Edzői értékelések az NB I 11. fordulójából

Budapest - Így látták a szakvezetők a szombati meccseket.

Vasas-Paks 1-2 Simon Antal (Vasas): – Tudtuk, hogy az NB I talán legjobban védekező csapata lesz az ellenfelünk, ennek ellenére nagyon jól kezdtük a mérkőzést, több helyzetünk volt, de sajnos  Nagy Gergely kényszerű cseréje megtörte a lendületünket. Ezt követően kaptunk két gólt, így onnan már nagyon nehéz dolgunk volt. A második félidőben Moha révén szépítettünk, sajnos azonban az egyenlítés nem sikerült. Sok helyzetünk volt, de ezeket rossz százalékban használtuk ki. Csertői Aurél (Paks): – Nem kezdtük jól a mérkőzést, de aztán volt 20 jó percünk, ami elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy megnyerjük a találkozót. Eddig idegenben nem nagyon ment a gólszerzés, annak ellenére, hogy voltak lehetőségeink, örülök, hogy most két gólt is szereztünk. Azt senki ne várja tőlünk, hogy lefutballozzuk az ellenfelünket idegenben, hiszen a Vasas egy jó csapat. A végén is a hazaiak játszottak fölényben, de sikerült megőriznünk az előnyünket és fontos győzelmet arattunk.   FTC-Honvéd 2-1 Thomas Doll (FTC): Túl sok területet adtunk a Honvédnak a mérkőzés elején, ezért kerültünk hátrányba. A saját életünket nehezítettük meg ekkor, túl sok teret hagytunk ellenfelünknek. Örülök, hogy hátrányból fordítottunk és megnyertük a meccsünket. Lamah először hátul segített, jól oldotta meg a feladatát. Örülök, hogy Varga ismét gólt szerzett, sokat dolgozott érte, de biztos vagyok benne, hamarosan Sesták is meglövi a maga találatát. Marco Rossi (Honvéd):Döntetlent érdemeltünk volna, ám nagy hibákat követtünk el. Az első Fradi-gól előtt lehet, hogy volt szabálytalanság, de mi nem is számítottunk arra, hogy nekünk fújnak ebben a stadionban. A meccs elején letámadtunk, jól játszottunk, de a hibáink után fölénk nőttek a hazaiak.  DVTK-Haladás 1-1 Bekő Balázs (DVTK): –  Tudtuk a mérkőzés előtt is, hogy nagy valószínűséggel nem lesz gólzáporos találkozó, hiszen a Haladás stabil védekezésből játszik. Az első félidőben jól kezdtük a mérkőzést, jól játszottunk, megvoltak a lehetőségeink, gólt is szereztünk. Azt gondoltam előzetesen, hogy körülbelül egygólos mérkőzés lesz, és ez igaz is lett, de sajnos sikerült gyorsan „kiegyenlítettnünk” az ellenféllel. Megint olyan hibát követtünk el egy beadásnál, amit nem lehet. Onnantól kezdve nagy küzdelem folyt a pályán, de helyzetek nem alakultak ki. Mindenki odatette magát, becsülettel harcolt, azonban nálunk a kreativitás hiányzott, hiszen egyetlen olyan játékos volt a pályán Barczi Dávid személyében, aki kreativitást tudott vinni a játékba. Tőle azonban nem várható el, hogy minden támadásban részt vegyen, minden támadásban olyan momentuma legyen, amitől több helyzetünk lesz. Becsülettel tettük a dolgunkat, dolgoztunk rengeteget, fegyelmezettek voltunk. Sajnáljuk a kihagyást, mert ahogy mondtam, ez egy egygólos találkozó volt, amit megnyerhettünk volna. Mészöly Géza (Haladás):Az első félidei gólváltás után kiegyenlített játékrészt láthattunk. A második 45 percben jobban mezőnyfölényben, játszottunk, megvoltak a lehetőségeink, játékban egészen szép dolgokat csináltunk. Sajnos a végjátékban az utolsó passzok nagyon hiányoztak ahhoz, hogy gólt szerezzünk. Összességében, értékes pontot szereztünk, egy pici hiányérzet azért van bennünk, mert a második félidei játék alapján volt lehetőség egy újabb bravúrra. Ez nem sikerült. Az első kör végén egy vereséggel a 2. helyen állunk. stabil csapat vagyunk, az egyenlítés után lábra kaptunk.   DVSC-Újpest 1-1 Kondás Elemér (DVSC):Izgalmas mérkőzésen vagyunk túl, inkább a küzdelem dominált. Sikerült vezetést szereznünk, de hamar jött az egyenlítés. A meccs folyamén sokszor pontatlanok voltunk, a levegőben volt a labda, ahelyett, hogy a földön járattuk volna. Nem tudtunk úgy támadásokat vezetni, ahogy szerettük volna. A végén vezettünk néhány szép veszélyes akciót, de nem sikerült gólra váltani. Nebojsa Vignjevics (Újpest:Nagyon jó meccset játszottunk egy nagyon jó Debrecen ellen. Itt mindig nehéz találkozókat vívunk. A Loki erős csapat, és tudtuk jól, bármilyen kis hibát elkövetünk, az ellenfél azonnal megbüntet. Így is lett, de utána a meccs során kezünkben volt az irányítás, voltak a lehetőségeink. Közel álltunk a győzelemhez. Megvolt a jó teljesítmény, labdabirtoklás, de csak egy pont lett a vége. Gratulálok a játékosaimnak, és sok sikert kívánok a Debrecennek a bajnokság hátralévő részében.    Békéscsaba-MTK 1-1 Zoran Spisljak (Békéscsaba): –  Nem érdemeltünk volna vereséget, hiszen végig nyomás alatt tartottuk ellenfelünket, sok helyzetet alakítottunk ki. Sajnos, viszont a kapu előtt rendre rossz döntéseket hoztunk. De végig hittünk abban, hogy sikerül pontot szereznünk, bátran mentünk előre, amely úgy érzem, egy újonctól különösen dicséretes. Azért pedig külön elismerés jár a játékosoknak, hogy a hosszabbításban is bíztak az egyenlítés lehetőségében. László Csaba (MTK): – Ha a helyzeteket veszem, igazságos a döntetlen. Az előző fordulóban, Újpesten jól játszottunk, de nem nyertünk. Ezúttal a játékunk nem volt túl fényes, mégis három pontot szerezhettünk volna, s csak magunkat okolhatjuk, hogy ez nem sikerült. Mert nálunk volt a labda a 92. percben is, bárhová rúghattuk volna és a játékvezető lefújja a meccset. Sajnos azonban a középpályán elkövettünk egy hibát, szabálytalankodtunk, a hazaiak pedig a kapunkba erőltették a labdát. Ami pedig a meccs egészét illeti: az első félidőben nem a megbeszélteknek megfelelően játszottunk, s bár nagyobb helyzete nem volt a Békéscsabának, fölénk tudott nőni.  Videoton-PAFC 3-2 Pető Tamás (Videoton):A mai meccs kulcsa az volt, hogy a játékosok elhitték, tudnak nyerni. Jól kezdtük a meccset, de két hiba után két gólt kaptunk. Nem törtünk azonban össze és megfordítottuk a meccset. Ezzel a győzelemmel talán visszaszereztük a szurkolók megbecsülését is. Egész héten csak a feladatra koncentráltunk, aminek meg is lett az eredménye. Ezek a játékosok nem felejtettek el focizni, az ország legjobbjai vannak a Videoton FC keretében, és most már fizikálisan és mentálisan is helyrejöttek. Ma csapatként, egymásért küzdve győztünk. Sokat kell még dolgoznunk, hogy visszakerüljön a Vidi oda, ahova való, de jó úton járunk. Robert Jarni (PAFC):A nézőknek biztos, hogy nagyon izgalmas, érdekes meccs volt, számomra sajnos nem. Megvolt a 2-0-s, remek eredmény már az első félidő felénél, jól játszottunk, határozottak voltunk, az első Vidi-gól viszont megfogott bennünket. Ettől függetlenül, még 2-2-nél is voltak jó kontráink, de nem sikerültek a befejezések, ma nem voltunk az igaziak. A második félidőben történtek további elemzést kívánnak, amit meg is fogunk tenni. Az elmúlt meccseken is sok helyzetünk volt, amiket nem rúgtuk be, ma sikerült kettőt is, de végül ez is kevés volt.  A 11. forduló képei: a lelátói szubkultúra életéből is válogattunk!  Nézőszámok: Angyalföldön megtippelték, hogy a Fáyban volt a legkevesebb néző a fordulóban.

Kansas: Németh hihetetlen szólója újabb győzelmet ért! VIDEÓ