Élő közvetítés az MTK-Újpest mérkőzésről

Budapest – MTK Budapest-Újpest 2-1. Két helyzet elég volt.

Az OTP Bank Liga 23. fordulójában az MTK Budapest fogadja az Illovszky Stadionban az Újpestet. A kék-fehérek két héttel ezelőtt a Szusza Ferenc Stadionban játszottak a lilákkal 1-1-s döntetlen. A találkozó után több hazai játékos is arra panaszkodott, hogy az MTK nem merte idegenben felvállalni a támadófutballt. Vajon most hazai pályán más lesz?

OTP Bank Liga, 23. forduló

MTK Budapest-Újpest FC 2-1 (0-0)

Illovszky Stadion

Játékvezető: Kassai Viktor

MTK: Hegedüs – Bese, Poór, Baki, Vadnai – Thiam, Vass – Vogyicska, Kanta, Strestik (Hrepka, 79.) – Torghelle. Vezetőedző: Teodoru Vaszilisz

Újpest: Balajcza – Diarra, Kálnoki-Kis, Litauszki, Mohl – Bardhi, Windecker – Balogh B. (Kabát, 72.), Angelov, Andrics (Hazard, 65.) – Lencse (Cseke, 91.). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics

Gól: Strestik (58. Hrepka (83.)) ill. Barhi (78.)
Sárga lap: Vogyicska (32.), Baki (52.), Kanta (88.) ill. Angelov (34.), Mohl (72.)
Piros lap:

93. perc: Vége a mérkőzésnek!

91. perc:Lencse helyére Cseke érkezett

88. perc: Kanta rántotta le Lencsét, sárga lap.

83. perc: Kanta tálalt remek labdát Torghelle elé, a támadó elpasszolta a labdát Balajcza mellett, de az túl lassú volt, az érkez Hrepka Ádám egy újpesti védővel a nyakában a kapuba passzolt két méterről 2-1.

79. perc: Hrepka érkezett Strestik helyére az MTK-ban.

78. perc: Egyenlített az Újpest! Kabát tálat Bardhi elé, aki egyet álított a albdán, majd 18 méterről lőtt, a labda iránytváltoztatott Vass Ádámon, így Hegedűs nem védhetett 1-1.

77. perc: Torghelle élesen belőtt labdáját Balajcza tenyerelte ki vetődve

72. perc: Balogh Balázs helyére Kabát Péter érkezett az Újpestben

72. perc: Mohl csúszott oda Kantának, sárga lap

68. perc: Diarra jobb oldali beadására Lencse érkezett, de Poór szorításában a kapu fölé fejelt

65. perc: Hazard érkezett Andrics helyére az Újpestben

64. perc: Továbbra is támad az Újpest. A lila-fehérek egyre idegesebbek

59. perc: Az MTK gólja után az újpesti fanatikusok Torghelle Sándornak kedveskednek egy dallal.

58. perc: Megszerezte a vezetést az MTK! Torghelle jobb oldali beadására Strestik érkezett, aki 7 méterről kapásból a kapuba belsőzött 1-0.

57. perc: Bardhi bal oldali beadása élesen csapódott a kapu felé, de Lencse és Balogh Balázs és lekésett a labdáról.

56. perc: Bardhi szögletét Angelov csúsztatta meg, az ötösön érkező Mohl belekanalazott a labdába, de centikkel elment a jobb kapufa mellett.

53. perc: A szabadrúgást Balogh Balázs bombázta a jobb alsó felé, Hegedüs vetődve fogta a labdát

52. perc: Lencse fordult le remek csellel Bakiról, az MTK védője buktatta az újpesti támadót még a tizenhatos vonala előtt. Sárga lap

49. perc: Katna szöglete után Thiam lőtt félfordulatból, de méterekkel főlé.

47. perc: Andrics nyert meg egy fejpárbajt a tizenhatosnál, a labda Lencse elé került, de Poór remekül beállt neki, így az érkező Hegedüs fel tudta szedni a labdát

46. perc: Az MTK kezdte a második félidőt

45+1. perc: Vége az első félidőnek. Hajtós meccs, de reméljük a folytatás jobb lesz.

45. perc: Kassai Viktor utasítja rendre az MTK kispadján tartózkodókat

42. perc: Windeckert kell ápolni, jelenleg áll a játék.

39. perc: Az utóbbi percekben visszaesett az iram.

34. perc: Angelov csúszott oda Vogyicskára, ő is besárgul

32. perc: Vogyicska kapott sárga lapot.

31. perc: Az Újpest nagyon sok lövéssel próbálkozik, de vagy nem talál kaput, vagy egy MTK védő blokkolja mindig

28. perc: Angelov lőtt laposan 18 méterről, Hegedüs könnyedén fogta.

23. perc: Andrics al oldali beadására Balogh Balázs érkezett, aki Hegedüs kezébe bólintot (közben Kassai Viktor is fújt lökés miatt)

20. perc: Angelov szerzett labdát a jobb oldalon, megindult az MTK kapuja felé, azonban Baki a tizenhatoson belül utolérte és blokkolta a lövését.

18. perc: Andrics kapott labdát a tizenhatos bal oldlán, betört, majd egy lövőcsellel két embert is becsapott, azonban a lövésébe beleértek, így nem talált kaput.

15. perc: Bardhi bal oldali szögletét Litauszki fejelte kapu fölé. Az első komoly lehetőség.

14. perc: Windecker jobb oldali beadása a kapu mögött landolt. Továbbra is sok a hiba.

11. perc: Egyelőre nincs folyamatos játék. Az Újpest birtokolja többet a labdát, de a pálya rossz talaja megnehezíti a kombinatív játékot.

7. perc: Kanta végzett el szabadrúgást 40 méterről, az ívelésre Bese érkezett, aki 8 méterről a kapu mellé fejelt.

6. perc: Lencse tört be a tizenhatoson belülre, kiszorított szögből beadással próbálkozott, de beleléptek a kísérletébe.

3. perc: Angelov passza után Lencse pörgetett Andrics elé, aki szembe került Hegedüssel, de Kassai les miatt megállította az akciót

1. perc: Az Újpest kezdte a mérkőzést!