Élő közvetítés a Ferencváros–DVSC-Teva mérkőzésről

Budapest – Ferencváros–DVSC 1-1. Bódi a végén válaszolt Pavlovicnak.

Két, várhatóan a nyáron az európai kupaporondra is kilépő csapat találkozik ma délután a Groupama Arénában. Az ezúttal a dobogó bebiztosításáért küzdő Ferencváros az új otthonában még veretlen, eddigi 12 hazai bajnokijából 10-et megnyert, az utóbbi 6-ot kapott gól nélkül. Habár a tavalyi bajnok DVSC csak 2-szer nyert az utóbbi 5 forduló során, de legyőzni is csak az aranyérmes Videoton tudta – idegenben pedig az elmúlt 8 meccséből egyedül Szombathelyen kapott ki Kondás Elemér csapata.

A két csapat legutóbbi három találkozója (beleértve egy februári edzőmeccset is) kivétel nélkül döntetlenre végződött. Hogy most is csak két ponton osztoznak-e a rangadó résztvevői, kiderül alábbi, folyamatosan frissülő tudósításunkból. Tartson velünk!

Fotó: mlsz.hu (archív)

Élő közvetítés: Ferencváros–DVSC-Teva

1. perc: a Fradi kezdte a játékot.

9. perc: Lamah lépett ki a bal oldalon, de lövés helyett megtolta a labdát, így Brkovics szerelhette.

10. perc: Oldalsó szabadrúgás után Pavlovic próbált fejelni, Verpecz kimozdult a kapujából, így Csukics kísérletében volt veszély, de a védők tisztáztak.

12. perc: Máris egy kényszerű csere a Lokiban: a megsérült Bouadla helyett Mihelic ment be.

14. perc: Böde és Brkovics birkózott a labdához, amely így Csukics elé került, a középpályás azonban kézzel ütötte azt a kapura. Gól helyett sárga lap.

16. perc: Az első igazi helyzet: Varga József suta felszabadítása után Somalia is eltörte a labdát, de lövés helyett így lett jó beadás Bödének. A csatár első, közeli kapura kanalazása kipattant Verpeczről, az ismétlést már fogta a kapus.

19. perc: Ez már bent is van! Varga Roland jobboldali szögletét Mateo Pavlovic fejelte 4 méterről a Loki kapujába. Nagy Zoltán csak tessék-lássék módon kísérte az égimeszelő Fradi-bekket. 1-0!

22. perc: Bódi rosszul sikerült beadását Varga József mentette meg, kiszorított helyzetből, balról lőtt is, de Dibusz védett.

24. perc: Lamah tálalt laposan középre, az ott érkező Varga Roland lövés helyett felszabadított.

27. perc: Most Lamah adott be jobboldali szögletet ballal, Gera a rövidnél csúsztatott a labdába, amely a jobb felső sarok fölött hullott a háló tetejére.

29. perc: Zeng a stadionban a debreceniek származását és egyben mindenkori bajnoki esélyeit firtató rigmus…

31. perc: Lamah a jobb oldalon cselezgetett szépen, de a pontatlan beadásánál nem volt esélye Bödének.

32. perc: Csukics késett le egy labdáról, de Varga József lábáról nem – megúszta második sárga, és így kiállítás nélkül.

35. perc: Újra Csukics az akcióhős, most úgy próbálta áthúzni magát Nagy Zoltánon, hogy előbb elölről, aztán hátulról is lekönyökölte. Ezt is megúszta.

37. perc: Amit Andó-Szabó nem látott, azt észlelte Thomas Doll: ő nem leküldte, hanem lehívta a pályáról Csukicsot. Gyömbér folytatja a helyén.

40. perc: Böde adta meg magát könnyen Mészáros ölelésében, nincs 11-es, megy tovább a játék.

41. perc: Bódit kell letámogatni a pályáról Dilaver kőkemény belépője után.

43. perc: Ramírez éles beadását Verpecz éppen Gera lábára tolta, de a Fradi-támadó nem kapcsolt időben, fölszabadítottak előle.

45+3. perc: A ráadában még egy Fradi-helyzet: Varga Roland előreívelt szabadrúgását Nalepa balról, 7 méterről fejelt a bal kapufa mellé.

Szünet.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, csere nem volt.

51. perc: Böde esett el Brkovics bátor becsúszása nyomán, de itt is jó ítélet a tovább.

52. perc: Balogh egy szép csellel egyszerre küldte el gyufáért Somáliát, és fektette el Pavlovicot és Nalepát, de a 8 méteres lövését már blokkolta utóbbi.

53. perc: Mihelic akasztotta a kontrát kísérő Gerát, sárga lap. A szabadrúgást a sorfalba lőtte varga Roland.

56. perc: Újabb nagy Fradi-helyzet: Varga Roland jobboldali beadását Böde lőtte volna középről, közelről, de Brkovics nagyot mentett előle.

58. perc: Megint Dilaver, megint Bódi a szenvedő fél, sárga lap.

65. perc: Védő helyett csatár a Lokiban: a Csukics könyöke nyomát monokli formájában viselő Nagy Zoltán helyett Sidibe a pályán.

67. perc: A debreceni cserecsatár máris főszerepben: ígéretes helyzetben, az ötösnél elfejelte a labdát a ziccerben fejelni készülő Bódi elől.

74. perc: Lamah helyezett 15 méterről, jobb lábbal a bal alsó mellé.

76. perc: Balogh helyett Tisza.

79. perc: Varga Roland helyett Nagy Dominik.

83. perc: Az imén beállt Nagy baloldali beadásába kézzel beleért ugyan Mészáros, de a spori vétlennek ítélte.

85. perc: Brkovics felszabadítás gyanánt gyertyát rúgott, Verpecz üggyel-bajjal bokszolta ki az aláhulló labdát.

87. perc: Böde ugrott volna ki a jobb oldalon, Mészáros magas lába miatt reklamált, csakhogy ő meg kézzel tolta tovább a labdát. Szabadrúgás kifelé.

89. perc: Sárga Nagynak, amiért elkaszálta Szakályt.

89. perc: Bódi jobbról végzett el szabadrúgást, centerezés helyett kapura rúgta a labdát, amely a bal felső sarokba csavarodott. 1-1!

91. perc: Gera és Varga József is sárgát kapott.

93. perc: Vége a meccsnek, 1-1. Thomas Doll sietett a pályára, hogy beolvasson valamit Andó-Szabónak.