Kanta távollétében Strestik volt az MTK karmestere

Dunaújváros – Ezúttal Torghelle góljai sem hiányoztak.

Nehéz feladat várt az MTK-re mivel Torhelle Sándor és Kanta József sem tudta vállalni a mérkőzést. Ennek ellenére lendületesen kezdtek a kék-fehérek, akik Gera Dániel révén már a második percben veszélyeztettek. Nem sokkal később Bese Barnabás fejelt, de nem talált kaput, nem úgy, mint Ugrai Roland, aki a Haladás első ziccerét értékesítette a 12. percben (0-1).  A vendégek nem sokáig örülhettek, hiszen az első negyed óra végén egyenlített az MTK. Nikacs cselezett a tizenhatos vonalán, majd észrevette az érkező Thiamot, akinek lekészítette a labdát, az MTK középpályása pedig hidegvérrel kilőtte a kapu bal oldalát (1-1).  A folytatásban mindkét csapat előtt egy-egy helyzet adódott. A Haladás Németh Márió révén szerezhetett volna újra vezetést, Poór Patrik utolsó emberként tanári módon szerelt, míg az MTK-ban Hrepka Ádám lőhetett volna gólt, de ziccerben hossza tolta meg a labdát Király Gábor mellett.
fotó: mtkbudapest.hu A második félidő eleje viszonylag kiegyenlített játékot hozott, majd az 58. percben a semmiből átvette a vezetést az MTK. Vass Ádám passzolt vissza Besének, aki átfutott a Szombathelyi védelmen, majd centerezett Strestiknek, az irányító pedig az üres kapuba helyezte a labdát (2-1).  Negyed órával a vége előtt eldöntötte a mérkőzést az MTK. Gera Dániel tört be a büntetőterületen belülre, ahol fennakadt a szombathelyi védőfalon. A büntető mögé Marek Strestik állt oda, akinek nem remegett meg a lába (3-1).  A hátralévő időben a Haladás még megpróbált előre menni, de már nem volt esélye az egyenlítésre. Az MTK teljesen megérdemelten győzött és Teodoru Vaszilisszal egyre feljebb araszol a tabellán.   MTK Budapest-Szombathelyi Haladás 3-1 (1-1). Az élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!   Kispesti gála a Nagyerdei Stadionban   A Paks ismét megverte, így szakadékba lökte a Vasast   A Vidi pontot mentett a Békéscsaba ellen   Ismét bizonyította az Újpest, miért kell végig küzdeni