Élő közvetítés az Újpest–Videoton mérkőzésről

Debrecen – Rengeteg ziccer, de egy gól született a rangadón.

Az OTP Bank Liga 20. fordulójának rangadóján az ősszel nagyot hajrázva a második helyre felkapaszkodott Újpest fogadja, a szintén az őszi utolsó fordulókban remekül teljesítő harmadik Videotont.

A két csapat szerdán Magyar Kupa-meccsen már élesben tesztelhette, hogy sikerült a téli felkészülés. Nos, mind a házigazda lilák és a vendég Vidi is győzni tudott. Az Újpest a Tiszaújvárost ütötte ki (8–1), míg a fehérváriak a címvédő FTC-t lepte meg (0–1) a Groupama Arénában.

Újpesten a házi góllövőlistát vezető Mbaye Diagne Kínába történt távozása jelenthet komoly érvágást, őt és az Egyesült Államokba visszatérő Sallói Dánielt három támadóval pótolták, a Metalurg Szkopjétől megszerzett macedón korosztályos válogatott Viktor Angelovval, a Felcsútról elcsábított Lencse Lászlóval, illetve a Vasasból érkező Lázok Jánossal. A Videoton FC-től több válogatott játékos is távozott, közülük elsősorban Gyurcsó Ádám eligazolását érezheti meg a csapat, Kleinheisler László, a macedón Mirko Ivanovszki és a korábbi U20-as vb-bronzérmes Szekeres Adrián ugyanis nem tartoztak a fehérváriak alapemberei közé. Az érkezési oldalon két támadót találtunk, Haraszti Zsolt a Ferencvárosból került a Vidihez, Tischler Patrik pedig a Puskás Akadémiától érkezett kölcsönbe. Hogy ezek után melyik csapat tud majd, ha tud egyáltalán, riválisa fölé kerekedni, azt este nyolc óra magasságában kiderül.

A mérkőzés legfontosabb eseményeiről élő, szöveges tudósításban számolunk be. Tartsatok velünk!

OTP Bank Liga, 20. forduló

Újpest–Videoton 1–0 (0–0)

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 2564 néző

Játékvezető: Kassai Viktor

Újpest: Balajcza – Heris, Kálnoki Kis, Litauszki, Mohl – Andrics (Rangelov 70.), Windecker, Balogh B., Bardhi, K. Hazard (Cseke 86.) – Lencse (Balázs B. 90.). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics

Videoton: Danilovics – Nego, Juhász R., Lang, Fejes – Suljic (Oliveira 73.), Heffler T. (Pölöskei 57.), Pátkai, Kovács I., Haraszti (Rudolf 69.) – Feczesin. Vezetőedző: Horváth Ferenc

Gólszerző:

Sárga lap: Heris (56.), Litauszki (82.), ill., Oliveira (77.), Fejes (87.)

Piros lap:

94.p.: Egy gól döntött a rangadón, vége a meccsnek!

93.p.: Kassai a lelátóra száműzi Vignjevicset, a hazaiak szerb mesterét.

88.p.: Juhász stukkolja le Nego beadása után a labdát Kovács Istvánnak, de a középpályás hét méterről, középről mellé gurít.

80.p.: Próbálkozik a Vidi, de nem egyelőre állja a sarat az Újpest.

73.p.: Rudolf bal oldali beadásáról Feczesin maradt le centikkel.

71.p.: Heris helyzete után Lang rúgta ki a labdát a kapu trokából, Danilovics már verve volt.

69.p.: Ez már bent! Lencse futotta le Langot, majd középre adott jobbról, Hazard pedig közelről bevágta. Szép támadás, szép gól! 1-0.

66.p.: Balajcza véd ismét nagyot! Feczesin tekerte volna balról a bal felsőbe.

65.p.: Mennyi heyzet, de gól továbbra sincs! Lencse vezette rá a Vidi-kapura, némi fehérvári kíséret mellett a labdát, de mellé lőtt 10-ről.

63.p.: Balajcza-percek a Szusza-stadionban: előbb Feczesin majd utóbb Pátkai ziccerét hárította a lilák kapusa.

61.p.: Kovács István csapott le Heris hibája után a labdára, majd 7 méterről, spiccel tüzelt, de csak az oldalhálóba.

58.p.: Litauszki indított a a bal oldalon meglépő Mohlt, aki egyből centerezett a jól érkező Balogh Balázs elé, a középpályás azonban okosan átlépte a mögötte kapura törő Lencsének a labdát, de frissen igazolt csatár nem tudta öt méterről kapuba gyötörni a játékszert. Sőt, még lövés sem lett belőle.

54.p.: Kovács István pattogós, 14 méteres, de erőtlen lövését védte Balajcza.

52.p.: Az Újpest egy percekig járatta úgy a labdát, hogy a Videoton nem tudta elvenni a hazaiaktól a játékszert.

46.p.: Elkezdődött a második félidő.

45.p.: Nincs gól, de jó a meccs, vége az első félidőnek.

39.p.: Nego sokadik veszélyes beadása, Litauszkin halt el, jöhet a Vidi-szöglet.

36.p.: A Videoton "verekedett" ki magának helyzetet az Újpest 16-osán belül, a végén Nego lövését Balajcza hárította.

25.p.: Hazard bal oldalról lágyan ívelt az érkező Balogh Balázs fejére, de a középpályás csukafejese középre tartott, Danilovics nem esett pánikba, és könnyedén védett.

22.p.: Balogh Balázs szögletét Heris csúsztatta rá, Danilovics csak másodjára tudta megkaparintani a labdát.

20.p.: Balogh Balázs tüzelt 25-ről, lapos, sistergős löketét kiöklözte Danilovics.

18.p.: Most Lencse törhetett kapura, de balról a bal kapufa mellé lőtt.

16.p.: Andrics ismét gólt szerezhetett volna…

15.p.: Voltak már többen, bár sokkal kevesebben is, a Szusza Ferenc Stadionban, de a szurkolásra nem lehet panasz a Megyeri úton.

14.p.: Miközben Mohl sérülés miatt a partvonalon túl kért ápolást, csapat majdnem gólt szerzett, de Andrics elkapkodta ziccerét.

10. p.: Az első percek nagyon csendesen teltek el, néhány Videoton-sarokrúgás, más semmi.

3.p.: Nego jobb oldali beadásába kapott bele Balajcza, szöglet.

1. p.: Az Újpest kezdte a mérkőzést!