Élő közvetítés a Békéscsaba-FTC mérkőzésről

Békéscsaba – Békéscsaba-Ferencváros 0-1. Csak egy gól.

Az OTP Bank Liga 20. fordulójában a sereghajtó Békéscsaba fogadja az éllovas Ferencvárost. Hét közben mindkét csapat a Magyar Kupában hangolt, a lila-fehérek 2-1-re legyőzték a Kozármislenyt, míg a zöld-fehérek 1-0-ra kikaptak a Groupama Arénában a Videotontól.

Játékvezető: Karakó Ferenc

Békéscsaba: Polekszics – Bényei, Vaskó, Fehér Zs., Fabio – Damjanovics, Borbély (Juhász, 87.) – Pilán (Szalai, 73.), Spitzmüller, Laczkó – Birtalan (Birtalan, 60.). Cserék: Mursits, Koszó, Szalai D., Balog Zs., Paukner, Juhász Gy., Hudák. Vezetőedző: Zoran Spisljak
FTC: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Pintér, Ramírez – Gera., Nagy Á., Hajnal – Varga R. (Lamah, 60.), Radó (Busai, 60.), Sesták (Trinks, 78.). Cserék: Jova, Lamah, Nagy D., Leandro, Busai, Csukics, Trinks. Vezetőedző: Thomas Doll
Gól: Pintér (9.)
Sárga lap: Fabio (26.), Bényei (36.), Borbély (49.), Vaskó (76.) ill. Ramírez (36.), Nalepa (49.), Hajnal (81.)

93. perc: Vége a mérkőzésnek.

90. perc: A játékvezető 3 percet fog hosszabbítani.

87. perc: Juhász Bálint érkezett Borbély György helyére a hazai csapatban.

82. perc: Egy Fradi kontra. Lamah indította Nagy Ádámot, aki balról beadott, de Fabio visszaért és az utolsó pillanatban tisztázott a kapu torkából.

80. perc: A ferencvárosi védők röviden fejeltek ki egy labdát, Spitzmüller érkezett, aki kapásból próbálkozott, de csak Varga Roland stadioncsúcsát sikerült megdöntenie.

78. perc: Sesták helyére Florian Trinks érkezett a Fradiba.

78. perc: Fabio jobb olali szabadrúgását Damjanovics fejelte magasan kapu fölé.

73. perc: Szalai Dániel érkezett Pilán Márkó helyére a hazai csapatban.

67. Átvette a játék irányítását a Békéscsaba. A szögletarány is 3-3. Thomas Doll látszólag nagyon ideges.

63. perc: Hudák indította Fabiot, aki jobbról középre ívelt, de a labda elment Laczkó feje fölött. Az első komoly csabai lehetőség.

60. perc: A Békéscsabában Hudák érkezett Birtalan helyére, míg a Fradiban Lamah és Busai érkezett Varga Roland és Radó András helyére.

55. perc: A forgatókönyv ugyanaz: A Ferencváros támadó, de komoly helyzeteket nem tud kialakítani. A Békéscsaba próbálkozik, de Dibusz Dénes még a labdával sem találkozott ma.

50. perc: A mérkőzést 2532 néző tekinti meg a helyszínen. Ezt nem szeretnénk minősíteni….

48. perc: Hajnal távoli szabadrúgását röviden fejelték ki, a lecsorgót Gera akarta kapura ollózni, de elkotorták előle a labdát.

46. perc: A Békéscsaba kezdte a második félidőt.

45. perc: Vége az első félidőnek.

42. perc az utóbbi percekben nem alakultak helyzetek. Mindkét csapat a szünetet várja.

37. perc: Egyre feljebb merészkednek a hazaiak. Thomas Doll örjöng a kispadon, és a békéscsaba szurkolóknak is megjött a hangja.

32. perc: Egy rosszul kifejelt Fradi szöglet után Varga Roland kisérletezett 18 méterről, kapásból, de stadioncsúcsot döntött. Ez csak "field goal" lehet a Kórház utcában.

30. perc: Ismét leült kicsit a találkozó, a Ferencváros egyelőre rutinból hozza a találkozót. A hazaiak nem nagyon tudnak pontos támadásokat vezetni.

25. perc: Varga Roland kapott tanári indítást a félpályánál, rávezette a békéscsabai kapura, majd a hosszún érkező Sestákhoz passzolt, aki nem találta el jól a labdát (és lesen is volt)

20. perc: Zuhog az eső Békéscsabán, ez sokszor megnehezíti a csapatok dolgát, mert a gyors játékosok sem érik el a hosszú indításokat.

16. perc:A Fradi birtokolja a labdát körülbelül 80%-ban, a Békéscsabának javulni kell a folytatásban.

9. perc: Vezet a Ferencváors! Hajnal jobb oldali szögletét visszafejelték a tizenegyes pontra, Pintér Ádám érkezett, aki 12 méterről, kapásból a hálóba bombázott 0-1.

8. perc: Ahogy az várható volt, a Ferencváros irányítja a játékot, de az első perc óta nem alakított ki komoly helyzetet.

1. perc: Ramírez baloldali beadását röviden fejelték ki, Varga Roland érkezett, de 11 méterről luftott rúgott, így felszabadult a Békéscsaba kapuja.

1. perc: A Ferencváros kezdte a mérkőzést.