Miért nem cserélte be magát a Fradi ellen Giuseppe Sannino?
A Ferencváros elleni 0-0 alkalmával ülhetett le eltiltása lejárta után először 2020-ban a kispadra Giuseppe Sannino, a Honvéd mestere, aki igyekezett taktikailag meglepni Szerhij Rebrovot, az FTC mesterét. Az eddig megszokott 5-3-2-es alapfelállás helyett, ami támadásban 3-5-2-t jelentett, inkább a 4-3-3-at kérte a játékosaitól a támadásokban, védekezésben ez azonnal átalakult 4-5-1-re.
A játékosai hozzáállására semmilyen panasz nem lehet.
Bárki, aki a Fradi ellen játszik, annak nagy alázattal kell megközelítenie a meccset. Ez látszott a játékunkon. A fiúk nagyot teljesítettek, megérdemeltük az egy pontot. Olyan is volt, hogy zavarba tudtuk hozni a Fradit. Keserű még a szám íze a Kövesd elleni vereség miatt, de most örülnünk kell az egy pontnak. Még egy fontos dolog: szerda este olyan csapattal álltunk fel, melyből még mindig sokan hiányoznak. Nem is csak csapatként kell a Honvédra tekinteni, hanem CSAPATKÉNT.
Ivan Lovric benne volt a Mezőkövesd elleni 2-1-es vereség alkalmával a kapott gólokban. Emiatt nem volt kezdő?
A játékosaim és a stábtagok is tudják, hogy összetettebbek a döntéseim, nem csak egy mérkőzésből indulok ki. Februárban nyolc találkozón lépünk pályára a Magyar Kupa fellépéseinknek is köszönhetően. Megszokott dolog a részemről, hogy néha változtatok a kezdőcsapaton a sorozatterhelés miatt. Ivan Lovricot továbbra is a csapat egyik támaszának tekintem.
Ikenne-Kinget évek óta a legtöbb esetben jobb oldali védőként láttam játszani, az FTC otthonában viszont azt gondoltam róla, hogy jobb oldali támadó.
Többen is arra számítottak, hogy ezúttal is a megszokott, 5-3-2-es felállásban játszunk majd. A Fradinak viszont klasszis játékosai vannak, ezért kicsit más jellegű hadrendben kellett pályára lépnünk. Azért is játszott előrébb, mert a támadásainknál szükségünk volt a sebességére. A számításaim beváltak a szerepével kapcsolatban.
A Vidi és a Fradi otthonában 0-0-t játszottak, a második Mezőkövesdtől kikaptak 2-1-re. Rajtnak letudták a három dobogós elleni meccset. Könnyebb lesz ezután?
Nincsenek könnyebb ellenfelek a magyar bajnokságban. A Kövesd elleni találkozónk előtt azt hittem, nekünk áll a zászló, mégis vereséget szenvedtünk. A Ferencváros ellen mindenki arra tette a garast, hogy a Honvéd kikap, ez sem következett be. A fociban nem lehet előre inni a medve bőrére, kezdés előtt nem lehet megmondani a tutit. Azt szeretném, ha a következő mérkőzéseken is olyan hozzáállást mutatnának a játékosaim, mintha mindig az FTC és a Fehérvár ellen játszanánk.
Hat mérkőzés óta nem nyertek, viszont az első két helyezett otthonában még gólt sem kaptak. Hová kell elhelyezni a Honvédot?
A két adat ellentmondásos, bár nem az. Visszakérdezek: mikor tudott a Honvéd a legjobb felállásában játszani? Elmondom: igazából ez soha nem adatott meg nekünk. Arra is fel kell figyelni, hogy az FTC ellen a fiatal Buna Gábor, aki 17 éves, az első élvonalbeli mérkőzésén lépett pályára a hajrában. Sok tényező határozza meg a Honvéd játékát, összetételét. Egyébként kemény sorozaton vagyunk túl, nagyon fura kimondani, hogy hat találkozó óta nem nyertünk. Az őszi idényben is nehezen kezdtünk, majd hoztuk a mérkőzéseket. Hiszek a csapatomban, mindegyik találkozó előtt tiszta lappal indulunk neki a küzdelemnek.
Volt, hogy a pályáról kirepülő labdát sarokkal továbbította vissza. Nem gondolt arra, hogy becserélje magát?
Így edzek (válaszolta mosolyogva a mosolyogva feltett kérdésre – a szerk) A játékosaim mindent kiadtak magukból az FTC ellen, nem tudtam volna semmit sem hozzátenni a játékukhoz, az áldozatukhoz. Inkább arra kellett figyelnem, hogy a technikai zónában maradjak, nehogy újra a lelátóra kerüljek. Mert azt nagyon nem szeretném többet és nagyon nem lenne jó…
Kipróbálnád a sportfogadást? A legjobb helyen jársz! (x)