Két öngól és egy piros lett a Győr miskolci végzete

Miskolc – A győri védelem is kellett a DVTK laza sikeréhez.

Úgy kezdte el a Diósgyőr a Győr elleni bajnokiját, ahogyan azt a DVTK szurkolói remélték. A miskolciak agresszívan, bátran és lendületesen kezdtek támadni, törekvéseiket hamar siker koronázta, hiszen a 4. percben Bognár góljával megszerezték a vezetést. Ezután is a hazaiak akarata érvényesült a mezőnyben, de érdekes volt, hogy az ETO beívelések után veszélyes volt, azaz a vendégek uralták a légteret Antal kapuja előtt, de mégsem tudtak egyenlíteni.  Fordulás után a DVTK ismét úgy kezdett, ahogyan a mérkőzés elején, és ennek ismét meglett az eredménye. Igaz, Gosztonyi büntetőjét (a szabálytalanság miatt Brdarovski piros lapot kapott) az élete első meccsén védő Horváth kiütötte, de pár pillanattal később Okuka beadása a menteni igyekvő Nagy lábáról a kapuba hullott a labda. Innentől kezdve már csak az volt a kérdés, mekkora lesz a különbség a két gárda között a mérkőzés végén.  Újabb öngóllal (Tóth volt a vétkes), háromra növelte az előnyét a DVTK, de a Győr nem roppant össze teljesen, Priskin szép lövésével szépített pár perccel a vége előtt. Takács azonban pár pillanattal később ismét háromra növelte a különbséget. A Győrnek is voltak helyzetei az első félidőben, de a DVTK-nak nem kellett mindent kiadnia magából a megérdemelt sikeréért. S. Z. DVTK-Győr 4-1 Részletes tudósítás a linkre kattintva olvasható