Élő közvetítés a Dunaújváros – Debrecen mérkőzésről

Dunaújváros – Nem bírtak egymásal a csapatok a mély talajon.

A DVSC-TEVA pénteken a Dunaújváros otthonában vendégszerepel a 29. forduló nyitó mérkőzésén, amely összecsapáson fontos kérdések dőlhetnek el. A Debrecen ugyanis a még éppen Európa Liga-indulást érő, negyedik helyért küzd, amely egy esetleges sikerrel biztossá válna, míg ha a DPASE nem nyer, a Hali viszont legyőzi az MTK, akkor az újonc csapat búcsúzik az élvonaltól.

Artner Tamás szerint a Dunaújváros számára élet-halál kérdés a győzelem megszerzése, míg Kondás Elemér elmondta a találkozót megelőzően, hogy megvannak a céljaik, és azt el is akarják érni.

(fotó:dpase.hu)

Élő közvetítés:

1. perc: Szabó Zsolt sípjelére vette kezdetét a mérkőzés. A Dunaújváros tiszta pirosban, a Debrecen tiszta fehérben lépett pályára. A talákozót a vendég csapat kezdte. Az esőzés miatt nagyon mély a talaj, így nem lesz könnyű dolguk a küzdő feleknek. Az összecsapás gyászszünettel kezdődött, a napokban 66 esztendős korában elhunyt Jung József labdarúgó edzőre emlékeztek.

5. perc: Egyelőre barátkoznak a csapatok a talajjal, sok a hiba és a csúszkálás.

9. perc: Itt a mérkőzés első helyzete. Nikházi Márk lőtt 15 méterről a jobb oldalról, a rövid alsóba tartó labdát Verpecz István a kapufa segítségével tornázta ki szögletre.

13. perc: Bódi Ádám végzett el 27 méterről a jobb oldalról szabadrúgást, mélyen a kapu elé ívelte a labdát, a veszélyes beadás azonban mindenki előtt elszállt középen.

16. perc: Jakab Dávid futott be a bal oldalon egy labdát, az alapvonaltól befelé húzott, majd kiszorított szögből, hat méterről lőtt, a labda Máté Péterről szögletre pattant.

17. perc: Böőr Zoltán fejelt Eppel Mártonhoz, aki a kapuba lőtt, de Szabó Zsolt les címén érvénytelenítette a találatot.

23. perc: Aleksandar Jovanovic sérült meg, helyére René Mihelic érkezett a Debrecennél.

26. perc: Kulcsár Tamás szép csellel húzott befelé a jobb oldalról, majd 17 méterről lőtt, a labda egy védőn megpattanva alig ment kapu fölé.

30. perc: Újabb blokk: ezúttal Szakály Péter 22 méterről leadott próbálkozása ment dunaújvárosi védőről kapu fölé.

34. perc: Jakab Dávid rántotta le Korhut Mihály, így itt a meccs első sárga lapja.

35. perc: Bódi Ádám végezte el 24 méterről a szabadrúgást, a középre tartó labdát Nagy Gergely magabiztosan hárította.

37. perc: Villám Balázs bombázott 17 méterről, a keményen meglőtt, a levegőben a jobb felső felé kacsázó labdát Verpecz István öklözte.

42. perc: Vaskó Tamás rúgott oda csúnyán Varga Józsefnek, érkezett is a sárga lap.

45 +2 perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész. Cserélt a DPASE. Farkas Viktor érkezett Szekeres Adrián helyére.

49. perc: Mihelic mentett óriásit. Villám jobb oldali beadására Jakab Dávid érkezett a hosszún – a labda még meg is pattant egy vendég védőn -, aki elől a szlovén az utolsó pillanatban kirúgta a játékszert.

51. perc: Minden Loki-lövés blokkolva. Varga József próbálkozott 23 méterről, Nikházi bevetődve mentett.

55. perc: Továbbra is szakadatlanul esik az égi áldás.

57. perc: Nikházi Márk kapott reklamálásért sárgát.

59. perc: Bódi Ádám rúgta fel villámot, is is villan a sárga. Csehi Tamást Thiago váltotta a hazai oldalon.

61. perc: Villám találta el Balogh Norbert lábát a tizenhatoson belül, de a játékvezető továbbot intett.

66. perc: Újabb csere. Szécsi Márk érkezett Kulcsár Tamás helyére. Korhut Mihály is besárgult.

75. perc: Bódi Ádám cselezgetett befelé a tizenhatosn belül, majd 15 méterről lőtt, de ez is lepattant egy blokkról.

79. perc: Nikházi Márk lőtt 15 méterről kiválóan, de Verpecz nagy bravúrral védte a jobb felsőbe tartó labdát.

81. perc: Atya ég, mi maradt ki! Szerencsével pattant Eppel Márton elé a labda, aki ezt követően 10 méterről a bal kapufát találta el egy az egyben Verpecz Istvánnal szemben.

84. perc: Szécsi Márk lőtt 18 méterről, a középre tartó labdát Nagy Gergely ütötte ki.

85. perc: Most Nikházi 15 méterről leadott lövését fogta Verpecz.

88. perc: Mihelic helyett Ferenczi János érkezett. A csere cseréje.

92. perc: Vége a mérkőzésnek.