Bőle már az Újpest ellen bebizonyította, hogy jól járt vele a Honvéd

Potyogtak a gólok.

Gőzerővel készülnek az NB I folytatására a csapatok. A Honvéd és az Újpest egymással játszott edzőmeccset szerda délelőtt. A kispestieknél a nemrég szerződtetett Bőle Lukács a 43. percben lépett pályára. A 30 esztendős futballista győztes góllal bizonyította, hogy jól járt vele a Honvéd. A fordulatos mérkőzésen egyébként a szünetben még a lila-fehérek vezettek 2-1-re, de a második félidőben fordítottak Pisont István tanítványai.

A gólok története a Honvéd közvetítése alapján:

8. perc: Traoré bal oldali beadását Balogh Norbert lőtte a hálóba (1-0).

15. perc: Hidit szerelte Beridze, középpályásunk pedig lerántotta a kapu felé meginduló vendégjátékost – tizenegyes. A büntetőt Perosevic a bal oldalra vetődő Tujvel mellett a jobb alsó sarokba lőtte (1-1).

32. perc:  Perosevic vezette rá a labdát Lovricra, ütköztek, a labda pedig Simon Krisztián elé került, aki lesgyanús helyzetből, a jobbösszekötő helyéről a jobb alsó sarokba lőtt (1-2).

74. perc: Bőle(,) Lukács összjáték után a jobbösszekötő helyén száguldó Lukács Dániel a kifutó Banai mellett a jobb alsó sarokba lőtt (2-2).

79. perc: Kamber 50 méteres indítása után Lukács passzolt középre, Bőle elől Koutroumpis mentett szögletre – Aliji sarokrúgását pedig a hosszú oldalon üresen érkező Bőle fejelte a hálóba (3-2).

BUDAPEST HONVÉD FC–ÚJPEST FC 3–2 (1–2)
Honvéd-MFA Utánpótlásközpont. V:
Andó-Szabó (Tóth II V., Vígh-Tarsoly)
Gólszerző: Balogh N. (8.) Lukács D. (74.), Bőle (79.) ill. Beridze (15. – tizenegyesből), Simon K. (32.)
Honvéd. 1. félidő: Tujvel – Szendrei, Batik, Lovric, Craciun, Tamás K. – Gazdag, Hidi, Zsótér – Traoré (Bőle, 43.), Balogh N.
2. félidő: Tujvel (Berla, 76.) – Lukács, Csörgő, Kamber, Uzoma, Aliji – Nagy G. (Sani, 76.), Bocskay, Kesztyűs – Kocsis D. (László D., 70.), Bőle. Vezetőedző: Pisont István.
Újpest: Banai – Ristevski, Simon K., Koutroumpis, Beridze (Stieber Z., a szünetben), Antonov, Mitrovic, Onovo, Pauljevic , Szakály P., Perosevic. Vezetőedző: Michael Oenning.