nb1.hu

Derbi: a sajtópáholy szurkolói összetétele

A címvédő és listavezető Ferencváros 3-1-re legyőzte a vendég és az utolsó 15 percben emberhátrányban futballozó Újpestet a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójának vasárnap este játszott fővárosi rangadóján. A két csapatnak ez volt a 237. egymás elleni bajnoki mérkőzése, 61 újpesti siker, valamint 62 döntetlen mellett 114. alkalommal diadalmaskodott a zöld-fehér együttes. Az FTC egymás után 12. alkalommal nyert az Újpest ellen, ezzel megőrizte idénybeli hazai veretlenségét, míg a lila-fehérek már sorozatban ötödször kaptak ki idegenben, és a 10. helyen állnak, két pontra a már kiesést jelentő 11. pozíciótól.

MEGÉRKEZÉS A DERBIRE

Neked nem foglaltam helyet, mert nem vagy fradista!

Fél órával a Derbi kezdete előtt értem fel a sajtóhelyre, az Üllői129.hu főszerkesztője fogadott így. Eddig egyébként mindig megtette.

A Petinek viszont foglaltam, mert a Vasas ellen nem itt ült, nem is nyertünk miatta

– folytatta sportbarátom átszellemülten.

SAJTÓPÁHOLY KÖRNYÉKÉN SZURKOLÓK

Akkor direkt ültem Peti helyére (0-0 lett), de, amikor megtettem, nem tudtam, hogy nem babrálok ki vele. Most viszont azonnal tudtam, hogy onnan, ahová leülök, felállva és megfordulva még jobban megállapíthatom, hogy a sportújságírók közül milyen szurkolók jöttek ki a Derbire tudósítani.

Kezdjük a leglátványosabb jelenséggel: az Újpest FC sajtóosztályának a tagjai, teljesen elkülönülve mindenkitől, a sajtókijárónál szurkolták végig az egész meccset. Viselkedésük mellett az öltözékükön észrevehető Újpest-szimbólumok is jelezték a hovatartozásukat.

VÉGEREDMÉNY

Fejezzük be a legfontosabbal: a sajtópáholy összetételével.

FTC 70, Újpest 20, Vasas 10%

Minden mást tökéletesen visszaadnak Farkas Zsolt kollégánk fényképei, illetve a találkozó összefoglalója!

FOTÓALBUM

 

ÖSSZEFOGLALÓ

DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kisvárda Master Good
Kolorcity Kazincbarcika SC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC