Beszámolók az Európa Liga elődöntőinek a meccseiről

Európa – A két spanyol csapat nagy lépést tett a döntő felé.

Az Európa-liga elődöntőjének első felvonásán a Sahtar Doneck fordulatos mérkőzésen ikszelt hazai pályán a címvédő Sevilla ellen, míg a Villarreal kései góllal verte otthon Jürgen Klopp csapatát, a Liverpoolt.

A spanyolországi összecsapáson sokáig nem bírtak egymással a felek, az első félidőben, majd a második játékrészben sem tudtak kapuba találni, a Jürgen Klopp irányította liverpooliak mégis hátrányban kezdik majd a jövő heti hazai visszavágót, miután Adrián López a 92. percben a kapuba talált.

Ukrajnában a címvédő Sevilla rögtön a kezdés után előnybe került, ám a donyecki csapat később megrázta magát, s még az első félidőben fordított. A fordulás után a Sahtar teljesen visszaállt, a spanyolok pedig a hajrában büntetőből egyenlítettek, így kedvező helyzetből várhatják a hazai visszavágót.

Európa Liga, elődöntő, első mérkőzés

Sahtar Doneck–Sevilla 2–2 (Marlos 23., Sztepanenko 36., ill. Vitolo 6., Gameiro 82. – 11-esből)

Villarreal–Liverpool 1–0 (A. López 92.)