Újpest-Paks: Böde főszereplő volt – gólok története

Megmutatjuk a teljes meccset.

Felkészülési meccsen fogadta az Újpest a Paksot, ezzel készülve a nem sokára újra elrajtoló NB I-re.

Nem  tapogatóztak a csapatok, a kezdő sípszó után szinte rögtön egymásnak estek. Ebből a Paks jött ki jobban, miután Haraszti 11-est harcolt ki. Böde magabiztosan értékesített a büntetőt, így a vendégek szerezték meg a vezetést. Nem kell kellett sokat várni ennek a megduplázására, a 7. percben Balogh támadta le az újpesti védőket rendkívül szépen, majd Böde harcolt ki egy újabb 11-est, amit ezúttal Haraszti értékesített.

Újpest-Paks: partjelzők nélkül – REAKCIÓ – NB1.hu

A második játékrész lassabban kezdődött, bár ismét a Paks volt az agresszívabb. A 75. percben azonban Kecskés szerencsétlenül ért bele egy újpesti beadásba, így a labda a hálóban kötött ki. Több gól már nem esett, így a Paks hagyhatta el egy magabiztos győzelemmel a játékteret.

Felkészülési mérkőzés: Újpest FC – PAKSI FC 1 – 2 (0 – 2) – 2020.05.20.

ÚJPEST
Kezdők:
Pajovic, Ristevski, Obinna, Simon, Koszta, Balázs, Rácz, Heris, Onovo, Pauljevic, Burekovic
Cserék: Banai, Bacsa, Zsótér, Perosevic, Csongvai, Traore, Szakály, Calcan, Sedlacek, Katona, Máté
Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic
PAKS
Kezdők
: Rácz – Szabó, Kelemen, Szélpál, Osváth – Balogh, Windecker, Szakály – Könyves, Böde, Haraszti
Cserék: Holczer, Kulcsár, Poór, Gévay, Báló, Kecskés, Bertus, Bor, Hahn, Sajbán, Bartha, Vas, Debreceni, Szendrei
Vezetőedző: Osztermájer Gábor

Gólszerzők: Böde 2’, Haraszti 7’, Kecskés 75' (ög.)
Helyszín: Budapest, Szusza Ferenc Stadion

A gólok története:

2. perc: Egy középre tett labdára Haraszti érkezett, ám lövése előtt Onovo csúnyán buktatta a tizenhatoson belül, tizenegyest ítélt a játékvezető. A labda mögé Böde állt, aki magabiztosan értékesítette a lehetőséget. 0-1

7. perc: Balogh rendkívül erőszakosan letámadta a hazai védőket a saját tizenhatosukon belül, amiből Böde tudott labdát szerezni, majd csak szabálytalankodva tudták megállítani. Ezúttal felcserélődtek a szerepek és Haraszti állt a labda mögé a büntetőnél, aki nem hibázott. 0-2

75. perc: Egy hazai szöglet utáni lapos lövésbe Kecskés szerencsétlenül ért bele, a lábáról a saját kapujába pattant a labda. 1-2