Gázolt a Vidi, döntetlen Kecskeméten és Pápán is

Magyarország – Bátor volt a Pécs, de nagyon ráfizetett.

A tabella minden szegmensébe tartozó csapatok érdekeltek voltak az OTP Bank Liga 25. fordulójának szombat késő délutáni mérkőzésein.

Az éllovas Videoton álmoskásan kezdve, de még időben ébredve (két nagy pécsi helyzetet is megúszva) 4-0-ra legyőzte a bennmaradásért kaparó PMFC-t. A bajnoki cím felé menetelő Vidi nagy formát futó szélsői, Filipe Oliveira és Gyurcsó Ádám egy-egy gólpasszal ajándékozták meg egymást, de „természetesen” a 20. és 21. gólját is megszerző Nikolics Nemanja is betalált az amúgy bátran játszó, meglepően sok helyzetet elpuskázó, de a legfontosabb pillanatokban rendre a rövidebbet húzó pécsiek kapujába.

Fotó: vidi.hu

A jó középcsapattá vált, erős szezont futó kiscsapatok „rangadóján” a Kecskemét 1-1-re végzett a Paks ellen. A szünet után pörögtek föl a csapatok és az események: Kesztyűs Barna kiállítása ellenére a vendégek szereztek vezetést (a télen éppen Kecskemétről igazolt Balázs Zsolt góljával), de Kitl Miklós gyorsan egalizált.

Az egyaránt a kieséstől fenyegetett Pápa és Haladás alsóházi meccsén – amely a Lombard-csoport korábbi szombathelyi működése mellett a két megbízott vezetőedző, Kovács László és Kuttor Attila miatt is érdekes volt – villámrajtot vett a hazai csapat. A 8. percben már két góllal vezetett, de a Hali felkelt a padlóról: a szünet előtt szépített, röviddel utána pedig egyenlített is, így Szasa Popin és Mouhamadou Seye, illetve Jagodics Márk és Radó András góljaival alakult ki a végeredmény (2-2).

Videoton–Pécs 4-0 (2-0)

Kecskemét–Paks 1-1 (0-0)

Pápa–Haladás 2-2 (2-1)

A mérkőzések részletes beszámolóját ide kattintva olvashatja el!