Tizenegyesek és pontosztozkodás az ezüstrangadón

Budapest – Szakály és Lencse is tizenegyesből volt eredményes.

Remekül kezdődött a mérkőzés, mert az Újpest és a DVSC is támadólag kezdett. A lila-fehérek már az első percben veszélyeztettek Balog Balázs szép lövése révén, majd öt perccel később Szakály Péter tornáztatta meg Balajcza Szabolcsot, majd nem sokkal később Nagy Tibor tisztázott a gólvonalról, amikor már az újpesti kapus is verve volt. Ekkor úgy tűnt nagy adok kapok kezdődhet, de a kezdeti lelkesedés után elmaradtak a helyzetek.

A következő húsz percben szinte csak mezőnyjáték, szabálytalanságok és ápolások tarkították a találkozót, majd a 37. percben a semmiből megszerezte a vezetést a Loki, miután Litauszki Róbert szabálytalankodott a tizenhatoson belül Holman Dáviddal szemben. A megítélt tizenegyest Szakály Péter váltotta gólra (0-1), így a DVSC mehetett egygólos előnnyel a szünetre.

fotó: ujpestfc.hu

A második félidőben az újpestiek mindent egy lapra feltéve támadtak, mintha egy teljesen más csapat érkezett volna a folytatásra. A DVSC kapusa, Radosevic egy perc pihenőt nem kapott, folyamatosan lövéseket kellett védenie, vagy éppen lehúzta a beadásokat.

Sokáig úgy tűnt, hogy a Loki hálóőrén ma nem lehet kifogni, ez lehet így is maradt volna, ha Bódi Ádám nem hoz össze egy tizenegyest a 83. percben (amiért egyből piros lapot kapott). A labda mögé Lencse László állt oda, aki higgadtan értékesített a büntetőt ezzel pontot mentve az Újpestnek.

A lila-fehére a második játékrészben mutatott játékukkal megérdemelték az egy pontot, és ha Bozidar Radosevic nem véd ilyen jól, akkor nagyobb arányban is megnyerhették volna a mérkőzést. Az Újpest csatára, Lencse László is remek igazolásnak tűnt, ugyanis eddig a lila-fehérek mindhárom tavaszi góljában főszerepet vállalt.

Újpest-DVSC-TEVA 1-1 (0-1). Az élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!

Honvéd-Fradi: számított-e bármit is az ultrák fanatizmusa?

Nézőszámok: mennyit segített a Fradi-tábor visszatérése? Adatok a szombati meccsekről