Élő közvetítés a Haladás – Nyíregyháza mérkőzésről

Szombathely – Radó-dupla, Halmosi gól, fordított a Hali.

Az OTP Bank Liga 28. fordulójának nyitómérkőzésén a Nyíregyháza a kiesés ellen menekülő Haladás vendége lesz. Egyik oldalon sem készülhettek teljes nyugalommal, a Szpari sem kapott indulási jogot a következő NB I-es bajnokságra, míg a Hali három fordulóval a bajnokság vége előtt kieső helyen áll az élvonalban. A találkozót megelőzően Mészöly Géza úgy vélekedett, hogy lépegetnek előre, míg Mátyus János csak a szakmával foglalkozott.

(fotó:nyugat.hu)

Élő beszámoló:

1. perc: Solymosi Péter sípjelére vette kezdetét az összecsapás. A Haladás zöld-feketében, míg a Szpari piros-kékben lépett pályára. Az összecsapást a vendég csapat kezdte.

6. perc: Egyelőre helyzetek nélkül telnek a percek, viszont az iramra nem lehet panasz.

9. perc: Angyal Zsolt lőtt 16 méterről, a jobb alsóba laposan tartó labdát könnyedén fogta Volodimir Ovszijenko.

13. perc: Deniss Ivanovs rántotta le Halmosi Pétert, sárga lap a jutalma.

17. perc: Leandro Martínez kapott egy labdát a jobb oldalon, a tizenhatoson belül befelé húzott, de a vendég védelem blokkolta a 14 méterről leadott lövését.

19. perc: Németh Márió végzett el szabadrúgást 19 méterről, a lövése pont befért volna a jobb felső sarokba, de Ovszijenko nagy bravúrral védeni tudott.

25. perc: Nagy Patrik lőtt kapásból 24 méterről, a középre tartó labdát könnyedén fogta Ovszijenko.

29. perc: Juraj Halenár irigyelte meg Nagy Patrikot, ő is távolról lőtt, 2 méterrel a bal kapufa mellé.

34. perc: Vezet a Nyíregyháza! Jobb oldali szögletet követően Fodor Ferenc ugrott a tizenegyespontnál a legmagasabbra, a fejéről a labda a hosszún álló Juraj Halenár elé került, aki nulla szögből, körülbelül 10 centire az alapvonaltól kapura lőtt, a röviden álló Rózsa Dániel már csak a kapujába tudta segíteni a labdát. (0-1).

40. perc: A bekapott gól után sem tud váltani a Haladás, így nem lesz könnyű fordítania a kiválóan szervezett Szpari ellen.

41. perc: L'Imam Seydi kapott jó labdát Zoran Koszticstól, de a védők szorításából kilépő csatár nagy helyzetben, 6 méterről rosszul találta el a labdát, amely így kapu mellé ment.

45. perc: Jánvári Gábor rántotta le Seydit, amiért sárga lapot kapott.

45+3 perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész. Cserélt a Haladás: Tommaso Rocchi érkezett Németh Márió helyére.

48. perc: Halenár lőtt 20 méterről, Rózsa vetődve tudott védeni.

50. perc: Martínez fejese után Rocchi a levegőben piszkált bele 7 mézerről a labdába, Ovszijenko nagyot védett.

51. perc: Egyenlített a Haladás! Iszlai szép passzával Radó András lépett ki a leshatáron, majd 8 méterről Ovszijenko fölött a hálóba emelt. (1-1).

58. perc: Bal oldali szögletet követően Ivanovs fejelt öt méterről nem sokkal kapu fölé.

59. perc: Cserélt a Szpari is. Seydi helyére Rezes László állt be.

61. perc: Jobb oldali Pekár szöglet után Rezes csúsztatott öt méterről, Rózsa hatalmas bravúrral védett.

64. perc: Ovszijenko kapott sárga lapot időhúzásért.

67. perc: Halenár bal oldali beadását Rezes lőtte kapura öt méterről, Rózsa berepülve hárított óriásit. A szöglet után ismét Rezes csúsztatott a röviden, centikkel a kapufa fölé. Közben Halmosi kapott sárga lapot.

69. perc: Gaál Bálint rúgta fel Predrag Bosnjakot, sárgát kapott érte.

72. perc: Vezet a Haladás! Radó András ment el szépen a bal oldalon a tizenhatoson belül, majd szépen középre passzolt, az érkező Halmosi Péter 6 méterről a kapu közepébe lőtt.

77. perc: Cserélt a Szpari. Abdouraman helyére Dato Dartsimelia állt be.

78. perc: Újabb vendég csere. Zurab Arziani érkezett Ivanovs helyére.

80. perc: Iszlai és Halenár kakaskodott, mindketten sárga lapot kapnak.

81. perc: Hazai oldalon is csere. Martínezt Grabant Bence váltja.

84. perc: Utolsó csere a meccsen. Jancsó András játszik a gólszerő Halmosi helyén.

88. perc: Rezes centikkel maradt le középen a jobb oldali beadást követően, nagy helyzet volt.

90. perc: Rózsa is sárgát kapott időhúzásért.

91. perc: Kettővel megy a Hali. Radó szép cselek után egy indítást követően 11 méterről a bal alóba tekert.

93. perc: Radó került ziccerbe, de a góljához hasonló helyzetból lőtt, azonban Ovszijenko óriásit védett.

95. perc: Vége az összecsapásnak.