Újpest-Kisvárda: gólesőben szakadt meg az "átok" – GÓLOK TÖRTÉNETE

Jól játszott, de nem lehet boldog az Újpest visszatérője.

Újpest-Kisvárda 2-4 (2-2)

A meccs előtt a kisvárdaiak háromszor léptek pályára az Újpest otthonában, de ezeket a találkozókat elveszítették, sőt, a gólszerzés sem sikerült nekik. A góltalanságot Bumba már a 10. percben megszakította, majd Szimovic szűk negyedórával később megduplázta a vendégek előnyét. Ekkor az újpesti szurkolók nyomdafestéket nem tűrő rigmussal fejezték ki a nemtetszésüket. Az ivószünet után az újpestiekhez visszatérő Perosevic duplázott, így a szünetben 2-2 állt az eredményjelzőn. A második félidőben két pontrúgás utáni szituációból is gólt szerzett a Várda, amely megszakította az Újpest elleni rossz sorozatát.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: CLAUDIU BUMBA

A Kisvárda román légiósa adta meg a meccs alaphangját a 10. percben szerzett góljával, majd ezt követően az asszisztjaival fontos szerepet vállalt a vendégek győzelméből.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: ÚJRA KÉTGÓLOSRA NŐTT A KISVÁRDA ELŐNYE

Supka Attila együttese a 24. percben már kettővel vezetett, de az Újpest viszonylag korán eltüntette a különbséget. A második félidő elején ismét ellépett riválisától a Várda, és erre már nem volt válaszuk a hazaiaknak.

10. perc: Bumba kapta meg a labdát a tizenhatoson belül, a román légiós pedig kilőtte a jobb alsó sarkot (0-1).

24. perc: A gólja után most gólpasszal jelentkezett Bumba, akinek a beadását Szimovics bevetődve fejelte a hazai kapuba (0-2).

28. perc: Egy rossz passzt fülelt le Perosevic, majd higgadtan értékesítette a lehetőséget (1-2).

39. perc: Perosevic egy-két biciklicselt követően gondolt egyet, és a tizenhatos közeléből a jobb felsőbe tekert (2-2).

59. perc: Egy szabadrúgás után Rubus ünnepelhetett, a kisvárdai védő a hosszúra érkező labdát juttatta az Újpest kapujába (2-3).

64. perc: Bumba szögletét követően Datkovic fejesét nem tudta hárítani Banai (2-4).

A Kisvárda a következő fordulóban a MOL Fehérvárt látja vendégül, míg az újpestiekre a Kispest elleni rangadó vár.

Újpest FC-Kisvárda Master Good 2-4 (2-2)
Szusza Ferenc Stadion, v.:
Solymosi
gólszerzők: Perosevic (28., 40.), illetve Bumba (11.), Simovic (24.), Rubus (59.), Datkovic (64.)
sárga lap: Csongvai (58.), illetve Datkovic (17.), Bertucci (55.), Viana (79.), Bumba (84.)
Újpest: Banai – Csongvai (Tallo, 66.), Máté, Baosic, Pauljevic (Szakály P., 83.) – Nwobodo, Mitrovic – Simon, Onovo, Bacsa (Katona, 72.) – Perosevic
Kisvárda: Dombó – Melnyik, Datkovic, Hej, Rubus (Kravcsenko, 65.) – Bertucci – Navratil (Karaszjuk, 83.), Simovic, Bumba, Camaj (Sassá, a szünetben) – Viana