92 percig vezetett Svájc, a végén mégis a németek örülhettek

A házigazdák végeztek a csoport élén.

A magyar válogatott a hosszabbítás legvégén szerzett győztes góllal 1-0-ra legyőzte Skócia legjobbjait.

Skót-magyar: taktikai csata, Varga-sérülés, a 100. percben jött a csodagól

A csoport másik mérkőzésén a száz százalékos, házigazda Németország látta vendégül a 4 pontos Svájcot, Frankfurtban. A 17. percben a németek szereztek vezetést Andrich távoli lövésével, de Musiala szabálytalankodott a gól előtt, így a játékvezető annullálta a találatot. Tíz perccel később Freuler kapott remek labdát a tizenhatos bal szélénél, aki egyből centerezett, Ndoye pedig akrobatikus mozdulattal a német kapuba juttatta a labdát, 0-1.

A második félidő nagy részében a németek nem tudták feltörni a svájci védelmet, sőt! A 83. perc Vargas látszólag szabályos gólt lőtt, de les miatt érvénytelenítették a találatát, ami eldönthette volna a találkozó végkimenetelét.

A svájciak a 92. percig álltak a csoport élén, ekkor Raum pontos bal oldali beadása után a csereként beállt Füllkrug egy remek fejesgóllal egyenlített, 1-1. Németország így veretlenül, csoportelsőként jutott tovább a kiesés szakaszba.