A Vidi majdnem belealudt a Hali elleni meccsbe

Felcsút – Feczesin ősszel hibázott, most belőtte a tizenegyest.

A Videoton játékán egyáltalán nem látszódott a hétközi Magyar Kupa kudarc, ugyanis önbizalomtól duzzadva rontottak neki a Haladásnak. A mérkőzés első helyzete Simon Ádám nevéhez fűződött, de a válogatott középpályás átlövése elkerülte a kaput. A tizedik percben azonban megszerezte a vezetést a székesfehérvári csapat, egy kis szöglet után Haraszti Zsolt passzolt Filipe Oliveirához, aki nyolc méterről a jobb alsó sarokba bombázott (1-0).

A gól után kicsit alábbhagyott az iram, de a Videotonnak a vezetés birtokában nem kellett megszakadnia. A 29. percben egyenlíthetett volna a Haladás, miután Kovácsik Ádám alászaladt egy beadásnak, azonban Juhász Rolandnak a kapu torkából sikerült mentenie egy szombathelyi támadó elől. A 33. percben Király Gábor is megmutatta miért ő az ország legjobb kapusa, ugyanis Loic Nego léc alá tartó bombáját elképesztő reflexmozdulattal ütötte ki.

fotó: vidi.hu

A fordulás után nagyot esett a találkozó színvonala. A Haladás átvette a játék irányítását, de ez csak annyit takar, hogy a szombathelyiek a mezőnyben gurigáztak.

Az első valamirevaló helyzet a 64. percben történt, amikor a gólszerző Filipe Oliveira cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd gyanús körülmények között a földre került, azonban Vad II István sípja néma maradt. Egy perccel később a semmiből egyenlített a Haladás, egy székesfehérvári labdavesztés utáni kontra végén Sasa Popin volt eredményes (1-1).

A végére felpörögtek az események, mert a 70. percben tizenegyeshez jutott a Videoton. Stopira beadásába a szombathelyi gólszerző, Sasa Popin ért bele kézzel, Vad II István azonnal a tizenegyes pontra mutatott. A labda mögé az a Feczesin Róbert állt, aki négy perccel korábban állt be, és magabiztosan értékesítette a büntetőt (2-1). Érdekesség, hogy a két csapat őszi mérkőzésén Király Gábor megfogta a Vidi csatárának kísérletét.

Az utolsó húsz percben a Haladás próbálkozott, de Kovácsik Ádámnak nem kellett bravúrt bemutatnia, hogy megőrizze a Vidi a három pontot. Horváth Ferenc csapata ezzel megszerezte második győzelmét a tavaszi szezonban.

Videoton-Haladás 2-1 (1-0). Az élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!