Gulácsi hátborzongató szavai mindent összefoglaltak!
ANGLIA-MAGYARORSZÁG 1-1 (1-1)
… és akkor Sallai Roland gólja hirtelen csendre intette a Wembley-t.
Nehéz lett volna az utóbbi három napban bármikor, bárhogy is elképzelni, hogy az Albániától a Puskás Arénában vereséget szenvedő, így a világbajnoki álmokról jóformán végérvényesen lemondó magyar válogatott bármiféle reális eséllyel szálljon harcba az Európa-bajnoki ezüstérmes Anglia otthonában, a világfutball egyik szentélyében, és nem csupán azért, mert az angolok jóformán bárki ellen esélyesnek számítanának Londonban.
Azért is, mert egyrészt Marco Rossi együttese jócskán a tudása, akarata, valamint az Eb-n mutatott teljesítménye alatt játszott az őszi időszakban, másrészt maga az olasz szövetségi kapitány is elmondta, hogy meghatározó játékosok hiányoznak a kezdőcsapatból, így például sosem látott védelemmel kellett harcba szállnia a megtépázott válogatottnak. Ne felejtsük: egy olyan ellenféllel szemben, akik a Puskás Arénában magabiztosan ütötték ki a mieinket.
Ugyanakkor azt is tudhattuk és megjegyezhettük már, hogy korábban elképzelhetetlen csodák igenis léteznek. Márpedig az, hogy a magyar válogatott valóban remekül helytállt Anglia ellen, sokkal nagyobb odaadással, harcikedvvel és alázattal, mint az előző találkozókon, ezáltal sokkal lendületesebb futballt bemutatva, minden elismerést megérdemel!
A kezdeményezések és a nem feltétlen csak a védekezésre való koncentrálás ugyanis az első félidőben gólban összpontosult, méghozzá egy tizenegyes formájában: Shaw rúgta fejbe a tizenhatoson belül Negót a 24. percben, az ebből megítélt büntetőt pedig Sallai helyezte magabiztosan a jobb alsó sarokba.
Ez pedig hitet és reményt adott, hogy lehet keresnivalónk a meccsen, még úgy is, hogy nem sokkal később, egy balszerencsés megpattanó labdás szituációt követően Stones egyenlített.
A hit és a remény pedig szervezett és fegyelmezett védekezéssel, helyenként kreatív támadásokkal és bátorsággal társult, s noha ziccerig az angolokkal ellentétben nem jutottunk, de tartani tudtuk az ezúttal kissé visszafogottabb hazaiak rohamait, és sikerült tartani a rést a pajzson.
Mindez végeredményben egy 1-1-es döntetlennel párosult (ami egyébként a legendás 1953-as 6-3 óta az első olyan pillanat, hogy Magyarország nem kapott ki Angliától a Wembley-ben), mögöttesen azonban sokkal többet. Ezt a legjobban a lefújás után Gulácsi Péter szavai foglalták össze: a válogatott összeölelkezett a kezdőkörben, kapusunk pedig bátorságról és a szív meccséről beszélt. És az sem mellékes, hogy Marco Rossi elmondta a mérkőzés előtt: ő és a csapat az utolsó utáni pillanatokig is harcolni fog. Ez összejött.
Egyet sajnálhatunk: a mostani játék nem mondjuk egy hónappal, vagy legalább három nappal ezelőtt érkezett, hisz ez esetben reális esélyünk lehetne a világbajnoki pótselejtezős hely elérésére. Ami egyébként még mindig nem úszott el teljesen (noha a Nemzetek Ligájából történő esély a többi eredmény miatt már végérvényesen igen), de csodá(k)nak kéne történnie, amik már nem csupán magyar kezekben vannak.
Mondjuk csodák márpedig léteznek…
A MECCS KULCSMOMENTUMA: STERLING KIHAGYOTT HELYZETE
Az első félidő utolsó mozzanataként Sterling fejelhetett, majd lőhetett kapura Nagy Zsolt mellől-mögül, Gulácsinak résen kellett lennie – lélektanilag teljesen megváltoztatta volna a meccs képét, ha közvetlenül a szünet előtt angol gól születik.
A MECCS FŐSZEREPLŐJE: GULÁCSI PÉTER
Ahogy az őszi meccseken, úgy most is jó néhány ziccernél védett bravúrosan. Mondani sem kell, mennyire fontosak voltak ez az eredmény, valamint a mentalitás szempontjából.
A GÓLOK TÖRTÉNETE:
24. perc: Nego fejét találta el Shaw a tizenhatoson belül, a spanyol játékvezető tizenegyest adott a mieinknek. Szoboszlai és Sallai is el akarta vállalni a büntetőt, végül utóbbi lőtt, higgadtan a kapu jobb oldalába. 0-1!
37. perc: Egyenlített Anglia: egy jobbról érkező szabadrúgás után mindenkin átcsúszott-átpattant a labda, közvetlenül a kapu torkában lévő Stones elé pattant a labda, a védő pedig az pár lépésről lőtt a kapunk jobb oldalába. 1-1!
A KÖVETKEZŐ FELADAT:
A magyar válogatott San Marinót, míg Anglia Albániát fogadja november 12-én, a vb-selejtező 9. fordulójában.
JEGYZŐKÖNYV:
ANGLIA-MAGYARORSZÁG 1-1
Anglia: Pickford – Walker, Stones, Mings, Shaw – Rice, Foden, Mount – Sterling (Henderson 76.), Grealish (Saka 62.) – H. Kane (Abraham 76., Watkins 92.). Szövetségi kapitány: Gareth Southgate.
Magyarország: Gulácsi – Kecskés, Lang, Szalai A. – Nagy Zs., Nagy Á., Szoboszlai (Nikolics 92.), Schäfer (Vécsei 79.), Nego (Bolla 92.) – Schön (Holender 68.), Sallai R. (Hahn 79.) Szövetségi kapitány: Marco Rossi.
gólszerző: Stones (37.), ill. Sallai (24. – 11-esből)
A csoport másik meccsén:
A tabella:
1. Anglia 8 6 2 – 24- 3 20 pont
2. Lengyelország 8 5 2 1 25- 8 17
3. Albánia 8 5 – 3 11- 7 15
4. Magyarország 8 3 2 3 13-12 11
5. Andorra 8 2 – 6 7-19 6
6. San Marino 8 – – 8 1-32 0
Korábbi eredmények:
1. forduló (március 25.):
Anglia-San Marino 5-0 (3-0)
Andorra-Albánia 0-1 (0-1)
Magyarország-Lengyelország 3-3 (1-0)
2. forduló (március 28.):
Lengyelország-Andorra 3-0 (1-0)
Albánia-Anglia 0-2 (0-1)
San Marino-Magyarország 0-3 (0-1)
3. forduló (március 31.):
Andorra-Magyarország 1-4 (0-1)
Anglia-Lengyelország 2-1 (1-0)
San Marino-Albánia 0-2 (0-0)
4. forduló (szeptember 2.):
Magyarország-Anglia 0-4 (0-0)
Lengyelország-Albánia 4-1 (2-1)
Andorra-San Marino 2-0 (2-0)
5. forduló (szeptember 5.):
San Marino-Lengyelország 1-7 (0-4)
Albánia-Magyarország 1-0 (0-0)
Anglia-Andorra 4-0 (1-0)
6. forduló (szeptember 8.):
Lengyelország-Anglia 1-1 (0-0)
Albánia-San Marino 5-0 (1-0)
Magyarország-Andorra 2-1 (2-0)
7. forduló:
Andorra-Anglia 0-5 (0-2)
Lengyelország-San Marino 5-0 (2-0)
Magyarország-Albánia 0-1 (0-0)
A csoport további programja:
9. forduló (november 12.):
Andorra-Lengyelország 20.45
Anglia-Albánia 20.45
Magyarország-San Marino 20.45
10. forduló (november 15.):
Albánia-Andorra 20.45
Lengyelország-Magyarország 20.45
San Marino-Anglia 20.45
ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÜNK:
1.p.: Megkezdődött a mérkőzés, a mieink indíthatták útjára a labdát. Hajrá, Magyarország!
4.p.: Szerencsére nem kezdtünk megszeppenten, Sallai balról próbált centerezni, de mentettek az angol védők. A csoportunkban Albánia Lengyelországot fogadja, emellett rendeznek egy San Marino-Andorra meccset is.
9.p.: Az utóbbi percekben többet birtokolták az angolok a labdát, Shaw balról tette középre a labdát, Kane érkezett gólra éhesen, de sikerült szögletre mentenünk. Közben Andorra megszerezte a vezetést San Marino ellen.
14. p.: Szoboszlai adott be jobbról, a labda Sallait találta meg, aki 11 méterről viszonylag szabadon lőhetett, de sajnos nem találta el a kaput.
20.p.: Eddig méltó ellenfelei vagyunk az angol válogatottnak, a mérkőzés állása 0-0, az Albánia-Lengyelország meccsen sem született még gól, Andorra pedig még mindig 1-0-ra vezet San Marino ellen.
24.p.: Nego fejét találta el Shaw a tizenhatoson belül, a spanyol játékvezető tizenegyest adott a mieinknek. Szoboszlai és Sallai is el akarta vállalni a büntetőt, végül utóbbi lőtt a kapu jobb oldalába. Megszereztük a vezetést! 0-1!
30.p.: A vezetés megszerzése után sem nehezedik ránk szerencsére nagy nyomás. Amikor lehetőségünk van, próbáljuk megtartani a labdát. Eddig nagyon rendben van, amit látunk. Csak így tovább!
36.p: Egy szöglet után kellett izgulnunk, hiszen Gulácsi nem tudta megfogni a labdát, szerencsére megúsztuk ezt a szituációt, maradt a 0-1!
37.p.: Egyenlített Anglia. Egy jobbról érkező szabadrúgás után Stones elé pattant a labda, a védő pedig az pár lépésről lőtt a kapunk jobb oldalába. 1-1!
44. p.: Az angol egyenlítés után nagyobb helyzetet egyik oldalon sem jegyezhettünk fel, továbbra is 1-1 az eredmény.
Szünet: Az első félidő hosszabbításában Nagy Zsolt mellett tudott fejelni Sterling, de Gulácsi Péter nagyot védett. Eddig a mieink dicséretet érdemelnek, reméljük a folytatás is hasonló lesz. A csoport másik két meccsén is szünet van: Albánia-Lengyelország 0-0, San Marino-Andorra 0-1.
46.p.: Kezdetét vette a második félidő, Anglia indította ezt a játékrészt. egyik oldalon sem történt változtatás, az eredmény 1-1.
51. p.: Szerencsére a meccs ott folytatódott, ahol befejeződött az első félidőben. A mieink továbbra is méltó vetélytársai az angoloknak.
55.p.: Sterling centerezése okozott kisebb riadalmat Gulácsi kapuja előtt, de szerencsére tisztázni tudtunk. A csoportunkban Albánia-Lengyelország 0-0, míg Andorra már 2-0-ra vezet San Marinóban.
62.p.: Ezt megúsztuk! Egy sarokrúgást követően Stones fejelhetett, a próbálkozása éppen csak elkerülte Gulácsi kapuját.
64.p.: A magyar szurkolók szektorában is zajlottak az események:
68.p.: Végrehajtotta első cseréjét Marco Rossi: Schön Szabolcs helyét Holender Filip vette át. Talán ő lesz a nyerőemberünk?
70.p.: Vehetünk egy nagy levegőt. Lang labdavesztése után Kane passzolt a tizenhatoson belülre berobbanó Sterlingnek, de Gulácsi ura volt a helyzetnek, az állás így továbbra is 1-1!
76.p.: Kettőt is cserélt az angolok szövetségi kapitánya, Henderson és Abraham jött a pályára, Kane meg Sterling pedig elhagyta a játékteret. Az utóbbi percekben több pontatlanság csúszott a játékunkba, amivel saját helyzetünket nehezítjük meg, de még mindig 1-1 az eredmény.
80.p.: Nálunk is történtek változások, Vécsei és Hahn is bizonyítási lehetőséget kapott Marco Rossi szövetségi kapitánytól. Közben Lengyelország megszerezte a vezetést Albániában, de a meccs félbeszakadt.
84.p.: Holender próbálkozhatott a tizenhatoson belülről, de a tekerése nem volt pontos.
91. p.: Négy perc hosszabbítás következik, ennyi idejük van a csapatoknak arra, hogy begyűjtsék a három pontot.
93.p.: A frissen beállt Watkins lőtt a tizenhatosunkon belül, de Gulácsi szerencsére magabiztosan védett.
95.p.: Vége a mérkőzésnek! A magyar válogatott bravúros pontszerzést mutatott be a Wembleyben. Szép volt, Fiúk!
KÖZVETLENÜL A MECCS ELŐTT:
19.33: Cikkünk a kezdőcsapatokról:
19.49: Az MLSZ bejelentése a magyarok kezdőjéről:
20.01: Az angolok kezdője:
ELŐZMÉNYEK:
HÉTFŐ:
KEDD:
Kipróbálnád a sportfogadást? A legjobb helyen jársz! (x)