségdíjas gólt szerzett, 0-1. Két perccel később Vasvári lövését védte Dibusz, majd ismét villant a brazil támadó. Saldanha pazar centerezése után Horváth Abu Fani elé ütötte a labdát, aki nem hibázott, 0-2. Hat perccel később a rekordösszegért érkező csatár ismét magabiztosan lőtt a hálóba Traoré remek beadása után, 0-3. Ezután a Budafok próbált volna szépíteni, de az eredmény már nem változott.

MOL Magyar Kupa, 3. forduló:
BUDAFOKI MTE – FERENCVÁROSI TC  0–3 (0–0)

Budafoki Sporttelep, 2555 néző, v.: Káprály Mihály
Gólok: Saldanha (61., 70.), Abu Fani (64.)
Budafok: Horváth A. – Lorentz, Kálnoki-Kis, Oláh, Kalmár – Sztojka, Németh (Rétyi, 69.) – Szűcs (Zuigeber, a szünetben), Merényi (Nándori, 85.), Kun (Szerető, 69.) – Vasvári (Kovács D., 75.), Megbízott vezetőedző: Nikházi Márk
FTC: Dibusz – Makreckis (Kaján, 77.), Cissé, Szalai G., Ramírez (Civic, 77.) – Abu Fani, Pappoe (Rommens, 60.) – Kady, Zachariassen (Traoré, 60.), Kehinde – Pesic (Saldanha, 60.) Vezetőedző: Pascal Jansen