Beszámolók a szombati felkészülési mérkőzésekről

Budapest – Iksz után Loki-siker, győzött a Fradi és a Hali és is. Frissül! VIDEÓ

Puskás Akadémia FC – BFC Siófok 2-0 (0-0)

Az idei esztendőben az élvonalban szereplő Puskás Akadémia a Siósok ellen játszotta le első felkészülési mérkőzését, amelyen Robert Jarni gárdája 0–0-s félidőt követően, Zsótér Donát és Péter Bence góljával 2–0-ra győzött az NB II 12. helyezett Siófok ellen.

Így értékelt Robert Jarni.

Felkészülési mérkőzés:

G.: Zsótér, Péter

Puskás Akadémia FC:

1. félidő: Tóth B. (Pajovic, 29.) – Fiola, Kelic, Fodor, Forró – Zsidai, Márkvárt – Pekár, Nagy Zs., Pauljevic – Lencse

2. félidő: Pajovic (Pogacsics, 60.) – Fodor, Tar, Lipcsei, Dinjar – Polonkai, Erdei – Péter, Nagy Zs., Zsótér – Castillion

NK Anakaran Hrvatini – Szombathelyi Swietelsky-Haladás 0-2 (0-0)

Felkészülési meccsen a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 2-0-ra győzött az NK Ankara Hrvatini vendégeként.

Kellemes napsütéses időben, nyolc fokban melegítenek a csapatok a tengertől körülbelül 50 méterre található pályán. Király Gábor csütörtökön hazautazott a díjátadó gálára, otthon készül. Halmosi Péter sem lépett pályára, az egyik edzésen rúgást kapott a bal lábára.

Ami az összecsapás érdemi részét illeti, a gólnélküli első félidőt követően a 48. percben Szasa Popin kapott labdát a bal szélen, majd nyolc méterről a kifutó kapus mellett ballal a bal sarokba helyezett. A 60. percben Jánvári bal oldali beadását Popin lekezelte, majd sarokkal, hat méterről a kapu közepébe lőtt, ezzel duplázott és kialakította a 2-0ás végeredményt a Hali javára.

Így értékelt Mészöly Géza.

G.:
Popin (48., 60.)

Ankaran, 30 néző, játékvezető: Antic

NK Ankaran: Blaznik – Mate, Vidakovic, Zlatic, Badzim – Reja, Pletikos, Gajsek, Vodeb – Valenta, Zemljak.

Haladás: Rózsa – Jaramillo, Jagodics, Jánvári, Bosnjak – Nagy P., Iszlai – Savanovic, Németh M., Ugrai – Gaál

FTC-Nagymihály 2-0 (0-0)

A Bonyhád 17-0-s legyőzését követően a Ferencváros a szlovák élvonalban szereplő Nagymihályt fogadta felkészülési mérkőzésen, Thomas Doll együttese pedig ezúttal sem hibázott és 2-0-s sikert aratott.

A Fradi az első félidőben a Dibusz – Ramírez, Pintér Á., Leandro, Dilaver – Nagy Á., Gera – Varga R., Hajnal, Lamah – Sesták összeállításban még nem tudta feltörni az ellenfelét, ekkor 0-0-s döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második félidő 54. percében viszont már összejött a gólszerzés a Jova – Kárász, Pintér, Gyurácz, Silye – Cukic, Gera D. – Nagy D., Busai, Nyéki – Dragóner F tizeneggyel felálló csapatnak, ekkor Nagy Dominik szerzett szépen meg egy labdát a nagymihályi térfél közepén, rávezette a kapusra, majd a lábai között a hálóba lőtt spiccel. A 66. percben egy jobb oldali szögletet végzett el az FTC, a hosszún Kárász Krisztián helyezkedett a legjobban, aki egy íves fejessel a bal alsóba juttatta a labdát, ezzel kialakítva a 2-0-s végeredményt.

Így értékelt Thomas Doll.

G.:
Nagy D. (54.), Kárász (66.)

FTC: Dibusz – Ramírez, Pintér Á., Leandro, Dilaver – Nagy Á., Gera – Varga R., Hajnal, Lamah – Sesták

FTC II. félidő: Jova – Kárász, Pintér, Gyurácz, Silye – Cukic, Gera D. – Nagy D., Busai, Nyéki – Dragóner F.

Nagymihály: Kira – Simcák, Podholin, Bednár, Bayon – Sedlák – Koscelnik, Vernon De Marco, Tóth – Kunca, Hamulak

Csereként pályára lépett: Macej, Gallo, Caballero, Straka, Vajs, Gric, Mensah, Serecin, Bellás

(fotó:fradi.hu)

DVSC-TEVA Gaz Metan Medias 3-2 (1-0)

A DVSC-TEVA 3-2-re nyert a második Gaz Metan Medias elleni találkozón – írja a dvsc.hu

A mai második Gaz Metan Medias elleni edzőmérkőzésen már a 3. percben vezetést szerzett a DVSC, amikor Adamo Coulibaly remekül ugratta ki Szakály Pétert, aki előre tört, majd a hálóba lőtte a labdát. Nem sokkal később a vendégek tizenegyeshez jutottak, ami azonban kapu mellé ment. Ezt az egy lehetőséget leszámítva nem tudtak veszélyesek lenni a medgyesiek, végig a hazaiak irányították az amúgy nagy iramú találkozót.

A második félidő elején egyenlítettek a vendégek: egy jobb oldali beadás után Alexandru Buziuc az ötös jobb sarkáról fejelt a hosszúba. A Loki továbbra is támadott, és a 70. percben újra megszerezte a vezetést, amikor Bódi Ádám szabadrúgásból, 18 méterről csavart a jobb felsőbe. Négy minutummal később Kulcsár Tamás lőtte be a Szakály Pétertől kapott labdát. A vendégek nem sokkal később szépítettek, de a DVSC-TEVA győzelmét nem tudták veszélyeztetni.

DVSC: Radosevic – Lázár, Brkovics, Mészáros (Kinyik 73.), Barna – Bódi, Jovanovic, Szakály, Horváth Zs. – Kulcsár, Coulibaly

G: 1-0 Szakály (3.), 1-1 Buziuc (51.), 2-1 Bódi (70.), 3-1 Kulcsár (74.), 3-2 Balas (79.)

Paksi FC-Bp. Honvéd 1-3

Szombat délután a Paks fogadta a Honvédot felkészülési mérkőzésen. A kispestiek az első félidőben megszerezték a vezetést, miután Vernes sarokkal visszatett labdáját Kamber lőtte 15 méterről a jobb alsó sarokba. A második félidő elején tizenegyeshez jutott a Honvéd, amit Vernes Richárd magabiztosan értékesített. A 82. percben eldőlt a mérkőzés, a csereként beállt Danmarius Constantinescu emelt a kapuba Eppel Márton kiugratása után. A lefújás előtt még szépíteni tudott a hazai csapat, Hahn János két cselt követően 16-ról kilőtte a bal felső sarkot.

Így értékelt Csertői Aurél.

Paksi FC: I. félidő: Molnár – Kulcsár, Lenzsér, Gévay, Szabó J. – Papp – Kővári, Kecskés, Bertus, Bartha – Balázs. II. félidő: Székely – Bagó, Asztalos, Rodenbücher, Báló – Kesztyűs – Hahn, Koltai, Nagy R., Bor – Vlasics.

Bp. Honvéd: Kemenes (Nagy S. 46.) – Bobál (Botka, 46.), Baráth, Lovrics (Ignjatovics 46.), Sváb – Gazdag (Constantinescu 46.) – Ikenne King (Nagy G. 46.), Vasziljevics, Kamber (Eppel 46.), Holender (Hidi 46.) – Vernes.

G: Hahn (89.) ill. Kamber (16.), Vernes (48.-11-esből), Contantinescu (82.)

FC Dabas-Békéscsaba 1912 Előre 1-0

Délben kezdődött a Békéscsaba első felkészülési mérkőzése – a Pest megyei Dabason vendégszerepeltek a Lilák. Bár keret alakulhat még némileg, Zoran Spisljak jövő hét hétfőn mesterünk utazó keretet hirdet a törökországi edzőtáborral kapcsolatban.

Az első félidő viszonylag eseménytelenül zajlott. A Békéscsaba szempontjából fontos volt, hogy mindenki lehetőséget kapott, bár kapuscsere nem volt. A találkozó vége előtt nyolc perccel Mursits Roland rosszul adta ki a labdát, a vendégek játékosa, Csák Zoltán pedig az üres kapuba gurított, amivel megszerezte a győzelmet a Dabas. Zoran Spisljak gárdája négy nap múlva javíthat az Arad ellen.

Így értékelt Zoran Spisljak.

Békéscsaba: Mursits – Bényei, Vaskó, Piermayr, Laczkó – Takács P., Calvente, Assenov, Fabio, Paukner, Birtalan. Cserék: Vadász, Fehér, Huszár, Juhász, Oláh, Spitzmüller, Svedyuk, Konyecsni, Pilán, Punosevac, Tóth D., Poleksić.
G: Csák (82.)

DVSC-TEVA – Gaz Metan Medias 1-1 (0-1)

Szombaton két felkészülési mérkőzés szerepel a Loki programjában, mindkét esetben a medgyesi Gaz Metan az ellenfél. Az elsőt már le is játszotta csapatunk, a találkozó 1-1-es döntetlennel zárult – írja a dvsc.hu

Kezdetben a vendégek birtokolták valamivel többet a labdát, a 8. percben a vezetést is megszerezték, ám ezt leszámítva veszélyes lehetőségük nem volt. A DVSC idővel átvette az irányítást, az első félidő végén már nagy mezőnyfölényben futballozott. A folytatásban is a Loki dominált, sok helyzetet dolgozott ki, és az egyenlítést is összehozta: a szerb próbajátékos, Nemanja Mladenovics szögletét követően Máté Péter fejelt kapufára, a visszapattanót pedig Szatmári Csaba a hálóba lőtte. Ezután még számtalan lehetősége volt a DVSC-nek győzelem megszerzésére, de a helyzetek kimaradtak.

DVSC: Verpecz (Deczki 70.) – Nagy Z., Szatmári, Máté, Korhut – Bereczki, Ludánszki (Kinyik 65.), Mladenovics, Ferenczi – Sándor T., Sidibe
G: Staicu (8.) ill. Szatmári (68.)

Újpest FC – Monor 5-1 (3-1)

Az OTP Bank Liga 2. helyén álló Újpest Dunakeszin fogadta edzőmérkőzésen az NB III középcsoportjában szereplő Monor gárdáját. A vendégek már a mérkőzés elején megszerezték a vezetést egy remek kiugratás után, ám a lila-fehérek szinte azonnal egyenlítettek Perovic közeli lövésével. Nem sokkal később az Újpest egyik őszi legjobbja, Balogh Balázs tekert a 18 méterről a bal felső sarokba. Az első félidő hajrájában Enis Bardhi is eredményes volt, egy távoli szabadrúgás után bombázott a kapuba a macedón középpályás. A második félidőben is támadólag lépett fel az Újpest, de a csereként beállt Windecker, majd Filkor is célt tévesztett távolról. Ami nem ment a fiatalságnak, azt rutinból megoldotta Kabát Péter, aki remek cselsorozat után szerzett újabb gólt a lila-fehéreknek. Az utolsó pillanatokban még a csereként beállt Gere is betalált ezzel kialakult az 5-1-es végeredmény. Az Újpest remek önbizalom növelő eredménnyel kezdett.

Újpest: Balajcza – Ronney, Kecskés, Litauszki, Mohl – Hazard, Bardhi, Sankovic, Balogh B., Balázs – Perovic. Cserék: Kovács Z.,. Nagy T., Windecker, Andric, Kabát, Filkor, Gere, Pávkovics, Mihály, Bauer. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics

G: Perovic, Balogh B., Bardhi, Kabát, Gere.

Budaörs-DVTK 0-2 (0-1)

Az OTP Bank Liga 9. helyén álló DVTK az NB II 3. helyén álló Budaörs otthonában lépett pályára. A mérkőzés első negyed órájában a kapuk nem forogtak veszélyben, majd az első helyzetből megszerezték a vezetés a vendégek. Lipták tette előre a labdát a felezővonal tájáról, amit Bognár szépen pörgetett Bacsa elé, aki a tizenhatos vonalán maga elé tette majd a kapu bal oldalába lőtt. A második félidő elején növelte előnyét a Diósgyőr. Barczi került helyzetbe, lövését a hazai kapus védte, de a kipattanót Koman 10 méterről a hálóba lőtte. A folytatásban a vendégek uralták a találkozót, de újabb gólt nem sikerült lőniük. Egervári Sándor csapata magabiztos győzelmet aratott, következő mérkőzését Törökországban játssza a Qarabag FK ellen január 20-án.

Így értékelt Egervári Sándor.

DVTK: Rados (Antal, 46.) – Okuka (Eperjesi, 63.), Lipták, Kovács G. (Kitl, 63.), Németh M. (Nemes, 46..) – James, Egerszegi – Nikházi (Ternován, 63.), Bognár I., Koman (Takács, 63.) – Bacsa. Cserék: Antal, Eperjesi, Nemes, Kitl, Ternován, Barczi, Takács T., Novothny. Vezetőedző: Egervári Sándor.