nb1.hu

Oroszország letörölte a világbajnokság térképéről Szaúd-Arábiát – videó

Moszkva – Reméljük, nem lesz igazunk a portugál-spanyollal kapcsolatban.

A-CSOPORT, 1. FORDULÓ
OROSZORSZÁG–SZAÚD-ARÁBIA 5–0 (2–0) 
Moszkva, Luzsnyiki Stadion, 78 011 néző. Vezeti: Pitana (argentin)
OROSZORSZÁG: Akinfejev – Mário Fernandes, Kutyepov, Ignasevics, Zsirkov – Gazinszkij, Zobnyin – Szamedov (Kuzjajev, 64.), Dzagojev (Cserisev, 24.), Golovin – Szmolov (Dzjuba, 70.) Szövetségi kapitány: Sztanyiszlav Csercseszov
SZAÚD-ARÁBIA: al-Majuf – al-Breik, Oszama Havszavi, Omar Havszavi, al-Sahrani – Otajf (al-Muvallad, 64.), al-Dzsasszim, al-Faradzs – al-Sehri (Bahebri, 73.), al-Davszari, al-Szahlavi (Assziri, 84.). Szövetségi kapitány: Juan Antonio Pizzi
Gólszerző: Gazinszkij (12.), Cserisev (43., 91.), Dzjuba (71.), Golovin (94.)
Sárga lap: Golovin (88.), al-Dzsasszim (93.)
 
Egy válogatott volt a pályán a nyitómeccsen, mégpedig az orosz. 
 
Szaúd-Arábia kapásból bebizonyította, nem való a világbajnokságra, míg az oroszok éppenséggel tagjai lehetnek a mezőnynek, még akkor is, ha nem ők a rendezők. Ha selejtezniük kellett volna, akkor is kivívhatták volna a jogot a részvételre, de ha nem, rajtuk kívül nagyjából pont senki nem hiányolná őket a mezőnyből. Mert nem abból kell (egyelőre mindenképpen) kiindulni, hogy most ötöt rúgtak. Arra kell gondolni, hogy mondjuk Argentína mennyit vágott volna a szaúdiaknak.
 
Szaúd-Arábia (és társai) az egyik álláspont szerint azért sem való a vb-re, mert a helyek többségét földrajzi elvek mentén ítélik oda, értsd: földrészenként/zónánként meghatározott, mennyi nemzet juthat ki a vb-re. Nem pedig az van, hogy a legjobb 32 válogatott.
 

Ebben az esetben nagyjából csak európai és amerikai (főleg délről és középről) lennének a mezőny tagjai, ami a színvonalnak mindenképpen jobban a hasznára válna. A labdarúgás sokszínűsége és az esélyegyenlőség elvének a minél jobban történő megközelítése miatt viszont a többieknek is megadatik a lehetőség a bizonyításra. Vannak, akik szerint ez így teljesen rendben van, vannak, akik szerint túl sok válogatott képviseli azokat, akik „úgysem fognak soha világbajnokságot nyerni”.
 
Az orosz válogatott győzelme teljesen megérdemelt volt, ha kellett volna, hogy még rúgjanak egyet-kettőt, azt is megtették volna. Az utolsó előtti gól elképesztően szép volt, majd kiderül, mennyi erő marad Egyiptom és Uruguay ellen.
 
Az az említett két válogatott sokkal jobb, mint a szaúdi, de nem ez a megállapítás az, ami elárulja valódi erejüket.
 

Holnap az A csoportból jön az Egyiptom-Uruguay (14.00) meccs, előzetesen szorosabb, lüktetőbb mérkőzésre lehet számítani, mert a mainak voltak látványos elemei, de azért, mert nem volt egy súlycsoportban a két fél.
 
Majd következik a B csoport, előbb Marokkó-Irán (17.00), majd a Portugália-Spanyolország (20.00). Előbbi meccs kimenetele kiszámíthatatlan, a nagyon várt latin-európai rangadótól azt várom, hogy a felek pontosan tisztában lesznek azzal, mennyi meccs van már eddig a lábukban (tavaly nyár végén kezdték a szezont), mennyi meccs várhat még rájuk Oroszországban (ilyenkor már minden meccs legalább duplán fáj) és azt is, hogy nem éri meg megsérülni és túlpörögni akkor, ha a két legesélyesebb csoportból már az első körben találkozik. Remélem, nem lesz igazam és már most és majd végig a többi meccsen is parádéznak a felek.
 

Kipróbálnád a sportfogadást? A legjobb helyen jársz! (x)

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kecskeméti TE
Fehérvár FC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC