Élő közvetítés az MTK–Haladás meccsről

Budapest – MTK–Haladás 0-1. Egyszer talált kaput a Hali.

Az OTP Bank Liga 14. fordulójában két remek formában lévő gárda csap össze az Illovszky Stadionban, a 3. helyen álló MTK a 4. helyezett Haladást fogadja. Mindkét együttes győzelemmel hangolt a rangadóra, László Csaba tanítványai Felcsútról hozták el a három pontot, míg Mészöly Géza játékosai a Videotonon kerekedtek felül, az idei kiírásban már másodszor. A hétközi MK-meccsen a kék-fehérek gól nélküli döntetlent értek el Békéscsabán, míg a Hali a hétvégi győzelem után a Vidi ellen szenvedett egygólos vereséget.

OTP Bank Liga, 14. forduló

MTK Budapest-Szombathelyi Swietelsky-Haladás 0-1 (0-0)
Budapest, Illovszky Stadion
Játékvezető: Iványi Zoltán

MTK: Hegedüs – Bese, Poór, Grgics, Vadnai – Strestík (Thiam, 74.), Kanta, Vass Á. – Gera D., Torghelle, Ramos. Vezetőedző: László Csaba

Haladás: Király – Angyal (Schimmer, 46.), S. Wils, Jagodics M., Bosnjak – Gosztonyi, T. Wils, Németh M., Iszlai, Halmosi – Gaál. Vezetőedző: Mészöly Géza

Gól: Gaál (75.)
Sárga lap: T. Wils (55.)

90. perc: A játékvezető lefújta a mérkőzést. A Haladás behúzta a három pontot és feljött a tabella 3. helyére.

85. perc: öt perc van hátra a mérkőzésből. A Haladás tartja az eredményt

78. perc: Gera Dániel helyére Varga Szabolcs érkezett az MTK-ba.

75. perc: Megszerezte a vezetést a Haladás: Egy röviden kifejelt labdát Halmosi Péter lőtt vissza az MTK kapuja elé, Gaál Bálint érkezett és a hálóba bólintott 0-1.    74. perc: Strestík helyére Thiam érkezett a hazai csapatba.   63. perc: Német Márió helyére Medgyes Zoltán érkezett a Haladásba.   60. perc: Kanta jobb oldali beadásaba Tirghelle sarkazott bele, majd Vadnai próbálta közelről a hálóba juttatni a labdát, de Királynak sikerült megzavarnia a mozgásával.

70. perc: Húsz perc van hátra a mérkőzésből. Továbbra is az MTK támad többet, Hegedüs Lajosnak még nem volt dolga a találkozón.

66. perc: Továbbra sincs gól, és egyelőre egyik csapat sem fokozza a tempót.

56. perc: Strestík tört be a tizenhatoson belülre, majd lőtt, de Király leért a rövid sarokra.

55. perc: Ramos indult volna meg a szombathelyi kapu felé, azonban Thomas Wils visszarántotta, és sárga lapot kapott.

50. perc: Stef Wils kezezése után előnyszabályt alkalmazott Iványi játékvezető, így Torghelle lőhetett kapura 16 méterről, de a középre tartó lövését Király védte.

46. perc: Elkezdődött a második félidő! A Haladás cserélt: Angyal helyére Schimmer érkezett.

45. perc: Vége az első félidőnek. A folytatás ennél csak jobb lehet!

44. perc: Poór beadása után Bese fejelt közelről, de Király Gábor ismét bravúrral védett.

40. perc: A Haladás remekül védekezik, bár az MTK nem készteti hatalmas erőbedobásra. A kék-fehérek játéka elég egysíkú: ívelgetik a labdákat Torghelle Sándornak, de a "levegő ura" elég elhagyatottan küzd ma este.

35. perc: A szombathelyi kollégák szerint tipikus egygólos mérkőzés. Egyelőre azt az egyet is epekedve várja mindenki, bárki is rúgja.

30. perc: Hihetetlenül eseménytelen a találkozó. Kíváncsian várjuk, hogy a vasárnapi gólösszefoglaló milyen hosszú lesz erről az összecsapásról.   23. perc: Továbbra is alacsony színvonalú a mérkőzés, egyik csapat sem mer kockáztatni, pedig a győztes a harmadik helyre ugorhat fel a tabellán.   Az Illovszky Stadionban nincs áram az újságírók számára fenntartott helyen, így adódhatnak technikai problémák.  17. perc: Egy remek beadás után Ramos fejelt közelről, de Király Gábor bravúrral hárított.  10. perc: Továbbra is eseménytelenül zajlik a mérkőzés. A találkozóra kilátogató (körülbelül) 800 néző ennél jóval többet várt.  8. perc: Gera Dániel a jobb oldalról passzolt középre az érkező Strestíkhez, aki 12 méterről lőtt, azonban Király Gábornek nem jelentett gondot a próbálkozás.  5. perc: Az első öt percben egyik csapat sem alakított ki helyzet, többnyire a középpályán gyűrik egymást a csapatok.  1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!