Szűcs négy kapott gól ellenére parádézott Újpesten

Budapest – Még négy másik csapat örülhet a lilák sikerének.

Hét nyeretlen mérkőzés után tudott ismét meccset nyerni az Újpest. Ez volt a leghosszabb jelenlegi sikertelen sorozat. Ojo is megszerezte az első magyarországi gólját, a társak engedték, hogy elvégezzen egy tizenegyest, majd a sikeres teljesítése után mindannyian átölelték, ami szép gesztus volt. Addigra viszont már kettővel mentek a lilák, teljesen megérdemelten, annak ellenére, hogy Szűcs Lajos parádésan védett. Újpest-győzelemért nem lehet tudni, mikor szurkolhattak ennyire Dunaújvárosban, Kispesten (!), Szombathelyen és Pécsen. Élő beszámoló: Nagyon kevesen vannak a mérkőzésen, a pápaiakat konkrétan senki nem kísérte el Újpestre. Viszont a lilák sincsenek túl sokan. A 4. percben Szűcsnek egyből bravúrral kellett hárítania, Andric vette célba 19 méterről a jobb felső sarkot. Az első 10 percben aktívabbak voltak a hazaiak, pontrúgásokból is próbáltak újabb helyzeteket kialakítani. A Lombard nem akarna feltétlenül védekezni, de a hazaiak gyorsan oda tudnak érni a kapujuk elé.   A 15 percben ismét Andric és Szűcs csatázott, előbbi 5 méteres lövését védte parádésan a kapus. Egy minutummal később ismét a pápai csapatkapitány remekelt, aki Ojo, 7 méteres fejesét piszkálta ki a bal alsó sarok elől, a csatár a kipattanóból a bal oldalhálóba bikázott. A lilák az utóbbi támadásaiknál sokat adnak be a szélekről (Ojót keresik a zsugákkal), de Szűcs korlátlan úr a levegőben is. A 27. percben viszont mélységi indítással próbálkoztak, az előrehúzódó Nego kapott remek átadást, aki 8 méterről, a jobbösszekötő helyéről, a jobb alsó sarok mellé durrantott. Picit később az erőcsatár előkészített, Bardhi középről, 8 méterről lőtt, de Szűcs bravúrral védett. Fontos megjegyezni: nem sztároljuk a Lombard kapusát, de emberfeletti védéseket mutat be… A 34. percben „főhősünk” majdnem gólpasszt adott. A kirúgása után Seye rázta le a védőjét, majd 14 méterről, kissé balról kapura lőtt, de a bal alsó sarok mellé célzott. Ha viszont nem megy a csatároknak a góllövés, akkor kell jeleskedniük a védőknek az ellenfél kapuja előtt. Talán ezt gondolhatta Litauszki, aki 17 méterről, ballal lőtt laposan a bal alsó sarokba a 36. percben, 1-0! Picit később ismét átlövésből talált a kapuba az Újpest. Balogh elé került a labda, aki 15 méterről középről lőtt kapura, a bevetődő Csizmadián megpattant a labda, így Szűcs már nem menthetett, 2-0! Pár pillanattal később viszont sikerült neki, amikor Andric tesztelte 13 méterről. A félidő legvégén Bogunovic 40 méteres szabadrúgását hárította magabiztosan Balajcza. A szünetben, érthető okokból, kettőt cseréltek a vendégek: Yannick és Gál érkezett Pongrácz és Vankó helyett. Ennek ellenére, az Újpesté volt az első ziccer a fordulás után, Andric 14 méterről nyesett a bal felső sarok mellé.  Egy óra játék után, a jobbösszekötő helyéről, 17 méterről, Völgyi lőtt szabadrúgásból kapura. A labda megpattant Hudák fején, így Balajczának bravúrral kellett szögletre tolnia a léc alól. A 70. percben Bogunovic buktatta Andricot a tizenhatoson belül, a védő sárgát, az Újpest tizenegyest kapott. A büntetőből Ojo szerezte meg az első magyarországi gólját, 3-0! Pár pillanattal később Nego vezette jobbról balra a labdát a tizenhatos előtt, majd amint középre ért, a léc alá bombázott, 4-0! Lefújásig már nem történt feljegyezni való esemény.   Újpest-Lombard 4-0 Szusza-stadion, 1000 nézőJátékvezető: ErdősÚjpest: Balajcza – Nego, Hudák, Litauszki, Forró – Nagy G., Balogh B. (Tsveiba, 84.) – Andric (Addo, 73.), Perovic (Stanisalvljevic, 66.), Bardhi – OjoLombard: Szűcs L. – Jagodics M., Csizmadia, Bogunovic (Randelovic, 77.), Völgyi – Pongrácz (Gál, 46.), Vankó (Yannick, 46.), Ahodikpe, Stieber A., Frizoni – SeyeG.: Litauszki (36.), Balogh (40.), Ojo (71. – 11-esből), Nego (75.)Sárga lap: Nego (59.), ill. Bogunovic (70.)