Élő közvetítés a Videoton-Haladás mérkőzésről

Felcsút – Videoton-Haladás 2-1. A Vidi majdnem elaludt.

Az OTP Bank Liga 23. fordulójában a Videoton a Felcsúti Pancho Arénában fogadja a Szombathelyi Swietelsky-Haladást. A Vidi mérlege tavasszal egy vereség, egy döntetlen és egy győzelem, míg a Haladás két győzelem mellett csak egyszer kapott ki.

OTP Bank Liga, 23. forduló

Videoton FC-Szombathelyi Swietelsky-Haladás 2-1 (1-0)
Pancho Aréna, 1298 néző
Játékvezető: Vad II István

Videoton: Kovácsik – Nego, Vinícius, Juhász, Stopira – Pátkai, Simon Á. – Haraszti (Sejben, 66.), Suljic (Pölöskei, 82.), F. Oliveira – Tischler (Feczesin, 66.). Vezetőedző: Horváth Ferenc

Haladás: Király – Schimmer, Jánvári (Batarelo, 40.), Iszlai, Bosnjak – Gaál B., Kovács L., Medgyes – Ugrai, Williams, Popin (Martínez, 72.). Vezetőedző: Mészöly Géza.

Gól: Oliveira (10.), Feczesin (71.-tizenegyesből) ill. Popin (65.)
Sárga lap: Oliveira (63.) ill. Iszlai (14.), Kovács L. (25.), Gaál (75.)
Piros lap:

93. perc: Vége a mérkőzésnek

91. perc: Király Gábor is előre jött a Haladás szögletéhez.

90. perc: A játékvezető 3 percet hosszabbít.

86. perc: Pölöskei szabadrúgását fejelték ki röviden a vendég védők, a kipattanót Sejben lőtte 18 méterről kapásból kapu fölé.

82. perc: Suljic helyére Pölöskei érkezett a Videotonba.

81. perc: A Videoton magabiztosan tartja az előnyét

80. perc: Williams helyére Halmosi érkezett a Haladásba.

75. perc: Gaál Bálint kapott sárga lapot

72. perc: Popin helyére Martínez érkezett.

71. perc: Feczesin magabiztosan értékesítette a büntetőt. Ősszel Király Gábor bravúrral védte Feczesin 11-esét, most azonban mozdulni sem tudott a remekül helyezett lövésre 2-1.

70. perc: Tizenegyest kapott a Videoton! Stopira bedobását követően az egyik szombathelyi játékos kézzel ért a labdába.

66. perc: Kettőt cserélt a Videoton. Tischler és Haraszti helyére Feczesin és Sejben álltak be.

65. perc: A semmiből egyenlített a Haladás! Egy eladott labdából indított gyors kontrát a szombathelyi csapat, melynek végén Sasa Popin lőtt közelről a kapuba 1-1.

64. perc: Oliveira került gyanús körülmények között a vendégek 16-osán belül a földre, Vad II sípja az eset után néma maradt.

63. perc: A gólszerző Filipe Oliveira kapott sárga lapot.

60. perc: A 16-os oldalvonaláról végezhetett el szabadrúgást a Haladás, az erősen kapu elé lőtt labdát Juhász fejelte ki az ötös sarkáról.

55. perc: Továbbra is a Haladás akarata érvényesül, de ez csak a mezőnyben igaz. A székesfehérváriak kapuja nem forog veszélyben

50. perc: A Haladás irányítja a játékot az elmúlt percekben, de helyzetet nem tudott kialakítani.

46. perc: A Haladás kezdte a második félidőt

45+2. perc: Vége az első félidőnek

44. perc: Kovács Lóránt tekert 22 méterről a kapu mellé.

40 perc: Cserélt a Haladás. Jánvári helyére Batarelo állt be.

36. perc: Oliveira beadását a hosszún érkező Tischler fejelte vissza középre, Haraszti eszmélt a leggyorsabban, lecsapott a labdára, 7 méterről azonban kapu mellé lőtt.

34. perc: Nego lőtt éles szögből a léc alá, de Király Gábor óriási bravúrral védett.

30. perc: Egy szélről érkező beadást követően a labda átszállt a kapujából kimozduló Kovácsik fölött, a hosszú oldalról az egyik vendég játékos visszakanalazta a játékszert, az ötösön belül Popin az üres kapuba fejelhetett volna, de Juhász az utolsó pillanatban hatalmasat mentett fejjel.

25. perc: A szombathelyi Kovács Lóránt is sárga lapot kapott

25. perc: A Haladás továbbra sem találta még el a Vidi kapuját, nem túl magas színvonalú eddig a mérkőzés

20. perc: Ugrai tekerte veszélyesen a kapun elé, több játékos is berobbant, de mindenki lemaradt róla, így a végállomás Kovácsik volt.

19. perc: A gól óta kicsit csökkent az iram, de továbbra is a Vidi irányít

14. perc: Iszlai Bence szabálytalankodott, sárga lap

13. perc: Simon két szép csel után, ballal, 17 méterről kapu mellé lőtt.

10. perc: Haraszti végezte el a meccs első szögletét, a labdát Oliverának passzolta, aki meglepően üresen fordulhatott kapura a büntetőterületen belül, majd 8 méterről, nagy erővel a jobb alsó sarokba bombázott 1-0.

8. perc: Oliveira készítette le lövésre a labdát Simonnak, aki 20 méterről kapu mellé tekert.

7. perc: Oliveira 16 méterről leadott lövését Jánvári blokkolta.

4. perc: Egyelőre ismerkednek egymással a csapatok. A Vidinél van többet a labda, de komoly helyzet nem alakult még ki a mérkőzésen.

1. perc: A Videoton kezdte a mérkőzést!