Élő közvetítés a Magyarország – Nigéria mérkőzésről

New Plymouth – Kikaptunk, de ott vagyunk a nyolcaddöntőben.

Kora hajnalban került sor az F-csoport két mérkőzésére, amelyen Fidzsi 3-0-ra kapott ki Üzbegisztántól, míg Németország 5-1-re verte Hondurast, így a magyar U20-as válogatott csak abban az esetben nem jut tovább, ha több mint tíz góllal kap ki Nigéria ellen, így gyakorlatilag ott vagyunk a kieséses szakaszban.

A lehetséges kimenetelekről tegnap már beszámoltunk, amelyből többek között kiderül, hogy csoportelsőségre kevés az esélyünk, ha mégis sikerülne, Uruguayjal játszanánk. Ha pontot szerünk, akkor biztosan másodikak leszünk, és Németországgal, azaz az F-csoport élén záró válogatottal találkozunk. Ennél egy fokkal jobb lenne talán, ha harmadik helyezettként a D jelű négyes első helyezettjével, Szerbiával játszanánk…

De ez mind csak matek, nézzük, hogy teljesítenek a fiaink, akik korábban kiütötték Észak-Koreát, majd a játékvezető hathatós közreműködésének köszönhetően szenvedtek vereséget Brazíliától.

(fotó:fifa.com)

Élő közvetítés:

1. perc: Roddy Zambrano sípjelére vette kezdetét az összecsapás. A mieink tiszta fehérben, míg Nigéria tiszta zöldben lépett pályára. A találkozót a magyar válogatott kezdte.

3. perc: Németh Márió tekerte középre a szabadrúgást, de Enaholo jól érkezett a kapujából és kiöklözte a labdát.

4. perc: Németh Márió ugratta ki Mervó Bencét, de hosszan vette át a labdát, így Enaholo fel tudott szabadítani az ötösnél.

7. perc: Mustapha az utolsó pillanatban mentett Mervő elől a kapu előtt.

13. perc: Saviour Godwin14 méterről ballal a jobb felső mellé teker.

14. perc: Ezúttal Sokari lőtt 18 méterről, Székely György a levegőben úszva hárította a bal sarok felé tartó lövést.

15. perc: Megint Sokari próbálkozott, ezúttal 25 méterről, de Székely bravúrral védte az életerős lövést.

17. perc: Godwin közeli fejesét védte Székely hatalmas reflexmozdulattal.

22. perc: Fel-fel hasngzik a Ria-Ria-Hungária, de a rezesbanda is itt van.

26. perc: Az utóbbi percekben semmi említésre méltó nem történt, most a középmezőnyben gyűrik egymást a felek.

28. perc: Zsótér Donát lőtt a tizehatos jobb sarkáról, a rövid sarokra tartó labdát Enaholo könnyedén fogta.

30. perc: Ndidi fejelt a kapura, ismét Székelynek kellett hárítania a lábak alatt átcsorgó labdát.

33. perc: Vezet Nigéria! Godwin jobb oldali beadása után Awoniyi lépett ki az ötösön két védőnk között és a kapu bal sarkába lőtt. (0-1).

40. perc: A gólt követően sem tudtunk váltani, de az afrikai válogatottnak sem volt helyzete.

43. perc: Szép támadás végén Zsótér lőtt 14 méterről, de a próbálkozásba az utolsó pillanatban belelépett Musa.

45. perc: Godwin lőtt 24 méterről, Székelynek csemege volt a lapos, középre tartó labda.

45+1. perc: Vége az első félidőnek!

46. perc: Elkezdődött a második játékrész! Mervó Bence helyére Kalmár Zsolt érkezett a félidőben.

48. perc: Osváth ívelt középre a jobb oldalról, de Enaholo szépen futott ki, így az ővé lett a labda.

49. perc: Német Márió gondolt egyet 30 méterről, a labda pedig a felső kapufán csattant!

54. perc: Már kettővel negy Nigéria! Gyors kontra végén magyar fejről került Awoniyi elé a labda – Kecskés Ákos és Osváth Attila futott össze – , aki előbb Talabér Attilát, majd a kapus Székely Györgyöt is kicselezte és az üres kapuba lőtt 10 méterről. (0-2).

60. perc: Ismét Awoniyi lépett ki, de ezúttal az oldalhálóba lőtt, miután kicselezte Székely Györgyöt.

62. perc: Ndidi lőtt az ötös sarkáról, ismét Székelynek kellett hárítania.

62. perc: Popov Patrik érkezett Zsótér Donát helyére.

67. perc: Csere mindkát oldalon. Oláh László érkezett Nagy Domink helyére, míg Nigériánál Godwint Isaac váltotta.

70. perc: Nagy Ádám lőtt 22 méterről, de a középre tartó labdát Enaholo könnyedén fogta.

71. perc: Awoniyi lőtt 14 méterről, de Kecskés az utolsó pillanatban blokkolni tudott.

74. perc: Simon érkezett a kétgólos Awoniyi helyére.

76. perc: Sokari lőtt 13 méterről laposan, a bal alsóba tartó labdát Székely fogta.

82. perc: Utolsó csere az összecsapáson. Iheanacho érkezett Sokari helyére.

83. perc: Már Nigériának sem sürgős, csordogál a mérkőzés.

90. perc: Popov Patrik csúszott oda Musthaphának, sárga lapot kapott, pedig nem is érte el…

93.perc: Vége az összecsapásnak. Kikaptunk, de továbbjutottunk és Szerbiával mérkőzünk a nyolcaddöntőben.