Az MTK Kanta vezérletével kitömte a DVTK-t

Budapest - A Diósgyőr kilenc emberrel fejezte be a mérkőzést.

Az egy hete hátrányból felállva egy pontot szerző MTK fogadta a harmadik fordulóban a hosszabbítás perceiben három pontot elvesztő DVTK-t az Illovszky-stadionban.    A múlt ismert eseményei után a folytatás a kék-fehéreknek sikerült jobban, hiszen az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert 45 percnyi játék után. Előbb Kanta József rúgótechnikája, majd utóbb Vadnai Dániel harciassága ért MTK-gólt. A DVTK tanácstalan játéka egyedül egy Miroszlav Grumics kapufa által tört meg, de összességében egy félidő után semmi extrát nem nyújtott a borsodi egylet. Úgy tűnt, a Videotontól elszenvedett drámai vereség még mindig ott volt a vendég játékosok fejében. A fordulás után nem az történt, ami azért inkább várható lett volna, azaz, hogy a DVTK nekiesik a hazai csapatnak, és farag tetemes hátrányából. Inkább pont az ellenkezője volt látható, ugyanis az MTK igyekezett lezárni a meccset még a második félidő elején. Ugyan ez nem sikerült a kék-fehéreknek, de egy órányi játék után már igen! Igaz, ehhez kellett az is, hogy a DVTK 10 főre fogyatkozzon, és az is, hogy Kanta sokadik zseniális passzát Hrepka végül befejezze. A 3-0 után már csak az volt csak a kérdés mennyit kap még a borsodi egylet. Nos, a csereként beállt Ramos és az egész meccsen mesterien játszó Kanta révén még kettőt, a Bekő-csapat végül kilenc játékossal fejezte be – Grumiccsal a kapuban – a mérkőzést. Káosz.  MTK-DVTK 5-0 (2-0). Az élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!