Dárdai Pál beszélni akar Bernd Storckkal

Berlin – A volt kapitány szerint a 3. hely a reális.

A német élvonalbeli Hertha edzője Berlinben izgulta végig immár egykori együttese, a válogatott Észak-Írország elleni Európa-bajnoki selejtezőjét. Nem lehetett könnyű megemésztenie, hogy a mieink az utolsó pillanatban szalasztották el a győzelmet, a hosszabbítás perceiben kapott góllal csak 1-1-re végeztek Belfastban.  Így távolabb kerültek az automatikus Eb-részvételt érő első két helytől a csoportban, a realitás most már a pótselejtező. A tréner a német Bild című napilapnak beszélt erről.  – A második mérkőzést Berlinben néztem televízión. Óriási esély volt a sikerre. Egy győzelemmel Magyarország irányíthatta volna a sorsa alakulását, de sajnos ez nem sikerült az utolsó percek balszerencsés pillanata miatt. A valóság az, hogy a harmadik hely van most a csapat kezében – nyilatkozott a Bildnek Dárdai. A nyáron a posztjáról a Hertha kérésére távozó szakember a románok elleni, hazai pályán lejátszott selejtezőt (0-0) itthon nézte, de nem a stadionban, mert nem akarta megzavarni a válogatottat. Ebből is látszik, még mindig szívén viseli az együttes szereplését. – A két mérkőzés, a Románia és az Észak-Írország elleni nem volt igazán látványos, sokkal inkább a küzdelem dominált, ami annak tudható be, hogy elég szorosan állnak a tabella elején a csapatok – értékelt a német lapnak a szakember. – Észak-Írországban nem voltak egyik együttesnek sem nagy helyzetei, talán a sors furcsasága az, hogy végül 1-1-re végződött a találkozó. A helyére kerülő német Bernd Storck évtizedek óta jó kapcsolatot ápol Dárdaival, időnként egyeztetnek egymással – ez persze most, a két Eb-selejtező után is megtörténik – jelezte a Blikk a németeknek adott nyilatkozat fordításában. Játszhatnak-e a Vasas sérültjei a Honvéd ellen?

Mit szól az UEFA elnöke Izland és Wales sikeréhez?