Élő közvetítés a Békéscsaba–Újpest meccsről

Békéscsaba – Békéscsaba–Újpest 1-3. Vignjevics jól cserélt.

Szombat este a Kórház utcai stadionban lila-fehér derbit rendeznek. A sereghajtó Békéscsaba azt az Újpestet fogadja, amely a múlt héten cirka három hónap után ismét meccset nyert az OTP Bank Ligában. Hét közben a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésen Zoran Szpisljak gárdája 0-0-ás döntetlent ért el az MTK ellen, míg az Újpest idegenben verte 5-0-ra a Zalaegerszeget, így Nebojsa Vignjevics tanítványai várhatják önbizalommal telítődve a találkozót.

OTP Bank Liga, 14. forduló

Békéscsaba 1912 Előre-Újpest FC 1-3 (1-0)
Békéscsaba, Kórház utcai stadion
Játékvezető: Bognár Tamás

Békéscsaba: Mursits – Bényei, Balog Zs., Piermayr, Guaru – Calvente (Juhász, 70.), Bagi, Spitzmüller, Borbély – Punosevac (Kertész, 82.), Birtalan. Vezetőedző: Zoran Szpisljak

Újpest: Balajcza – Heris, Litauszki, Kálnoki Kis, Forró – Nagy I G., Balogh B. – Bardhi, Szankovics, Andrics (Perovics, 60.) – Diagne. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics

Gól: Punosevac (5.) ill. Diagne (78.), Perovics (86.), Balogh B. (90.)
Sárga lap: Bényei (40.), Punosevac (68.) ill. Diagne (40.), Nagy T. (68.)

90. perc: Sallói Dániel beadására Balogh Balázs érkezett, aki közelről nem hibázott, így az Újpest behúzta a három pontot Békéscsabán.

86. perc: A cserekéntbeállt Perovics közelről talált a hálóba, ordított az Újpest 1-2.

82. perc: Punosevac helyére Kertész érkezett a hazai csapatba.

81. perc: Sankovic lódult meg középen, majd indította Diagne-t, aki előtt már csak a hazaiak kapusa állt, lövése azonban centikkel ment mellé. Nagy helyzet maradt ki.

78. perc: Balogh egy távoli szabadrúgást ívelt a kapu elé, ahol Diagne szabadon fejelhetett, és ezt már nem rontotta el 1-1.

72. perc: Nagy Gábor helyére Sallói Dániel érkezett az Újpestbe.   68. perc: Nagy Gábor esett el a tizenhatoson belül egy szorongatott szituáció után, a játékvezető büntető helyett sárgalapos figyelmeztetésben részesítette a játékost.

70. perc: Calvente helyett Juhász érkezett a hazai csapatba.

70. perc: Az utóbbi percekben nagyon leült a mérkőzés. Alábbhagytak az újpesti rohamok

68. perc: Egy összecsapás után Punosevac és Nagy Tibor is besárgult.

60. perc: Cserélt az Újpest: Andrics helyére Perovics érkezett.

57. perc: Balogh beadását követően egy hazai védő lábáról a labda a felső kapufán csattant. A sarokrúgást már higgadtan fejelték ki a hazaiak.

54. perc: Heris adta be laposan a labdát középre, ahol Diagne érkezett és lőtt. Ismét a kapu mellett kötött ki a labda.

49. perc: Bardhi ívelte fel a labdát Andricsnak, aki kapura fejelte a játékszert, azonban próbálkozása veszélytelenül a kapu mellé ment.

46. perc: Az Újpest kezdte a második félidőt!

45. perc: Vége az első félidőnek

40. perc: A szabdrúgást Bardhi adta be a kapu elé, ezt követően Diagne sodorta be a labdát a kapuba, de a játékvezető kezezés miatt érvénytelenítette a találatot. Sárga lap.

40. perc: Bényei kapott sárgalapos figyelmeztetést Andric buktatásáért.

39. perc: Bardhi lapos távoli lövése centikkel ment csak a kapu mellé.

38. perc: Sankovics 35 méterről lapos lövést zúdított a kapura, a labda Mursits felügyelete mellett néhány centire suhant el a kapu mellett

33. perc: Bardhi ívelte be a szögletet, a kapu elé érkező labda Diagne-nak magas volt, Litauszki pedig már előrébb helyezkedett, így csak ígéretes maradt a helyzet.

31. perc:  Balogh szöglete veszélyesen kanyarodott befelé, Mursits csak kiöklözni tudta a játékszert az érkező Diagne elől.

25. perc: A Békéscsaba lőhetett 8 méterről szabadrúgást, Birtalan jobbal remekül csavarta a labdát ami a felső lécről vágódott a kapu fölé.

20. perc: Ismét egy közeli lövés, most Bardhi próbálkozott, de Mursits ezt is hárítani tudta.

18. perc: Balogh ívelte fel Andricsnak a labdát, aki egyből továbbpasszolta azt Diagne-nak, a csatár lövését azonban Mursits hárította.

12. perc: Ezúttal bal oldalról érkezett egy veszélyes beadás az Újpest kapuja elé, de az utolsó pillanatban Litauszki fejjel tisztázott.

7. perc: Bardhi szabadrúgása a tizenhatos sarkáról laposan érkezett be a Békéscsaba kapuja elé, így a hazai védők gond nélkül szabadítottak fel.

5. perc: Megszerezte a vezetést a Békéscsaba. Punosevac fejelt a kapuba egy hazai szöglet után 1-0.

3. perc: Balog lőtt kapura 16 méterről, Balajcza vetődve tudta kiütni a kapuba tartó labdát.

1. perc: A Békéscsava kezdte a mérkőzést!