Utána interjút adott.
A MOL FEHÉRVÁR FC BESZÁMOLÓJA:
,,Új vezetőedzőnkkel beszélgettünk a szerdai gyakorlást követően.
Február 16-ától Michael Boris irányítja csapatunkat, új vezetőedzőnk pedig rögtön munkához is látott, hiszen a szerdai edzést már a német szakember és segítője, a korábbi válogatott támadó Preisinger Sándor tartotta.
Milyen volt az első edzés?
Tetszett, igyekeztem megfigyelni minden apróságot. Ismerem a játékosokat, Dániában is követtem az NB I-et, az elmúlt hetekben pedig több magyar meccsen is kint voltam személyesen. A közvetítések alatt, vagy akár a lelátóról sem lehet mindent észrevenni, teljesen más az, amikor az ember ott van egy csapat mellett. Motiváltan dolgozott mindenki, az pedig látszik, hogy minőségi játékosok alkotják a keretet.
Egészen fiatalon az edzői pályára léptél, miért döntöttél a korai visszavonulás mellett?
Egy könyöksérülés miatt vonultam vissza. Először kapusedzőként dolgoztam, de egyre több mindent bíztak rám. Hozzám tartoztak a pontrúgások, majd a játékosok egy csoportjával is foglalkozhattam, így hamar másodedző lettem, majd úgy döntöttem, hogy vezetőedzőként is kipróbálom magamat.
Dolgoztál többek között a Schalke U23-as csapatánál is. Egy ilyen ismert Bundesliga-csapatnál milyen értékes tapasztalatokat szerezhet egy fiatal tréner?
Az egy nagyon intenzív időszaka volt az a karrieremnek. Sok olyan játékossal dolgozhattam, akik az első csapatban is szerepeltek, mint például Sergio Escudero, aki később évekig a Sevillát is erősítette. Hasznos volt megtapasztalni, hogyan működik belülről egy ilyen komoly klub, bár itt megjegyezném, hogy a Vidinél is hasonló érzéseim vannak, hiszen itt is nagyon komoly stáb dolgozik a csapat mellett és az irodákban is.
Amikor a korábbi magyar szövetségi kapitány, Bernd Storck Magyarországra hívott az utánpótlás-válogatottakhoz, mennyit tudtál az országról?
Jártam korábban is Magyarországon több alkalommal, igaz, akkor még magánemberként. Összesen már hat évet dolgoztam itt, ebből szerintem egyértelmű, hogy megszerettem az országot és szívesen dolgozom a magyar labdarúgásban, többek között ezért is örültem a Vidi megkeresésének. Az MTK-nál is jól éreztem magam, az első évben sikerült a feljutás az NB II-ből, a második szezonban is jól álltunk, utána a hiányzók miatt kicsit elfogytunk az idény végére, de én pozitívan éltem meg azt a két évet is, azonban ott végül a váltás mellett döntöttek.
Hogyan boldogulsz a magyar nyelvvel?
Elkezdtem magyarul tanulni, de interjút sajnos még nem tudok adni. A labdarúgással kapcsolatos szavakat ismerem, tudok számolni, tudok rendelni az éttermekben, sok dolgot megértek.
És a japánnal?
Á, fél év alatt azt esélytelen volt elsajátítani. Fontos tapasztalatokat szereztem a Tokyo Verdy-nél, ahol másodedzőként dolgoztam, megismertem egy új kultúrát, a játékosok is teljesen más mentalitással közelítik meg a labdarúgást, azonban be kell vallanom, magánemberként azért nem volt könnyű egy másik kontinensen élni.
Mennyire jellemző rád edzőként a németes precizitás? Vagy ez mára már inkább csak egy általános sztereotípia, amit előszeretettel emlegetünk?
Erről inkább a kollégákat kéne megkérdezni (nevet – szerk.). Nem őrülök meg attól, ha néha egy percet csúszik a program, de persze szeretem, ha strukturáltan és a tervek szerint mennek a dolgok.
Milyen tervekkel érkeztél Székesfehérvárra?
Azt korán megtanultam, hogy ez egy olyan szakma, ahol az eredmények beszélnek. Az a jó edző, aki hozza az eredményeket. Ahogy korábban mondtam, minőségi kerete van a Vidinek, a következő hetekben azért kell dolgoznunk, hogy ezt a minőséget a pályán is meg tudjuk mutatni mindenki számára, és eredményesen szerepeljünk."
Kipróbálnád a sportfogadást? A legjobb helyen jársz! (x)