Reakciók az NB I 1. fordulójának mérkőzéseiről

Budapest – A Pál utcai fiúk legyőzték a kommandót! Értékelések, gólösszefoglalók!

Forrás: vidi.hu

Hétfő:

13.25: Szokatlan, sárga színű szerelésben lépett pályára szombaton az Újpest ellen. Hogy miért játszott sárga szerelésben a kispesti csapat az Illovszky Stadionban? A klub honlapja adta meg a választ a közleményében, amelyet változtatás nélkül közlünk.

„A hét elején, ahogy szokás, a hazai csapat, jelen esetben az Újpest értesített bennünket, hogy lila-fehér mezben, fehér nadrággal, fehér sportszárral lépnek pályára. Ehhez alkalmazkodva, a szokásos módon, mi a piros-fekete mezünket, fekete nadrággal és fekete sportszárral választottuk. Ezzel kapcsolatban semmilyen visszajelzést nem kaptunk az Újpest részéről, hogy a színösszeállítás nem lenne megfelelő. Pénteken azonban az Újpest közzé tett egy bemutató videót az új mezeikről, ahol megdöbbenve tapasztaltuk, hogy az előző évekhez képest nem fehér, hanem sötétlila a mez hátulja.

Az előírás szerint a mezeknek ellentétes tónusúaknak kell lenniük, elől és hátul is. A korábbi Újpest meznek fehér volt a hátulja, így akkor megfelelt a mi mezünk, most azonban mind a két mez hátulja sötét tónusú, ezért nem használhattuk a piros-fekete mezünket. Egyeztetve az Újpesttel és az Magyar Labdarúgó Szövetség illetékeseivel biztossá vált, hogy nem tudjuk sem a piros-fekete, sem a fehér mezünket felvenni a mérkőzésen. A félre tájékoztatás ellenére az Újpest ragaszkodott ehhez a mezhez, így az MLSZ döntése alapján a sárga mezben kellett pályára lépnünk. Ennyi a sárga mez története. Szerencsére a fiúkat nem zavarta meg ez a kis közjáték és győztesen hagyták el a pályát.”

11.45: Nem csak a csapatra, de a szurkolóira is büszke lehet a DVTK, az ultrák is kitettek magukért Felcsúton a Videoton elleni rangadó alkalmával.

11.20: Mint ismert, a DVSC-TEVA 1-1-es döntetlent játszott a Paks ellen az OTP Bank Liga 2016-2017-es szezonjának első fordulójában a Nagyerdei Stadionban, amelyről így vélekedett Tisza Tibor a klub honlapjának.

- Azt gondolom, két ellentétes félidőt játszottunk – kezdte a DVSC-TEVA támadója, Tisza Tibor. - Az elsőben inkább a Paks uralta a mérkőzést. Látszott rajtunk, hogy nem vagyunk a legfrissebbek, hiszen csütörtökön Európa-liga-selejtezőt játszottunk, ami sokat kivett a csapatból. A második játékrészben már jobbak voltunk, megvoltak a helyzeteink, kapufákat rúgtunk, tizenegyest is lőhettünk, de sajnos nem sikerült megnyernünk a találkozót. A büntetőre igaz én vagyok kijelölve, de most Korhut Misi lőtte. Ennek mindössze annyi volt az oka, hogy amikor beálltam csereként, egyből befújták, én pedig még labdába sem értem addig. Oda mentem Szakály Petihez, aki átadta nekem a lehetőséget. Akkor szólt Misi, hogy szeretné ő rúgni, én pedig belementem, hiszen sokkal jobban érzi egy labdarúgó a játék lélektanát, ha már régebb óta van a pályán. Elvállalta, kihagyta, előfordult már sok mindenkivel. Ez benne van a futballban, nem kell neki nagy jelentőséget tulajdonítani, inkább a helyzeteket kellett volna belőnünk, és akkor nem lennénk bosszúsak a pontvesztés miatt. Lehetőségeink márpedig vannak, de valamiért a gólra váltással akad némi problémánk. Ez most egy ilyen időszak, bízom benne, hogy hamarosan kijövünk belőle, hiszen a fehéroroszok elleni mérkőzés sincsen még lefutva. Az első meccsen jobbak voltunk náluk, kis szerencsével tudtak egyenlíteni, majd megnyerni a találkozót. Teljesen más kilencven perc lesz a visszavágó. Meg vagyok róla győződve, hogy ott is lesznek helyzeteink, minden azon fog múlni, milyen százalékban tudjuk értékesíteni.

9.45: Mint arról beszámoltunk, a Videoton elleni győzelemmel kezdte a bajnokságot a DVTK. A Vidi elleni idegenbeli siker után Bognár István, Oláh Bálint és Antal Botond nyilatkozott a DVTK TV-nek.

9.00: „Ez is benne van a futballban. A meccs kilencven percig tart, nincs idő egy-egy megmozduláson rágódni. Ráadásul nem az első hibám volt karrierem során, nem először döntöttem rosszul. Csak ismételni tudom magam, a futballhoz a hiba is hozzátartozik” – mondta a Haladás kapusa, Király Gábor az nso.hu-nak a Ferencváros elleni hibájáról.

8.00: Így áll az első fordulót követően az NB I góllövőlistája

Vasárnapi mérkőzések

Videoton-DVTK 1-2

G.: Feczesin (2.), ill., Bognár I. (17., 39.)

22.37: Gólösszefoglaló

22.22: A Videoton is megköszönte a drukkereinek a támogatást.

22:19: Miskolci képgaléria a mérkőzésről.

22.07: A lefújás után a játékosok és a szurkolók közösen ünnepeltek a DVTK sikerét.

21.52: A 150. NB I-es mérkőzésén pályára lépő Feczesin Róbert értékelte a mérkőzést

– Remekül kezdődött számunka a mérkőzés, boldog voltam, hogy a 150. NB I-es mérkőzésem legelején sikerült gólt szereznem. Utána viszont két olyan gólt kaptunk, amire sajnos készültünk. Tudtuk, hogy a DVTK-nak vannak nagyon kreatív futballistái, és azt is valószínűsítettük, hogy kontrákkal fognak próbálkozni. Természetesen egyáltalán nem vagyunk boldogok, hiszen sosem jó érzés vereséggel kezdeni egy új szezont, de most az a legfontosabb, hogy a hibáinkat minél gyorsabban kijavítsuk, és a következő meccseken ne kapjunk ilyen buta gólokat. (vidi.hu)

21.17: A fehérvári kommandót összeengedték a diósgyőri Pál utcai fiúkkal

Henning Berg, a Videoton edzője: - Természetesen nagyon csalódottak vagyunk a vereség miatt. Jól kezdtünk, de ma nem játszottunk a saját szintünkön. A Diósgyőrnek jár az elismerés, jól csinálták azt, amit elterveztek. Két megelőzhető szituációból kaptuk a gólokat. Egy ilyen szituáció talán beleférhet egy mérkőzésen, kettő nem. Sok helyzetünk volt, főleg a találkozó végén, többször kellett volna betalálnunk. Csütörtökhöz képest volt pár változtatás a csapatban, amiatt is, hogy mindenki jó erőnléti állapotban lehessen, de csapatként ma nem úgy funkcionáltunk, ahogyan arra képesek lennénk. Nem voltunk olyan gyorsak, mint a Cukaricki ellen, nem járattuk úgy a labdát, pontatlanabbak is voltunk, így sok harc alakult ki a pályán – ezek olyan tényezők, amelyek hozzájárultak ahhoz, hogy ma nem szereztünk pontot. (vidi.hu)

Horváth Ferenc, a DVTK edzője: - Nagyon örülök, hogy ilyen jól sikerült a diósgyőri bemutatkozásom. Azt gondolom, hogy ez most az akarat és a szív diadala volt. Volt két fiatal játékos a csapatban, volt aki most debütált az élvonalban, volt, aki összesen három napot edzett velünk, szóval nagyon büszke vagyok ezekre a srácokra. Kicsit olyanok voltak az esélyek a mérkőzés előtt , mintha a fehérvári elit kommandó ellen a diósgyőri Pál utcai fiúk játszottak volna – de a fiúk ma nagyon nyerni akartak!

MTK-Vasas 0-1

G.: Ádám (56. 11-esből)

23.13: Gólösszefoglaló

22.25: Újabb angyalföldi örömjelentés

21.07: A Vasas edzője boldogan értékelt, az MTK trénere a feladatairól beszélt.

Teodoru Vaszilisz (MTK): - Azt a feladatot kaptam, hogy a nemzetközi kupa első fordulójából jussunk tovább, ez sikerült. Másik feladat, amit teljesíteni szeretnék, hogy fiatalokat építsek be a csapatba, ez a mai napon elkezdődött, hiszen három újoncot avathattam, akiknek a teljesítményével meg vagyok elégedve, büszke vagyok rájuk, de fontos kihangsúlyozni, hogy hosszú út áll még előttük. A mérkőzés egészét nézve igazságosabb lett volna, ha mindkét csapat kap pontot. Jól védett a kapusuk, nem volt szerencsénk a kapu előtt. Nincs mese, pontokat kell szerezni, a hajtás és a tűz ott van a csapatban, csütörtökön megpróbálunk továbbjutni Bakuban, majd Gyirmóton kell pontot, pontokat szereznünk. Bese és Grgics csütörtökön kapott rúgást, nem akartam kockáztatni a játékukat, mert akkor hosszú távon elveszthettük volna őket.

Michael Oenning (Vasas):- Nagyon örülök, hogy győzelemmel kezdte a csapat az idényt. Figyeltük az MTK elmúlt néhány kupamérkőzését, és bár reménykedtünk abban, hogy fáradtabbak lesznek, de nem így történt. Az első 10 percben az MTK jól játszott, utána viszont mi vettük át a játék irányítását. A mérkőzés volt olyan jó, mint a legutóbbi 2-0-ra megnyert találkozó. Mindkét csapatnak voltak helyzetei, de végül mi jöttünk ki győztesen a 90 percből. Fontos, hogy rögtön a bajnokság kezdetén pontokat szereztünk, ez megfelelő önbizalmat és hátszelet biztosít a következő mérkőzésekre. Fiatal csapatunk van, amely olykor elkövet hibákat, de mindent megtesz azért, hogy ezeket egymás kisegítésével kijavítsa.

20.22: A Vasas FB-oldalán gratulált a csapatnak!

DVSC-Paks 1-1

G.: Takács (37.) ill. Bartha (59.)

20.45: Kondás Elemér és Csertői Aurél értékelése a mérkőzés után.

Kondás Elemér, a DVSC vezetőedzője: - Nehezen indult a meccs, az ellenfél kialakított ziccereket az elején. Utána kialakult a játék, de inkább küzdöttünk, mint helyzeteket dolgoztunk ki. Sikerült megszereznünk a vezetést, később kapufákat rúgtunk és büntetőt is. Nem vagyok elégedett, mert rengeteg hiba volt a játékunkban. A labdaszerzés nem mindig sikerült, nem támadtuk meg időben az embert, amikor kellett volna. (dvsc.hu)

Csertői Aurél, a Paks vezetőedzője: - Voltak a meccsnek fordulópontjai. Az első félidőben ziccereink voltak, de ezek kimaradtak, és a Debrecen szerzett vezetést. A második félidőben nagy nyomás alatt tartott minket a Loki, de sikerült egyenlítenünk. Brusztolós, kemény mérkőzés volt, mind a két csapat győzelemre játszott. Hol mi futballoztunk jobban, hol a Debrecen. Ha az összképet nézem, reális a döntetlen.

Szombati mérkőzések

Ferencváros–Haladás 3-1

G.: Trinks (3.), Böde (6., 36.), ill., Iszlai (52. - 11-esből)

Vasárnap

13.16: Gólösszefoglaló a mérkőzésről

12.06: Böde Dániel elárulta, mit jelenthet a Fradinak a Haladás legyőzése. A kétgólos támadó elemezte az FTC bajnoki rajtját. További részletek a linkre kattintva olvashatóak.

Szombat

23.00: Mészöly Géza és Thomas Doll értékelése a mérkőzés után

Mészöly Géza, a Haladás edzője: - Rémálomszerűen kezdődött a mérkőzés számomra és a játékosok számára - a nyitányon szűk tíz perc alatt már 2-0-ra vezetett ellenfelünk. Ugyanakkor az első félidőben megvolt az a két-három lehetőségünk, amelyet legközelebb már gólokra kell váltanunk, könyörtelenül ki kell használnunk. A szünetben mondtam a fiúknak, hogy szervezetten kell védekeznünk és biztosan lesznek lehetőségeink is. Nem lehetünk túl boldogok, hogy a második félidőt megnyertük, ugyanis egy meccs kilencven percig tart. Ebből tudunk építkezni, fel kell emelnünk a fejünket, előre kell tekintenünk. A második félidőben igazoltuk, hogy van tartása a Haladásnak és tud futballozni. 0-2-nél volt egy nagy helyzetünk, ha az bemegy, másként is alakulhatott volna a találkozó. A két holland játékosunk később érkezett, még van mit pótolniuk, de hiszem, hogy erősségei lesznek a csapatnak. (haladas.hu)

Thomas Doll, a Ferencváros edzője: - Nagyon jól kezdtük a meccset, nagy nyomás alá helyeztük, hibákra kényszerítettük a Haladást. 2-0 után kicsit visszaesett a fölényünk, könnyű labdákat veszítettünk. Ami a tizenegyest illeti, a játékvezető szerintem nem láthatta az esetet, véleményem szerint védőnk mellét érte a labda, de ezt vissza kell néznem a televízióban. Mindenestre bosszant, hogy gólt kaptunk, de természetesen örülök a győzelemnek.

22.43: A Ferencvárosi Torna Club hivatalos Facebook-oldalán rögtön reagált a győzelemre és megváltoztatta borítóképét.

Újpest FC–Budapest Honvéd 0-2

G.: Hidi (4.), Eppel (44.)

Vasárnap

22.43: Gólösszefoglaló

11.05: A Budapest Honvéd képgalériája

21.05: Marco Rossi és Nebojsa Vignjevics értékelése a mérkőzés után.

Mezőkövesd-Zsóry–Gyirmót FC Győr 2-2

G.: Strestík (23., 88.), ill, Lengyel (66.), Vass (86.)

22.35: Gólösszefoglaló a Mezőkövesd-Gyirmót mérkőzésről

21.36: A kétgólos Marek Strestík villáminterjút adott a mérkőzés után.

– Örültem, hogy berúgtam a gólokat. Mindegy, ki szerzi a gólokat, az a lényeg, hogy megszerezzük a három pontot, ma ez nem sikerült. Nagyon sajnálom, főleg a nézők miatt. Azt is kell nézni, hogy a Gyirmót a második félidőben nagyon jól játszott – mondta Marek Strestík , aki nem örült a döntetlennek. – Egy pont jutott, győzni akartunk, nem vagyok elégedett.

21.20: Urbányi István és Pintér Attila értékelése a mérkőzés után.

Urbányi István, a Gyirmót edzője: – Az első félidőben a Kövesd dominált, mi pedig a biztonságot helyeztük előtérbe. Egy nagy hiba hátrányba hozott bennünket. A második félidőben sokkal dinamikusabbak voltunk, megérdemelten jöttünk vissza a meccsbe, az ellenfél is hibázott és fordítottunk. Volt néhány biztató dolog és rengeteg olyan, amin javítanunk kell. A mérkőzés összképe alapján reális az eredmény.

Pintér Attila, a Mezőkövesd edzője: Az első félidőben a mi akaratunk érvényesült, még volt lehetőségünk, amit gólra válthattunk volna. A második félidőben érthetetlen picit, a középpályán elveszítettük a játékunkat, látszott, hogy váltanunk kell. Két elkerülhető gólt kaptunk, de a csapat erejét mutatja, hogy 2-1 után egyenlítettünk, s akár meg is nyerhettük volna a mérkőzést. Gratulálok a srácoknak, mindent megettek, egy út kezdetén vagyunk. (mezokovesdzsory.hu)