U21-es válogatott: a Honvéd és a DVTK játékosa döntött, Szélesi sikerrel debütált

U21-es válogatottunk Kerezsi Zalán és Jurek Gábor góljával 2-0-ra legyőzte felkészülési mérkőzésen a moldáv válogatottat az Új Hidegkuti Nándor Stadionban – jelezte az MLSZ.

U21-es válogatottunk első mérkőzését játszotta Szélesi Zoltán kinevezése óta, az ellenfél a moldáv válogatott volt az Új Hidegkuti-stadionban felkészülési mérkőzésen.

Szélesi Zoltán a Hegyi – Szabó A., Yaakobishvili, Baráth – Kovács M., Bényei, Kata, Vitális, Benczenleitner – Németh A., Molnár R. összeállításban küldte pályára csapatát.

A mérkőzés első félidejében a magyar válogatott jókora mezőnyfölényben játszott, de hiába vezettünk sok akciót, a befejezések vagy az utolsó passzok nem voltak pontosak, így a legnagyobb helyzetekből sem született gól, pedig jó párszor közel jártunk a vezetés megszerzéséhez.

A moldávok nem veszélyeztették Hegyi Krisztián kapuját, de a 38. percben mégis közel jártak a vezető gólhoz, egy szabadrúgás után a keresztlécről vágódott le a labda.

A szünetben Szélesi Zoltán kettőt cserélt, Pécsi Ármin érkezett a kapuba, Németh Andrást pedig Kerezsi Zalán váltotta.

A második játékrész első lövését a vendégek jegyezték, Pécsinek kellett védenie. A folytatásban viszont a magyar válogatott percei következtek, de eleinte ugyanúgy kimaradtak a helyzetek, mint az első félidőben. Az 54. percben azonban megtört a jég, Vitális bal oldali szöglete után Kata csúsztatta meg a labdát a rövid sarok előtt, Kerezsi pedig fejjel a kapu bal oldalába továbbított (1-0).

A gól után is a mieink irányítottak, de kevesebb lehetőség alakult ki a vendégek kapuja előtt. A félidő derekán Vajda Botond, Ominger Gergő és Kosznovszky Márk érkezett a pályára, majd a 75. percben Jurek Gábor, Baranyai Nimród és Eördögh András is beállt. a vendégek utóbbi cserék után egy kontra végén kialakították addigi legnagyobb lehetőségüket, de Pécsi ismét védett. A hajrában végül Jurek beállítása jó döntésnek bizonyult, a DVTK támadója a 92. percben Baráthtól kapott labdát, és középről, 17 méterről lőtt nagy gólt. A magyar válogatott így 2-0-ra nyert, és győzelemmel hangolt a jövő keddi, kazahsztáni Eb-selejtezőre.

– Elégedett vagyok az eredménnyel, ezt kértem a srácoktól. Fontos, hogy győzelemmel tudtunk kezdeni, ez jó alapot jelent, most pedig a részletekre helyezzük a hangsúlyt. Sok helyzetet dolgoztunk ki, de nem sikerült mindet gólra váltani, ezen és a csapatjátékon dolgoznunk kell – mondta Szélesi Zoltán szövetségi edző a lefújás után.

Magyarország-Moldova 2-0 (0-0)
Magyarország: Hegyi Krisztián (Pécsi Ármin, 46.) – Szabó Alex (Baranyai Nimród, 75.), Yaakobishvili Antal (Alaxai Áron, 81.), Baráth Péter – Kovács Mátyás (Vajda Botond, 62.), Bényei Ágoston (Kosznovszky Márk, 62.), Vitális Milán (Ominger Gergő, 62.), Kata Mihály (Horváth Artúr, 81.), Benczenleitner Barna (Eördögh András, 75.) – Molnár Rajmund (Jurek Gábor, 75.), Németh András (Kerezsi Zalán, 46.)