Újpest: Banai a meccs embere

Újpest- Diósgyőr 2-0

Banai – Pauljevics – Koszanovics – Hall – Fehér, Onovo -Tajti, Kiss – Mörschel – Csoboth, Ambrose összeállításban kezdtünk. Szerintem ez a legjobb felállás jelenleg (betudva hogy többen sérültek.) a 4-2-3-1-es formációban. És annak is örülhetünk, hogy ismét öt magyar a kezdőben!

Eseménydús első félidő

Az első percekben a Diósgyőr agresszíven és hatékonyan támadott le, így többször is labdát vesztettünk a saját térfelünkön. De izgatottságnak vagy kapkodásnak nyoma sem volt a csapatunkban (nem úgy a szurkolók között!). A 9. percben Vancas lőtt éles szögből, de Banai lábbal védett. A 14.percben Jurina fejelt kapura Koszanovic szorításában, de fölé is ment és Bana is rajta volt. A 17. percben végre kezd magához térni a csapat. Csoboth szerez labdát a saját térfelünkön. Végigviszi a támadást, majd kijátssza Kiss Tominak, aki tol egyet befelé, és ballal a jobb felső mellé teker. A kapus már verve volt, kevésen múlt, ez volt az első nagy helyzetünk. A 26. percben megint Csoboth viszi el bal oldalon a labdát, ketten is kilépnek rá. Így Tajti középen tisztán átveheti, rárúgja, és a kissé ütemtelen lövés be is menne, de a kapufa hárít. Ez volt a második nagy helyzetünk. A 30. percben Tajti ki akarta kísérni a labdát, de Gera elvette tőle, visszapassz Pernambuconak, aki rálőtte a hosszúra. Hall azonban beleért, így róla szögletre ment. A 34 percben Holdampf szerez labdát, indítja Pernambucot, sajnos Fehér lassan reagálja le, így a brazil lépéselőnybe kerül, de Bana hárít. A 40. percben Dió-szabadrúgás a jobb oldalról, a középre szálló labdát Jurina tette kapura, de Bana egy reflexmozdulattal kiütötte, majd az ismétlést is fogja. Sokadik bravúrja ma Banainak. Brávó! 42. perc, ismét Csoboth megy el a bal szélen, kilépnek rá, így a támadást kísérő Onovóhoz passzol, aki 24-ről rárúgja. A labda épphogy elmegy  a jobb felső mellett. Ez is jó lehetőség volt, szám szerint a harmadik nagy helyzetünk. A végén még egy diósgyőri helyzet, de megússzuk. Vége a félidőnek. Az idei szezonban most játszunk a legerősebb csapat ellen, talán csak a Puskás volt eddig ezen a szinten. Viszont sikerült felnőnünk a feladathoz, mert frissen és élesen játszunk, és bár az első negyedórában a Diósgyőr letámadása elég hatékony, a 15 perctől már nekünk is jönnek a helyzetek és a mezőnyben is szépen játszunk. A kulcs azt hiszem az, hogy nagyon gyorsan játsszuk át a középpályát,  így a Diósgyőr nem tud elég párharcot provokálni a pálya közepén, a védekező harmadukban viszont már sokkal óvatosabbak. A center mögötti 3 támadónk, Kiss, Mörschel és Csoboth nagyon jó helyeken veszik fel a labdákat, és ezáltal remek megiramodásokat láthatunk. Többször is sikerül megkontrázni az ellenfelet, és a mi helyzeteink sokkal több veszélyt hordoznak mint az ellenfélé. Talán csak egy ember lóg ki lefelé, Fehér Csanád, aki többször is bizonytalan, és az oldalán Pernambuco többször is megverte. Nem is csoda, hogy a félidőben lehozza Vignjevics, és bejön helyette Tamás Krisztián. Ezzel azonnal megváltozik a játék képe, mert Tamás mind fizikumban mind gyorsaságban felveszi a versenyt az ellenfelével.

Jót tett a pihenés

Jól jöttünk ki a szünet után, és most mi támadunk le agresszívebben. 47. percben Kiss középre adja Onovóhoz, Onovo bepassz előre középre, Tajti egy labdaérintéssel továbbítja Kiss Tominak, aki kilép, de 8 méterről fölé durrantja. Ajtó-ablak helyzet volt. Ez volt a negyedik nagy helyzetünk. A 48. percben Csobothot buktatják a 16-os vonalával egy magasságban. Bent hatalmas helyezkedés, Tajti ível középre, de úgy, hogy az átszáll mindenki felett. Sajnos a kapufa ismét ment. Ez volt az ötödik lehetőségünk. A visszapattanót Kiss Tomi lövi rá 16-ról, de a labda elsuhan a bal alsó mellett. Simán beakadhatott volna. A 51. percben szögletet rúgunk. Tajti ível, de ezúttal nem középre, hanem a rövidre, Onovo fejére, aki két védő között is a hálóba bólintja. 1-0 ide. Bravúros volt Tajti beadása, hisz úgy ívelte Vincent fejére a labdát, hogy elölről és hátulról is fogták, mégis ő tudta megfejelni. Az pedig szintén zseniális, ahogy érkezett és ahogy befejelte. Nagyon megérdemeltük, hogy a hatodik helyzetünkből végre sikerült gólt elérnünk, 1-0. A gól után némileg visszaállunk és próbáljuk a térfelünkön szűkíteni a területet, hogy a gyors diósgyőri csatároknak ne legyen elég helye. A taktika több-kevésbé működik is. 61. percben egy rövid kirúgás után Jurina ziccerben mellé gurít. Mázlink volt most. A 63. percben a kis Gera csúnyán megrúgja Csobothot, amiért villan a sárga, teljesen jogosan. A meccs egyébként a nagy iram ellenére sem durva, talán csak Gerában van némi frusztráció, amit belépőkkel próbál levezetni. Már kijárt neki a lap. A 64. percben ismét egy Tajti szabadrúgás, Mörschelig száll a hosszúhoz a labda, de Mörsi sajnos kicsit hátradől lövés közben, így a labda fölé száll. Ez is helyzet volt, a hetedik. 66. perc, egy felívelést Ambrose fejel vissza Onovónak, aki Kisst futtatta középen, Kiss vezette egy kicsit a labdát, majd remekül tálalt Ambrose elé, aki 10 méterről, jobbal, a jobb alsóba lőtt, úgy hogy fel sem nézett, 2–0.  Ez is parádés alakítás volt mindhárom játékosunktól. És itt most álljunk meg. Ambrose tavaly ilyenkor helyzetig sem jutott volna, mert fogalma sem volt, hogy hova kéne futnia. Most nem csak hogy jó ütemben lépett ki a legjobb helyen, de érzésből rúgta el a labdát a hosszúba. Ez már csatárteljesítmény a javából. Ha lehet olyan, akkor a gól után még inkább visszaálltunk. A 69. percben ismét Jurina hagyja ki a helyzetet. 74. perc, Ambrose szerez labdát az ellenfél tizenhatosánál, de ahelyett hogy a tisztán álló Kisshez játszaná azt, inkább fölé rúgta. Ambrose elfáradt. Jönnek is a cserék. A 76. percben Kiss Tomi és Ambrose helyett érkezik Mack és SimonMack szűrőnek jön Onovo mellé, Simon a jobb oldalra, és Mörsi megy fel centernek. A 79. percben Ganea váltja Csobothot, aki szintén elfáradt és aki egyébként elég sok rúgást is kapott. Kellenek is a cserék, mert egyre kevésbé érünk oda a párharcokra, látszik hogy kezd lassulni a társaság. A 83. percben újabb BANAI-BRAVÚR! Egy diósgyőri támadás végén előbb Jurek fordult le védőjéről és lőtt kapura 11 méterről, Banai lábbal védett, majd a kipattanót Pozeg Vancas fejelte a jobb felső irányába, Banai a levegőben úszva szedte ki a jobb felsőből! Hatalmas védés volt, főleg, hogy a földről felpattanva kellett hárítania. A végén még jön néhány gyenge próbálkozás, de lélekben már rég feladták ezt a meccset a Diósgyőriek. Nyertünk 2-0-ra!

Összegzés

A meccs hatalmas iramot és hazai szinten jó játékos is hozott. Mindkét csapat gyors, így voltak nagy beindulások és sok-sok helyzet. Nálunk előrelépés volt, hogy ezúttal több komolyabb helyzetet sikerült összehozni, és bár kevesebb volt a kapura lövésünk, de a gólhelyzeti mutató biztos magasabb lesz, mint a korábbi meccseken. Az, hogy ezt a meccset sikerült lehozni gól nélkül, az Banainak és a szerencsének köszönhető. Banának nagyon sok bravúrja volt, de volt amikor egyszerűen már csak a szerencse mentett meg bennünket a góltól. Az ellenfél erősségét mutatja, hogy ők úgy tudták összehozni a helyzeteiket, hogy nálunk ezúttal Hálistennek elmaradtak az egyéni hibák. Azt hiszem, hogy Vignjevic erre a meccsre megtalálta a tökéletes kezdőt és a tökéletes taktikát is hozzá. Védekezésben nagyon jól zártuk a jobb szélt, Ehhez nagyon kellett Pauljevics tanítani való védekezése, és Kiss Tomi agilis játéka is. A bal oldalon, az elején még Csoboth is vissza lépett besegíteni Fehérnek, de később taktikai okokból már nem jött vissza annyira mélyen, így Csanádnak meggyűlt a baja a brazil szélsővel. Középen Onovo remekül szűrt, és Tajti kiválóan irányított. Az elől lévők nagyon jó helyeken vették fel a labdákat, hol visszaléptek érte, hol területre futottak be, így kifejezetten gyorsan jutottunk el az ellenfél kapujáig. De az egész csapat fegyelmezetten védekezett, de a Diósgyőr nem csak gyors de párharc erős gárda is, így ők is szépen termelték a helyzeteket. Hogy ezek kihasználásában nem voltak annyira sikeresek mint a mieink,  annak az is lehet az oka, hogy többnyire sikerült mindig odaérni egy-egy védőnek, de volt hogy Mörschel vagy Ambrose szerelt a saját 16-on belül. Ebbe a meccsbe mindenki hatalmas munkát tett bele, és ez hozta meg az eredményt.

Egyéni produkciók

Banai ihletett formában védett, megszámolni sem tudom, hogy hány bravúrja volt. Ha mindig így tudna védeni, az igen üdvös volna. Kimondhatjuk, hogy ő volt a mezőny legjobbja. Pauljevics kevesebbet ment fel, viszont a védőmunkáját parádésan látta el. Koszanovicson látszik a rutin, mert úgy játszott, mintha nem is a héten igazoltuk volna. Nagyon stabil volt, és stabilitást tudott adni a védelemnek is. Hall is remekül játszott, nagyon szép mentései is voltak, ő is kiemelkedőt nyújtott. Fehérnek sajnos nem ment a játék, a cseréje teljesen indokolt volt, és Tamás Krisztián nagyon jól szállt be, remekül zárta végre a bal oldalunkat, és a támadásokhoz is sokat hozzá tudott tenni. Nagyon jó, hogy  visszatért. Onovo úgy játszott, ahogy kell. Fantasztikus munkabírással szűrte a támadásokat, és kiválóan lépett be a támadásokba is. Egyre jobban megérti magát Tajtival, a gólja pedig extrává emelte a teljesítményét. Tajti is egyre jobban felveszi a ritmusunkat. Rúgott két kapufát, adott egy gólpasszt, és nagyon jól mozgatta a csapatot. Nála csak egy dolgot hiányolok, néhány párharcba túl kényelmesen megy bele. Kiss Tomi egyre jobban formába lendül. Most is hozta a lendületes szélsőjátékát, adott egy gólpasszt,  és többször is helyzetbe tudott kerülni., és ha kicsit lehiggad és nem kapkod, akkor jönni fognak a gólok is. Mörschel játéka is javulóban van. Nagyon sokat dolgozott a két tizenhatos között, aztán centerben is, igaz most nem volt olyan hatékony, mint Debrecenben, de olyan területekre fut, és olyan kreatív a játéka, hogy a csapat profitálni tud belőle. Csoboth még nincs csúcsformában, de végre ezen a meccsen megint jöttek a megindulásai, volt két kulcspassza, és sokszor csak szabálytalanság árán tudták tartani. Az ő és Kiss Tomi sebessége nagyon extra a játékunkban. Ambrose, hatalmasat küzdött, rengeteg csatát is nyert, néhányszor helyzetbe is került, és az egyiket be is rúgta. Ő a keret legjobban fejlődő játékosa. Simonnak, miután beállt, főleg védekeznie kellett, és azt jól is hozta, a támadásokhoz ezúttal nem sokat tudott hozzá tenni, de vélhetően most nem is az volt a feladata. Mack most jól szállt be, ütközött, összeszedett lecsorgó labdákat, csak így tovább! Ganea a hosszabbítással együtt kapott 15 percet, de azt a negyed órát végig sprintben tette meg. A hátul passzolgató Dió védőket folyamatosan űzte és hajtotta, hogy ne tudjanak tisztán felívelni. Nagyon odatette magát.

Vignjevics ezúttal tényleg remek taktikával és a tökéletes kezdővel küldte fel a csapatot. Ezúttal jól sikerült a motiváció is, hisz mindenki koncentrált volt. Éles volt a csapat. A cseréket is jókor húzta meg és jól sikerültek a hadrend váltások is. Tökéletes munka volt.

A Diósgyőr több más csapattal ellentétben kifejezetten jó benyomást tett rám. Ők is focizni akartak, és csak ritkán durvultak. Egy-két elkésett belépő volt, és talán csak Gera játszott túlzott erőbedobással.

Karakó a bemelegítés alatt kapott hideget-meleget, amire úgy reagált, hogy megtapsolta a bekiabálókat. Na ez nem volt sportszerű mozzanat. Ugyanakkor a meccset szerintem jól vezette, most nincs mit rajta számon kérni.

Végül, de nem utolsó sorban a tábor. A tábor ma olyat nyújtott, hogy ennek a meccsnek nem is lehetett más a vége, csakis győzelem. Ez a szurkolás nagyon sok plusz energiát adott a játékosoknak. Nektek is jár a Szép volt Fiúk!