Vége! A DPASE kikapott és kiesett az NB I-ből

Paks - Kevés helyzet, a végén mégis potyogtak a gólok.

A kiesés ellen menekülő DPASE-nak a masszív Paks otthonában kellett volna kiharcolni a bennmaradást az OTP Bank Liga utolsó, 30. fordulójában.   Az Artner-legények nagyon lassan vették fel a mérkőzés ritmusát, helyzetet nem is tudtak sokáig kialakítani, igaz a Paks is hadilábon állt ezen a téren. Így nagyon unalmasan és eseménytelenül teltek el az első félidő percei. A folytatás sem hozott azonban több izgalmat. Ráadásul a vendégek egyik legjobbjukat, Böőr Zoltánt is elvesztették sérülés miatt a fordulás után. A mérkőzésen inkább a távoli lövések, pontrúgások domináltak, a szép foci csak ritkán ütötte fel a fejét, az eredményes meg egyáltalán nem, amelyet leginkább a Dunaújváros bánhatott. Az igazi csapás bő egy órányi játék után érkezett a vendégek számára, amikor Könyves megszerezte a Paks vezető találatát. Ráadásul a riválisok is győzelemre álltak ebben az időszakban, így eldőlni látszott a bennmaradás kérdése. Ami végül be is következett, mivel minden maradt a régiben, még akkor is, ha az egyenlítés összejött a vendégeknek, amelynek nem sokáig örülhettek, így a DPASE kiesett az NB I-ből.  Paks-DPASE 2-1 (0-0). A mérkőzés részletes beszámolója a linkre kattintva olvasható! Az OTP Bank Liga állását itt tekintheted meg!