A Ferencváros 17 gólt vágott a Bonyhádnak

Budapest – Doll a fiatalokkal is elégedett volt. VIDEÓ!

Magabiztos győzelemmel kezdte a felkészülési mérkőzések sorozatát a Ferencváros NB I-es labdarúgó-csapata, amely 17–0-ra nyert a Népligetben felkészülési mérkőzésen a Tolna megyei I. osztályban szereplő Bonyhád ellen.

A Ferencváros a Dibusz – Dilaver, Pintér, Nalepa, Ramírez – Gera, Nagy D. – Nyéki, Hajnal, Varga – Sesták tizeneggyel kezdte a mérkőzést és az első gólra se kellet sokat várni. A 14. percben Sesták ment el a jobb oldalon, laposan középre tálalt, egy védő ugyan még bele tudott kapni a labdába, de pont Varga elé tálalt, aki higgadtan a kapuba lőtt – derül ki a fradi.hu beszámolójából. Hat perccel később Nagy Dominik indította el a jobb szélen Dilavert, aki laposan középre adott, Sesták érkezett és a hálóba lőtt. A 22. percben megvolt a harmadik is: Nagy Dominik ugratta ki Vargát, aki gyorsabb volt ellenfelénél, majd a kapus mellett magabiztosan a hálóba gurított. A 26. minutumban Nagy Dominik lépett ki a védők közül és vezette rá a kapusra a labdát. A bonyhádi kapus elsőre hatalmas bravúrral hárított, de a játékszer visszakerült Nagy Dominikhez, aki a hosszún érkező Sesták fejére varázsolta azt, a szlovák válogatott játékos pedig 4-0-ra módosította az állást. A 28. percben Ramírez játszott össze Hajnallal a bonyhádiak térfelének felénél, majd ecuadori játékos a bal oldalról a középen felfutó Gera elé tálalt, aki félmagasan a hálóba belsőzött. Öt perccel később már 6-0! Varga jobb oldali beadására Sesták érkezett a jobb oldalon, majd a rövid felsőbe fejelt. Ezt követően Pintér beadása után Hajnal kényszerítőzött Sestákkal, majd előbbi 15 méterről szépen lőtt Szabó kapujába. A 44. percben Gera újra Pazar labdával szolgálta ki Vargát, aki megkerülős csellel becsapta Szabót, majd az üres kapuba lőtt, így az első félidőben 8-0-ra vezetett a Fradi.

(fotó:fradi.hu)

A szünetben szinte a teljes csapatot lecserélte Thomas Doll, a második félidőben a következő együttesel állt fel a Ferencváros: Jova – Kárász, Gyurácz, Leandro, Silye – Nagy Á., Cukic – Nagy D., Busai, Lamah – Dragóner. A 49. percben Busai lódult meg a szélen, élesen közére tett labdájába Szlama tette bele a lábát, így öngólt vétett. Az 53. percben Kárász fejelt vissza egy labdát Leandrónak, aki nem hibázott. Négy perccel később Lamah adott vissza középre a jobb szélről, Busai pedig kapásból, 17 méterről a rövid alsóba lőtt. A 62. percben Busai játszott össze szépen Dragóner Filippel, helyzetbe is kerültek, ám Lamah elé pattant a labda, aki higgadtan a kapuba tüzelt. Hat perccel később Lamah passzolt Cukichoz, aki a hálóba lőtt. A 72. percben Nagy Ádám játszott össze Lamah-val, majd utóbbi 10 méterről a sarokba helyezett. A 80. percben Dragóner ugratta ki Busait, aki higgadtan a kapuba lőtt. A 88. percben Dragóner Filip ugrott ki a védők közül, majd a kapuba lőtt. A meccs utolsó megmozdulásaként Csukics beadását Dragóner Filip bombázta a léc alá, ezzel kialakítva a 17-0-s végeredményt.

– Nagyon jó teszt volt mindenki számára ez a mérkőzés – fogalmazott Thomas Doll a klub honlapjának. – Mindenki negyvenöt percet kapott, egyedül Nagy Dominik volt a pályán végig. Szép akciókat vezettünk, szép gólokat lőttünk, hasznos mérkőzésen vagyunk túl. Elégedett voltam a fiatalokkal is, pedig Nyéki Márk és Dragóner Filip tulajdonképpen most először volt hosszabb ideje a csapat körül. Az eredmény egyáltalán nem számít, a lényeg az volt, hogy meglegyen a kemény, fizikai edzések mellett a mozgás és a meccsélmény.

Felkészülési mérkőzés:

FTC-Bonyhád 17-0
FTC: Dibusz – Dilaver, Pintér, Nalepa, Ramírez – Gera, Nagy D. – Nyéki, Hajnal, Varga – Sesták
FTC II. félidő: Jova – Kárász, Gyurácz, Leandro, Silye – Nagy Á., Cukic – Nagy D., Busai, Lamah – Dragóner
Bonyhád: Szabó – Kvanduk, Szlama, Köllő, Takács N. – Szekeres – Völgyi, Szász, Genczler, Pfaff – Pap
G.: Varga R. (14., 22., 44.), Sesták (20., 26., 33.), Gera (28.), Hajnal (42.), Szlama (49.), Leandro (53.), Busai (57., 80.), Lamah (62., 72.), Dragóner F. (88., 90.)

Magyar Aranylabda 2015: kora este kiderül, ki lett az abszolút kategória győztese. Nikolics Nemanja, Király Gábor és Németh Krisztián végeztek a dobogón! De milyen sorrendben?

NB1.HU Magyar Aranylabda: 16 éve már, hogy neves sportújságírókat kérünk fel arra, hogy szavazzák meg a magyar labdarúgás legjobbjait. Idén hat kategóriában lehetett voksolni.

Íme, az Aranylabda első három helyezettje és a zsurnaliszták szavazatai

Íme, a legjobb NB I-es díj első három helyezettje és a zsurnaliszták szavazatai

Íme, a legjobb utánpótlás játékos díj első három helyezettje és a zsurnaliszták szavazatai

Íme, a legjobb edző díj első három helyezettje és a zsurnaliszták szavazatai

Íme, a legjobb kapus díj első három helyezettje és a zsurnaliszták szavazatai

Íme, a legjobb játékvezetői díj első három helyezettje és a zsurnaliszták szavazatai