NB I: Élő közvetítési körkép három helyszínről

Magyarország – Kikapott a Vidi, iksz Pakson és Szombathelyen.

Békéscsaba-Videoton – előzmények:

Az OTP Bank Liga 10. fordulójában a legutóbbi Újpest elleni sikere ellenére még mindig csak a tízedik helyen szerénykedő bajnoki címvédő Videoton az újonc, mindössze négy pontot gyűjtő sereghajtó Békéscsaba vendége lesz.

OTP Bank Liga, 10. forduló

Békéscsaba 1912 Előre – Videoton FC 2-0 (2-0)
G.: Viczián (22.), Calvente (45.)

Békéscsaba, Kórház utcai Stadion

Jv: Fábián Mihály (dr. Varga Zsolt, Márkus Tamás)

Békéscsaba: Ilizi – Bényei, Vadász (Bagi 58.)., Fehér Zs., Fábio – Spitzmüller, Borbély – Birtalan (Szilágyi P. 77.), Viczián, Laczkó – Calvente (Kertész 90.).

Videoton: Danilovics – Nego (Oliveira 75.), Vinícius, Lang, Stopira – Simon Á., Pölöskei Zs., Pátkai (Rudolf 66.) – Gyurcsó, Kovács I. (Feczesin 45.), Suljic.

Élő közvetítés:

93. perc: Véget ért a találkozó.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

46. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc:  Kontra végén növelte előnyét a Békéscsaba: Birtalan Botond jobbról érkező passza után a középen érkező Calvente laposan lőtt a hálóba 10 méterről Danilovics mellett.

22. Perc: Vezet a Békéscsaba: Fabio passza után Laczkó ívelt a Vidi kapuja elé balról, Lang kifejelte a labdát, amit Viczián Ádám átvett, majd egy pattanás után, 22 méterről a jobb alsóba lőtt.

1. perc: Fábián Mihály sípjelére vette kezdetét a mérkőzés.

(fotó:nb1.hu)

Haladás-Vasas – előzmények:

A bajnokságot kiválóan kezdő – igaz az elmúlt két meccsén döntetlen játszó -, jelenleg a második helyen álló Haladás ezúttal az újonc Vasas gárdáját fogadja az OTP Bank Liga 10. fordulójában. A Hali csökkentené 11 pontos hátrányát az éllovas Ferencvárossal szemben, míg az angyalföldi gárda, amelynek a legutóbbi négy összecsapásán mindössze egy gól született – három vereség és egy siker – ellépne a kieső helyről.

Swietelsky-Haladás–Vasas FC 1-1 (0-0)
G.: Gaál (52.), ill. Kenesei (88.)

Szombathely, Rohonci úti Stadion

Jv: Solymosi Péter (Berettyán Péter, Lémon Oszkár)

Haladás: Király – Angyal, S. Wils, Jagodics M., Bosnjak – Nagy P., T. Wils, Németh M. (Medgyes 70.). – Gaál (Gosztonyi 84.), Popin (Fehér 77.), Halmosi.

Vasas: Nagy G. – Osváth, Pajovics, Grúz, Hangya – Czvitkovics (Kenesei 66.), Vukaszovics, Berecz – Könyves, Ubiparip (Pavlov 81.), Lázok (Vida 77.)

88. perc: Egyenlített a Vasas. Stef Wils buktatta Pavlovot, a megítélt büntetőt Kenesei Krisztián a bal alsóba lőtte.

52. perc: Megszerezte a vezetést a Haladás. Halmosi lőtt 14 méterről, a labda kijött Nagyről, Gaál Bálint azonban résen volt és két védő között 5 méterről a kapuba kotorta a labdát.

45. perc: Nem esett gól az első félidőben, így 45 perc játék után: Haladás-Vasas 0-0.

1. perc: Solymosi Péter sípjelére vette kezdetét a mérkőzés.

Paks-DVSC – előzmények:

A Paks otthonában vendégszerepel a DVSC-TEVA az OTP Bank Liga 10. fordulójában. Az atomvárosi csapat ebben a szezonban még veretlen hazai pályán, de a Loki is egyre jobb formát mutat, legutóbbi két mérkőzését egyaránt 1-0-ra nyerte – MTK, Vasas -, így kiváló összecsapásra van kilátás.

Paksi FC – Debreceni VSC 1-1 (1-0)
G.: Bartha (9.), ill. Tisza (63.)

Paks, Fehérvári úti Stadion

Jv: Vad II István (Ring György, Viszokai László)

Paks: Molnár P. – Kulcsár D., Gévay, Lenzsér, Szabó J. – Papp K. – Koltai T. (Hahn 77.), Kecskés T., Bertus (Bor 85.), Bartha – Balázs Zs.

DVSC: Radosevics – Jovanovic (Tisza 56.), Mészáros, Máté, Korhut – Bódi, Brkovics, Varga J. (Zsidai 27.), Ferenczi (Kulcsár T. 83.)– Balogh N., Sidibe

63. perc: Egyenlített a Debrecen. Egy lecsorgó labdát a cserként beálló Tisza Tibor 10 méterről a bal alsó sarokba lőtte.

45. perc: Véget ért az első félidő.

9. perc: Jobb oldali beadást követően Radosevic csak beleütni tudott a labdába, amely Bartha László elé került, a paksi támadó az ötösön belülről sarokkal továbbított a kapuba.

1. perc: Vad II István sípjelére vette kezdetét a mérkőzés.