Vitatható ítéletek, egy baki és dráma a végjátékban

Felcsút – A Puskás megszerezte második tavaszi győzelmét.

A Paks kezdte támadólag a mérkőzést, az első tíz percben szinte csak a Puskás Akadémia térfelén zajlott a játék. Rögtön a mérkőzés elején volt két vitatott jelentet: először a PAFC támadója, Mészáros Karol adott hatalmas pofont Lenzsér Bencének, de Karakó Ferenc csak szabadrúgást ítélt, a lap elmaradt. A 11. percben Kulcsár Dávid szerzett labdát büntetőterületen, a rossz ütemben érkező Renato Kelic felrúgta a tizenhatoson belül (a vonal előtt), de a játékvezető csak szabadrúgást ítélt.

A folytatásban a Puskás Akadémia magához tért, és átvette az irányítást, de csak egy lesgólra futotta Mészáros Karoltól. A játékrész végén újra a Paks percei következtek: Koltai Tamás kétszer is próbálkozott 16 méterről, de első kísérlete elakadt Fiola Attilában, míg a másodikat Filip Pajovic szedte ki a jobb alsó sarokból.

fotó: puskasakademia.hu

A második félidőben felpörögtek az események. Bertus Lajos jobb oldali szabadrúgására Szabó János érkezett, aki a kapuba bólintott, de Karakó Ferenc les miatt nem adta meg a találatot. A hazaiak ezután gyorsan elvégezték a szabadrúgást, Csurko kapott hosszú indítást a baloldalon, aki megcsinált egy befelé cselt, majd 17 méterről a hosszú sarokba tekert (1-0).

A 64. percben növelte előnyét a Puskás Akadémia, miután egy visszapasszolt labda elment Gévay Zsolt talpa alatt, amire Mészáros Karol lecsapott, majd 14 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (2-0).

A hajára Csertői Aurél beküldte Hahn Jánost és Bajner Bálintot is, akik egy remek összjáték után össze is hozták a szépítést, így az utolsó öt percre nagyon izgalmassá vált a találkozó. A szépítő gól után ismét Bajner volt a főszereplő, aki egy balról beemelt labdára Pajoviccsal együtt ugrott fel, a PAFC kapus kiejtette a labdát, amit egy paksi támadó a hálóba lőtt, de Karakó Ferenc kapustámadás miatt érvénytelenítette a gólt.

A Paks edzője, Csertői Aurél Debrecenben arra panaszkodott, hogy csapata ellen nevetséges tizenegyest fújt be a játékvezető, ma azt kifogásolhatja, hogy egyértelmű büntető maradt el. A második félidőben a Puskás Akadémia többet tett a győzelemért, de ha a Paks vezet az első játékrészben, valószínűleg más mérkőzést láthatunk volna…

Puskás Akadémia-Paksi FC 2-1 (0-0). Az élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!