Élő közvetítés a Békéscsaba – MTK mérkőzésről

Békéscsaba – Punosevac mentett pontot a liláknak.

Előzmények:

Az OTP Bank Liga 11. fordulójában Békéscsabán két olyan csapat mérkőzik, amelynek sikerélménye volt az előző fordulóban. A házigazda a bajnoki címvédő Videoton ellen győzött, míg az MTK az Újpest ellen mentett pontot kétgólos hátrányból. Zoran Spisljak gárdájának létfontosságú behúznia a hazai meccseket a bennmaradás szempontjából, míg László Csaba tanítványainak hozniuk kell a kötelező győzelmeket, ha fel akarnak férni a dobogóra.

Élő közvetítés a DVSC – Újpest mérkőzésről

Élő közvetítés a Vasas – Paks mérkőzésről

Élő közvetítés a Videoton – Puskás Akadémia mérkőzésről

OTP Bank Liga, 11. forduló

Békéscsaba 1912 Előre–MTK Budapest 1-1 (0-0)
G.:
 Punosevac (93.), ill. Torghelle (64.)

Szombat, Kórház utcai stadion,

Játékvezető: Karakó Ferenc

Békéscsaba: Ilizi – Bényei, Vadász, Fehér Zs., Fábio – Spitzmüller, Borbély – Calvente, Viczián, Laczkó (Punosevac 74.) – Birtalan (Szilágyi 67.).

MTK: Hegedűs – Bese, Grgic, Poór, Vadnai – Varga (Gera D. 52.), Kanta, Thiam (Hajdú 67.), Strestík (Hrepka 80.) – Torghelle, Ramos

Élő közvetítés:

93. perc: Véget ért a mérkőzés.

93. perc: Egyenlített a Békéscsaba! Az utolsó szabadrúgásból való felívelés után nagy kavarodás közepette Punosevac elé került a labda, aki két méterről egyenlíteni tudott. (1-1).

86. perc: Szilágyi előbb öt méterről lőtt, de hegedűs fogta, majd hét méterről centikkel kapu fölé bombázott.

80. perc: MTK szögletet követően Ramos lőtt közelről, de a hazai védők kivágták a labdát a gólvonalról.

79. perc: Szilágyi lőtt 9 méterről, de a kapujából kilépő Hegedüs szépen hárított.

71. perc: Előbb Ramos lőtt kiszorított helyzetből, de Ilizi szépen védett, majd Torghelle ismételt, de a békéscsabai kapus újabb bravúrt mutatott be.

64. perc: Vezetést szerzett az MTK! Ramos iramodott meg a jobb oldalon, majd szépen szolgálta ki Torghelle Sándort, aki kilőtte a hosszú sarkot három méterről. (0-1.)

56. perc: Röviden kifejelt labdát Borbély küldött vissza 18 méterről, nem sokkal kapu mellé.

50. perc: A Békéscsaba kezdte jobban ezt a felvonást, de egyelőre nagyobb helyzetkben ez nem mutatkozik meg.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Vége az első félidőnek.

39. perc: Torghelle-Kanta összejátékot követően az utóbbi tűnt el a tizenhatoson belül, de Karakó Ferenc szerint nem történt szabálytalanság.

33. perc: Varga Szabolcs szerezett labdát, majd lőtt 13 méterről, de a hazi védelem blokkolni tudott.

26. perc: Spitzmüller lőtt 18 méterről, de nem okozott gondott Hegedüsnek.

15. perc: Borbély végzett el szabadrúgást 25 méterről, abal lasóba tartó labdát Hegedüs szögletre tolta.

10. perc: Birtalan lőtt 27 méterről, de kis híján kiszállt a labda a stadionból.

5. perc: Birtalan esett el az MTK tizenhatosán belül, de a játékvezető továbbot intett.

Pintér Attila ellen tüntettek a Videoton-szurkolók Székesfehérváron.

3. perc: Ramos lőtt 18 méterről, de Ilizi könnyedén fogta a labdát.

1. perc: Karakó Ferenc sípjelére vette kezdetét az összecsapás. A Békéscsaba kezdte a játékot.