DVTK-PAFC: hányszor lehet azt hinni, hogy vége?

Diósgyőr – Hihetetlen fordulatos meccset nyertek a hazaiak.

Lehetett sejteni, hogy nagy taktikai csata jellemzi majd a mérkőzést, hiszen Bekő Balázs és Robert Jarni is az alapos felkészülés híve. Ilyen esetekben döntő a támadójátékban, hogy egy-két távoli lövés, vagy szabadrúgás mekkora veszélyt tud jelenteni az ellenfél kapujára, az egyéni megvillanásokról nem is beszélve. Igyekeztek a pályán lévők ezeknek a kritériumoknak is megfelelni, de annyira fegyelmezetten igyekeztek megölni egymás támadásait a csapatok, hogy nem született gólt az első félidő végéig.    Koman korai sérülése miatt Bekőnek viszonylag hamar át kellett alakítania a csapatát, míg a vendégek, akárcsak legutóbb a Haladás ellen, nem csak a zárt védekezéssel foglalkoztak, hogy közben kivárhassák a megfelelő alkalmat arra, hogy mérkőzés végkimenetelét eldöntő gólt szerezhessenek.   A második félidő a lehető legideálisabban kezdődött a hazaiak számára, mert az eddig nem a góljairól ismert Okuka remek találatával megszerezték a vezetést. Ez nagyon jót tett a miskolciaknak, akik a játékrész derekán (a gólban ismét benne volt a gólpasszt adó Barczit remekül indító Bognár) Novothny góljával már kettőre növelték az előnyüket. De nem nyugodhattak meg, mert Pekár, szokásos hatalmas góljával szépítettek a felcsútiak. Akik pillanatra nem adták fel a küzdelmet és Zsótér révén egyenlítettek is. Diósgyőrben azonban ismét kiderült, egy meccs nem akkor ér véget, amikor a csapatok azt gondolják, hanem, amikor a játékvezető lefújja…  DVTK-PAFC 3-2 (0-0). Az élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!