Vidi-Gyirmót: főszerepben a bíró

Elmaradt a végén a dráma.

MOL Fehérvár FC-Gyirmót 3-2

A MOL Fehérvár emberhátrányban két gólt rúgva 3-2-re legyőzte a vendég Gyirmótot a labdarúgó OTP Bank Liga 14. fordulójában – számolt be róla az MTI.

A szombat kora esti találkozó első három gólja egyaránt büntetőből született. A székesfehérvári együttes a győzelemmel megerősítette negyedik helyét a tabellán, míg a Gyirmót előnye maradt egy pont a már kieső helyen álló, 11. MTK-val szemben.

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, gyorsan vezetéshez jutottak, s egészen a 37. percig nem okozott igazán nagy gondot számukra a gyirmóti együttes. Ekkor egy szabálytalanság után azonban nem csupán büntetőhöz jutott és egyenlített a vendéggárda, hanem emberelőnybe is került.

A szünetig nem tudta kihasználni létszámfölényét a Gyirmót, a fordulást követően pedig szinte azonnal újra hátrányba került a meccs harmadik értékesített büntetője után. Szabics Imre tanítványai ezek után magabiztosan őrizték előnyüket, a Gyirmót csak ritkán került helyzetbe, a hajrában pedig Kodro egy szép támadás végén eldöntötte a három pont sorsát. A 93. percben a vendégek még szépítettek.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: A BÍRÓ

Döntései nagyban befolyásolták a meccset, majdnem az összes gól tizenegyesből született. Fontos azonban megjegyezni, hogy ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy rosszul vezette volna a bíró a találkozót.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: A TIZENEGYESEK

Az első három gól tizenegyesből született, csak az utolsó született akcióból. Jogos volt mindegyik büntető, a VAR is így látta a dolgokat.

10. p.: Varga kezezett a tizenhatoson belül, tizenegyeshez jutott a Fehérvár. A labda mögé Nikolics állt oda, akinek nem remegett meg a lába, a jobb alsóba lőtt magabiztosan. 1-0!

37. p.: Muszliu buktatta Radicsot a tizenhatoson belül, tizenegyest kapott a Gyirmót. A labda mögé Varga Barnabás állt, aki a kapu közepébe pörgetett. 1-1!

49. p.: Radics lépett rá Kodro lábára a tizenhatoson belül, újabb tizenegyes. A sértett állt a labda mögé, aki magabiztosan a kapu közepébe lőtt. 2-1!

84. p.: Hangya indult meg a bal oldalon, majd kiválóan középre adott, ahol az érkező Kodro 5 méterről, finoman a hálóba gurított. 3-1!

90+3. p.: Lencse passzolt Vargához, aki 15 méterről, kapásból a bal alsó sarokba lőtt. 3-2!

A következő körben a Vidi a Kisvárda vendége lesz, míg a Gyirmót a Mezőkövesdet látja majd vendégül.

MOL Fehérvár FC-Gyirmót FC Győr 3-2 (1-1)
Székesfehérvár, MOL Aréna Sóstó, 1206 néző, v.: Farkas
Fehérvár: Kovács – Nego, Musliu, Stopira, Heister – Dárdai, Alef, Makarenko, Petrjak (Hangya 71.) – Kodro (Zivzivadze 88.), Nikolics (Lüftner 41.)
Gyirmót: Hársfalvi – Szegi, Karacs, Ikic, Hajdú – Radics (Vogyicska 58.), Nagy, Vass – Hasani (Medgyes 58.), Simon (Lencse 71.), Varga B.
gól: Nikolics (10. – 11-esből), Kodro (49., 84. – az elsőt 11-esből), illetve Varga B. (38., 93. – az elsőt 11-esből)
sárga lap: Petrjak (14.), Musliu (19., 37.), illetve Varga (9.), Szegi (25.), Radics (49.)
piros lap: Musliu (37.)