A DVTK-nak sem sikerült feltartóztatni a Fradit

Miskolc - Tamás Márk piros lapja elrontotta a rangadót.

A DVTK-FTC mérkőzésnek még akkor is a Fradi volt esélyese, ha a Diósgyőr hazai publikuma előtt léphetett pályára. A vendégek ugyanis olyan formában vannak, hogy csapat legyen a talpán az NB I-ben, amelyik megállítja a még veretlen Ferencvárost.     Az azonban igaz, hogy Miskolcon senki sem mehet biztosra, ezért is ígérkezett érdekes találkozónak a két együttes összecsapása. A forduló rangadóját azonban Tamás Márk piros lapja úgy ahogy van a 18. percben elrontotta. A Fradi az emberelőnyét szinte azonnal kihasználta, míg a Diósgyőr nem tudott igazából mit kezdeni az FTC dominanciájával. A hazaik reménye csak azért nem halt el ideje korán, mert az első félidőben több gólt már nem szerzett a Doll-csapat. Maradjunk annyiban, lett volna rá lehetősége…  A fordulás után Geráék kicsit belealudtak a kényelmes helyzetükbe, de a DVTK nem tudta kihasználni a néhány perces vendéglazsálást. Ezek után a zöld-fehérek döntésre vihették volna a dolgot, ha Rados nem véd ihletett formában, de úgy védett!  A hajrában, ahogy várható volt, mindent egy lapra tett (volna) fel a Diósgyőr, így már Dibusznak is akadt dolga, de az igazi hazai rohamok elmaradtak, mert Lamah végül bevette a Rados kapuját a 79. percben, letörve a diósgyőriek harci kedvét, és eldöntve a három pont sorsát.Sz. L.   DVTK-Ferencváros 0-2 (0-1). Az élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!

NB I: Edzői értékelések a 13. forduló meccseiről