Puskás Akadémia-Budafok: eltűnt gólok nyomában

Horvát iránymutatás a győzelemhez.

PUSKÁS AKADÉMIA-BUDAFOK 3-0 (1-0)

Nagy zakót javított a Puskás Akadémia az NB I 11. fordulójában: miután a válogatott szünet előtt 6-2-re kaptak ki Pakson, most 3-0-ra verték az újonc Budafokot. A zárt kapus találkozó a szurkolók számára nem feltétlenül magáról a meccsről, sokkal inkább az M4 Sport közvetítéséről marad emlékezetes, a második félidőből ugyanis technikai gondok miatt egy percet sem láthattak a tévénézők. A felcsútiakat két horvát játékos, Knezevic és Mance repítette, utóbbi duplájával döntötte el a meccset.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: AZ ELTŰNŐ KÖZVETÍTÉS

Az nb1.hu-nál sokan érdeklődtek, mi történhetett a közvetítéssel: úgy tudjuk, a jeladóval voltak gondok az M4 Sportnál – a szurkolók mindenesetre értetlenül álltak és állnak, miért nem láthatták a második félidőt, ezáltal a háromból két gólról is lemaradtak. A technika ördöge közbeszólt: sajnos a hiba természetesen bármikor benne lehet a műsorsugárzásban.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: A HORVÁT PÁROS

Az első félidőben Josip Knezevic, a másodikban Antonio Mance volt a nyerőember: előbbi gólt és gólpasszt jegyzett, utóbbi duplázott, a hajrában ráadásul mindketten betalálhattak volna még egyszer-egyszer.

39. perc: Egy tizenhatoson belülre érkező labdát Kiss Tamás vett le és centerezett remekül, Knezevic közelről az üres kapuba passzolt. 1-0

58. perc: Mance remek egyéni villanással jeleskedett: befelé cselezve megverte védőjét, és remek mozdulattal tekert 17 méterről a bal alsóba. 2-0

72. perc: Knezevic hozta kihagyhatatlan helyzetbe Mancét, akinek "csupán" Pósert kellett megvernie a ziccerben. 3-0

A Puskás Akadémia a Honvédhoz, a Budafok a Kisvárdához látogat.

Puskás Akadémia-Budafoki MTE 3-0 (3-0)

gólszerzők: Knezevic (39.), Mance (58., 72.)
sárga lap: Nagy Zs. (37.), Szolnoki (79.)

Puskás Akadémia: Tóth B. – Szolnoki, Meissner, Spandler, Nagy Zs. – Plsek, Urblík – Slagveer (Weslen Júnior 77.), Knezevic, Kiss T. – Mance
Budafok: Póser – Margitics, M. Nikolics, Vaszicsku (Kheisz 22.), Kirják – Oláh B., Micsinai – Skribek (Takács – a szünetben), Kulcsár K. (Zsóri 60.), Ihrig-Farkas (Szabó M. – a szünetben) – Kovács D. (Lőrinczy 77.)