Élő közvetítés a Ferencváros-DVTK mérkőzésről

Budapest – Három góllal, megérdemelten nyert a Fradi.

A Ferencváros szárnyal a tavasszal, a Diósgyőr viszont még nem nyert bajnokit az idén. A meccs legérdekesebb felvezetése viszont Szivics Tomiszláv nyilatkozata.  – Tudatosan meg van ez csinálva, ez volt a terv. A vezetők kinek fognak felelni? Megvan a bűnös. De nem csak nekem csinálták a kárt. Ez volt a terv, hogy lejárassanak engem, most kapunk egy ötöst, aztán betesznek minden szektorba két embert, hogy amit akartak kiabálni az emberek, azt ne lehessen. Ez már januárban látszódott, a tulajdonosnak lett volna rá lehetősége, hogy találjon 10 percet, hogy leüljön beszélgetni. Ha üzletemberek, akkor értenek a szakmához, és azt kellett volna mondani, hogy ez a koncepció, hogy nem fér bele ez és ez. Nincs semmi baj ezzel, és akkor már télen elválhattunk volna.   Élő beszámoló   Nincsenek annyian, mint az Újpest ellen, de az biztos, hogy ez a találkozó lesz a forduló leglátogatottabb mérkőzése. Nem meglepő, hogy az FTC kezdett aktívabban. Böde előtt adódott az első lehetőség a 2. percben, de 6 méterről, középről, ballal, a jobb felső sarok mellé helyezett. Három perccel később Dilaver adott be mesterien a jobb oldalról, Busai középről, 5 méterről fejelt a lécre. A 10. percben Lamah szervezte meg a hazaiak akcióját, amelynek a végén Vargához került a labda, aki átvétel után, 20 méterről, középről lőtt laposan kapura, de nem tudott túljárni Antal eszén.  A DVTK-nak szemmel láthatóan nem ízlik, hogy a Fradi játékosai letámadnak és hatalmas tempót diktálnak. A 16. percben Varga cselezgetett a bal oldali alapvonalnál, majd éles szögből, lövésszerűen középre lőtte a labdát, de az érkező Böde elől a gólvonalról kivetődő Antal menteni tudott. Az FTC a szélekről és átlövésekből igyekszik megbontani a diósgyőriek védelmét. A vendégek szinte kizárólag csak azzal foglalkoznak, hogy megóvják a kapujukat a góltól. A zöld-fehérek nagy tempót diktálnak, de ezt nem idegesen és nem is kapkodva teszik meg. Megérdemelten, de érdekes körülmények között szerezte meg a vezetést a Doll-csapat.  Krstic teljesen értelmetlenül rúgta fel Vargát a tizenhatoson belül úgy, hogy a labda ott sem volt. A tizenegyest David Mateos magabiztosan lőtte a jobb alsó sarokba a balra vetődő Antal mellett a 28. percben, 1-0! Már csak 10 perc van hátra az első félidőből, de nem a lustaságunk az oka annak, hogy még nem jegyeztünk fel diósgyőri lehetőséget. A miskolciak ugyanis egyáltalán nem jutnak el a Fradi kapujához. A vendégeknek szabadrúgásból sem sikerült még veszélyesnek lenniük, Varga viszont, 22 méterről, középről, majdnem benyesett egyet a jobb alsó sarokba. Az első félidő vége előtt 2 perccel növelte tovább az előnyét az FTC. Gera középen szlalomozott végig a DVTK védőin, majd a balra érkező Ramírez elé passzolt, aki laposan Böde Dánielhez továbbított, a center átvétel után, 6 méterről lőtt a kapuba, 2-0! Folytatódik a mérkőzés, csere egyik oldalon sem volt. Egyelőre arról sincs hír, hogy megszületett-e Böde Dániel gyermeke. Az 50 percben, a második félidő első helyzeteként, Lamah lépett ki a jobbösszekötő helyén, de a gólvonalról kivetődő Antal bravúrral hárította a 8 méteres emelését. A jelek szerint egy ideig még  biztos, hogy nem változik majd a játék képe. Az 55 percben szép támadás végén növeli háromra az előnyét a Ferencváros. A jobbról  érkező, pattogó beadást úgy zárta le Lamah góllal, hogy a levegőbe felugorva, a lábai közül sarkalta a kapuba a labdát, 3-0! A 66. percben Bönig tört előre a balösszekötő helyén, majd 13 méterről, bal külsővel lőtt centikkel a jobb alsó sarok mellé. A 73. percben kellett először védenie Dibusznak, aki 30 méterről bikázott volna a léc alá, ha a  kapus nem öklözi ki a labdát. Picit lazább lett a tempó, de továbbra is az FTC a kezdeményező. A vendégek játékában továbbra sincsen semmilyen átütőerő. Jenner a 90. percben távolról tesztelte még Dibuszt, aki bravúrral védett, míg Varga a lécet találta el a meccs utolsó mozzanataként. Vége, megérdemelten nyert a Fradi! S. Z.  FTC-DVTK 3-0  Groupama Aréna, 10 114 nézőJátékvezető: Erdős JózsefFTC: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Mateos, Ramírez (Bönig, 58.) – Somalia – Varga R., Gera (Lauth, 78.), Busai (Gyömbér, 73.), Lamah – BödeDVTK: Antal – Okuka, Németh M., Szalai V., Eperjesi – Egerszegi, Krstic – Gosztonyi (Takács, 58.), Marjanovic (Jenner, 58.), Barczi (Bacsa, 70.) – OkukaG.: Mateos (28., 11-esből), Böde (43.) Lamah (55.)Sárga lap: Németh (37.), Bönig (90.)